زیبایی دندان

زیبایی دندان دندانپزشک زیبایی هزینه زیبایی دندان بدون ارتودنسی

هدف دندانپزشک زیبایی از درمانهای زیبایی دندان ایجاد لبخند جذاب و متعادل است. زیبایی دندان باعث اعتمادبه نفس بهبود وضعیت روحی روانی در فرد می شود که این امر در زندگی فرد نقش بسزایی داشته و یکی از عوامل موفقیت فرد محسوب می شود. زیبایی دندان و صورت شدیدا بهم مرتبط هستند. دندانها علاوه بر تاثیر بر زیبایی صورت و زیباتر کردن لبخند نقش مهمی را در گوارش بازی می کنند.جهت حصول زیبایی دندان نیاز به استفاده همزمان علم و هنر زیبایی شناسی است. هماهنگی دندان با اجزای صورت از اصول زیبایی دندان است.

درصورت شناخت و رعایت این اصول میتوان لبخند زیبایی و دلنشین را به بیمار ارائه کرد. دندانپزشک زیبایی با شناخت اصول زیبایی دندان و استفاده تکنیک های مختلف درمانهای زیبایی دندان اقدام به درمان میکند. علاوه بر مهارت داشتن تجهیزات به روز و استفاده از تکنولوژی های امروزی در بالا رفتن درصد موفقیت درمان زیبایی دندان موثر است.

زیبایی دندان

برای زیبایی دندان توسط دندانپزشک زیبایی داشتن دندانهای روشن و درخشان لازم است. ردیف و یک دست بودن دندانها از اصول درمانهای زیبایی دندان محسوب می شود. کمبود دندان نیز باعث عدم زیبایی دندان می شود. دندان تیره کوچکتر و دورتر دیده می شود و جزییاتش نامشخص تر است در مقابل دندان روشنتر بزرگتر و نزدیکتر دیده می شود که باعث زیبایی دندان است. دندانهای سالم و مرتب از سلامت جسمی فرد خبر می دهد. بر اساس نظر کارشناسان لبخند زیبا و زیبایی دندان تا سی درصد بر زیبایی صورت تاثیر دارد.

دندانپزشک زیبایی ، زیبایی دندان را با چه هدفی انجام می دهد؟

طرح لبخند ایده آل برای فرد باعث زیبایی لبخند شده که یکی از دلایل درمانهای زیبایی دندان اصلاح طرح لبخند است. نامرتبی های دندانی و کجی ، بد شکلی ، چرخش دندانی از دیگر علل کاهش زیبایی بوده که با درمانهایی نظیر ارتودنسی و... این مشکلات ازبین می رود. بیماریهای لثه به خصوص بیماریهای پریودنتال از دیگر علل رجوع نزد دندانپزشک و استفاده درمان زیبایی محسوب است.

رنگ دندان نیز بر زیبایی لبخند نقش اساسی دارد که سفیدی ، درخشندگی آن چهره فرد را جوانتر نشان کرده بهمین علت تصحیح رنگ دندان علل درمان زیبایی بوده چراکه اندازه و درجه سفیدی دندان ارتباط مستقیمی با نور منعکس شده از سطح دندان دارد. هرچه سفیدی بیشتر باشد زیبایی دندان بیشتر است.

دیگر اهداف درمان زیبایی ایجاد ترتیبی کامل از دندانها ، کاهش فاصله بین دندانها، رفع کجی لبخند، رفع نقص مینای دندان، ترمیم بلندی طول دندان (دندان کوتاه موجب مسن نشان دادن می شود و هر چه ارتفاع تاج دندان بیشتر باشد چهره فرد جوانتر نشان داده می شود.)، ردیف کردن دندانها( بااستفاده درمانهای زیبایی نظیر ارتودنسی و...)، ترمیم دندانهای شکسته، ترمیم دندانهای آسیاب، ایجاد لبخند لثه ای (smile Gummy) (ایجاد تناسب بین لثه ها ، دندانها هنگام لبخند زدن) است. درمانهای زیبایی به وسیله تکنیکهای خاص دندانپزشکی صورت گرفته که با پیشرفت علم دندانپزشکی این کار آسانتر شده است.

 زیبایی دندان

زیبایی دندان و علل تاثیرگزار بر آن

زیبایی دندان توسط دندانپزشک زیبایی چه خصوصیاتی دارد؟

 • ایجاد قرینگی بین دندان ، انطباق خط وسط دندانها با خط وسط صورت
 • خط افقی بین دندانها با خط افقی صورت موازی باشد.
 • موازی بودن قوس دندانها با قوس لب
 • حداقل بودن میزان دید لثه ها ( منطبق بودن قوس بالایی دندانها با لب ها)
 • ایجاد عرض لبخند مناسب
 • ایجاد نسبت طلایی اندازه دندان بین دندانها
 • ایجاد نسبت مناسب بین طول و عرض دندان

نسبت طلایی عددی است که از تناسب اعضای بدن بدست می آید.

دندانپزشک زیبایی و ایجاد خط لبخند

دندانهای پیش بالا باید بلند تر از بقیه دندانها باشد تا زیبایی دندان بیشتر باشد و ظاهر فرد جوانتر نشان داده شود. خط لبخند خطی فرضی است که از لبه دندانهای جلوی فک بالا می گزرد که باید با لب پایینی فرد موازی باشد. تناسب بین لبها و دندانها باعث زیبایی دندان همچنین لبخند ایده ال است. در طراحی لبخند بایستی نسبت طلایی بین دندانی ایجاد شود تا زیبایی دندان به فرد اهدا شود. در لبخند زیبا سفیدی، درخشندگی و مرتب بودن دندانها از اصول درمان زیبایی دندان محسوب است. در درمانهای زیبایی دندان دندانهای کج ، شکسته ، لب پر شده پر شده که دندانهای ردیف و متناسب ، اعتماد به نفس بیمار افزایش چشمگیری می یابد.

دندانپزشک زیبایی و روشهای مورد استفاده برای زیبایی دندان

 • ارتودنسی
 • سفید کردن دندانها ( بلیچینگ)
 • استفاده لمینت سرامیکی کامپوزیتی
 • ایمپلنت دندان
 • چسباندن باندینگ
 • جراحی زیبایی لثه
 • جرم گیری دندانها (جرم گیری دندانها هر شش ماه به تقویت بهداشت دهان و برخورداری زیبایی دندان کمک می کند.)
 • روکش زیبایی دندان

زیبایی دندان با روکش دندان

باعث زیبایی دندان و بازیابی نقش ، قدرت دندان است. روکش ساختار باقیمانده دندان را تقویت و محافظت می کند. روکش در مورد شکستگی ها ، پوسیدگی های شدید، پوشش دندان عصب کشی شده همچنین در مواردیکه تاج دندان تخریب شده باشد و... استفاده می شود. با روکش ظاهر لبخند زیباتر و زیبایی دندان حاصل می شود.

در روکش گزاری ابتدا پوسیدگی برداشته شده سپس روکش قالبگیری شده سپس نصب صورت می گیرد. با روکش دندان به فرم و شکل نرمال بر می گردد. روکشهای دندانی نیز متنوع بوده که عمدتا در دو نوع فلزی سرامیکی استفاده می شوند. از مزیت های روکش های سرامیکی ظاهر طبیعی آن است که زیبایی دندان با آن بدست می آید. در روکش سرامیکی نیز گاهی فلز جهت بالا بردن خواص آن استفاده می شود. روکش های زیرکونیا نسل جدیدی از روکش های دندانی محسوب می شوند که دارای بالاترین استحکام و جزء زیباترین روکش های دندانی محسوب میشوند.

زیبایی دندان

زیبایی دندان با جرم گیری توسط دندانپزشک زیبایی

با استفاده از جرم گیری پلاک ها و رنگها از روی دندان برداشته شده که برای زیبایی بسیار موثر است. اگر جرم روی دندان برداشته نشود این جرمها بمرور زمان به رسوبهای سفت تبدیل می شوند.

وجود جرم روی دندان، ظاهر دندان را زشت کرده که باعث کاهش زیبایی دندان است. بااین وجود جرم نه تنها روی زیبایی دندانها موثر است بلکه باعث بیماریها و عوارض دیگر هم هست بعنوان مثال جرم دندانی باعث بوی بد دهان همچنین تخریب لثه یا ورود جرم به خون انسان و بیماریهای ناشی ازآن نیز می شود. جرمگیری توسط دندانپزشک بوسیله دستگاه انجام می شود. امروزه با فناوری لیزر جرمگیری بصورت مناسب تری انجام می گردد

دندانپزشک زیبایی و سفید کردن دندانها

بلیچینگ رنگ رفتگی یا تغییر رنگ دندانها را از بین می برد. سفیدی دندان باعث جذابیت چهره است. بهترین توصیه برای از بین بردن بد رنگی های دندانی سفید کردن دندانها است. افزایش سن ، ژنتیک ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، مصرف داروها و دخانیات هر یک منشا تغییر رنگ دندان است.

سفید کردن دندان در دندانپزشکی توسط مایع بلیچینگ صورت می گیرد. برخی تصور می کنند که سفید کردن دندان باعث آسیب مینای دندان است در حالیکه با استفاده از روشهای صحیح ، اصولی امکان آسیب مینای دندان کاهش می یابد. از فناوری های مدرن امروزی که در سفید کردن دندان بکار گرفته می شود لیزر دندان را میتوان نام برد. با لیزر درصد موفقیت درمان زیبایی افزایش یافته که احتمال آسیب به دندان و حساسیت های دندانی کاهش می یابد.

سفید کردن روکش ها و یا ترمیم های موجود در دهان نیاز به توجه بیشتری دارد. سفیدی و درخشندگی دندان ، زیبایی دندان وچهره را در پی دارد.

زیبایی دندان

زیبایی دندان با لمینت دندان

یکی از راههای بدست آوردن زیبایی دندان استفاده از لمینت دندانی است. لمینت لایه ای نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت می باشد که بر روی مینای دندان قرار می گرد. لمینتها بصورت سرامیکی یا کامپوزیتی جهت رفع نواقصی همچون بد رنگی دندان یا اصلاح ارتفاع دندان و پوسیدگی ها و رنگهای تیره دندان استفاده شده که لبخند زیبا را به بیمار اهدا می کند.

در لمینت میزانی دندان تراش داده می شود که این میزان ناچیز است و لمینت ساخته شده بر روی دندان قرار می گیرد که این تراش بسته به سرامیکی یا کامپوزیتی بودن لمینت متفاوت است. با استفاده از لمینت سفیدی و درخشندگی دندان میسر می شود که بر زیبایی دندان تاثیر فراوان دارد. اصلاح ارتفاع دندان از فواید استفاده لمینت است که طول و بلندی دندان روی زیبایی دندان و چهره بسیار تاثیر دارد. با لمینت تناسب دندانی و زیبایی دندان را میتوان بدست آورد. لمینت نیز نیاز به مراقبت افراد دارد.

ارتودنسی توسط دندانپزشک زیبایی

از بین بردن نامرتبی دندانها و قرار دادن مناسب دو فک بر روی هم از اهداف درمان ارتودنسی است. ارتودنسی باعث بهبود ظاهر دهان و چهره فرد می شود. میزان نامرتبی و فاصله بین دندانی ، سن بالاتر بر طول دوره ارتودنسی می افزاید. با ارتودنسی دندان علاوه بر زیبایی دندان بدست آمده، طول عمر دندانها افزایش یافته و ناهنجاریهای اسکلتی فک نیز از بین می رود. ارتودنسی بوسیله سیم بندی دندانها انتقال نیرو به دندان صورت گرفته که این امر باعث مرتب شدن دندانها بمرور زمان است.

ارتودنسی زمان طولانی همچنین ظاهر نامطلوب حین درمان از نارضایتی های بیمار محسوب شده که با تشخیص متخصص دندانپزشکی می توان بسراغ روشهای اصلاح نامرتبی دندانها بدون ارتودنسی نیز رفت. امروزه درمانهای ارتودنسی جهت زیبایی دندان در سنین مختلف صورت گرفته که البته با درمان سنین پایین تر مطلوب تر است. رعایت بهداشت طی درمان زیبایی دندان بوسیله ارتودنسی برای بیمار لازم است.

دندانپزشک زیبایی و ردیف کردن دندان بدون ارتودنسی

ارتودنسی روشی مطلوب جهت بدست آوردن زیبایی دندان است. بااین وجود این روش همچنین مدت زمان طولانی درمان گاهی برای بیمار ناراحت کننده است. ظاهر نامطلوب بیمار زمان درمان معایب روش ارتودنسی است. احتمال برگشت درمان نیز بعضی اوقات وجود دارد همچنین پوسیدگی های متعدد ، بیماریهای لثه زمان درمان از معایب ارتودنسی محسوب می شود، این گونه موارد با توجه به نظر دندانپزشک زیبایی روشهای جایگزینی نظیر باندیگ ، لمینت و پر کردن با مواد همرنگ دندان و... استفاده می شود.

زیبایی دندان و باندینگ دندان

بستن فاصله بین دندانی یکی از روشهای بدست آوردن زیبایی دندان است که با مواد ترمیمی همرنگ دندان و چسب های مخصوص به دندانها اضافه شده که باعث طبیعی نشان داده شدن دندانها است. باندینگ دندان شامل ترمیمهای کامپوزیت وانواع ترمیمهای رزینی است.

با باندینگ می توان دندانهای پوسیده را پر کرد یا شکستگی های دندانی را رفع کرد. دیگر کاربردهای باندینگ بستن فاصله بین دندانی واصلاح ارتفاع دندان و... را می توان نام برد.

زیبایی لثه توسط دندانپزشک زیبایی

از مواردیکه در طرح لبخند و زیبایی دندان مطرح است تناسب بین لثه ها با لبها هنگام لبخند زدن است. هنگام لبخند زدن نبایستی میزان بیش از حد لثه ها نمایان شود هنگامیکه میزان دیده شدن لثه ها بیشتر از دو میلیمتر باشد ، زیبایی دندان تحت تاثیر قرار گرفته که میزان زیبایی لبخند کاهش می یابد.

عدم زیبایی لثه جهت از بین بردن این نقص ، پزشکان درمانهای زیبایی لثه را توصیه کرده اند. برای بدست آوردن تناسب لثه ها با لبها گاهی نیاز به جراحی است که جای هیچ گونه نگرانی نبوده زیرا این امر به سادگی انجام می پذیرد. نحوه جراحی لثه بسته به تشخیص دندانپزشک بوده که با توجه آزمایشات پزشکی همچنین شرایط بیمار صورت می گیرد. عدم تناسب فک بالا ، پایین ، تحرک بیش از حد لب بالا و.. نیز مواردی هستند که بیمار این گونه موارد نیازمند جراحی است. سلامت لثه ها برای سلامت شخص نقش اساسی را بازی کرده که نیازمند رعایت بهداشت هست. بیماریهای لثه به ملتهب بودن لثه که به بیماریهای پریودنتال معروف هستند.

زیبایی دندان با بریج دندان

در صورت کشیدن دندان و سالم بودن دو دندان کناری ، ناحیه وسط بین دو دندان را پر می کنند. به این روش بریج گفته شده که سه دندان بهم متصل است. جنس بریج میتواند طلا ، آلیاژ یا ترکیبی از این مواد باشد. با انجام بریج نواحی بی دندان را در دهان از بین برده که با ایجاد ردیفی از دندانها زیبایی دندان را میسر می کنند.

در روش درمانی بریج دندانهای کناری تراش داده شده سپس دندانهای مصنوعی به روکشهای دندانهای کناری متصل شده که یکی از معایب این روش درمانی تراش دندانهای کناری است. با این وجود داشتن ردیفی از دندانهای کامل باعث زیبایی شده و کارایی دندانها را افزایش می دهد.

زیبایی دندان

دندانپزشک زیبایی و پر کردن دندان

در پر کردن دندانها می توان از مواد همرنگ دندان استفاده کرد که تناسب ، هماهنگی بین دندانها را حفظ کرد. حتی با پیشرفت دندانپزشکی امکان پر کردن دندان در رنگهای دیگر هم محیا شده است. دندانها را می توان با آمالگام یا کامپوزیت پر کرد که بر خلاف آمالگام کامپوزیت رنگی شبیه به دندانهای طبیعی دارد. این امر کامپوزیت را برای پر کردن دندانهای جلو بسیار مطلوب تر ساخته است.

فاصله بین دندانها و تاثیر آن بر زیبایی دندان

فاصله زیاد بین دندانها باعث عدم زیبایی دندان است. بطور نرمال فاصله بین دندانها بایستی به حدی باشد که یک نخ دندان از بین آنها رد شود بنابراین اگر فاصله بیشتر باشد بر زیبایی دندان فرد تاثیرگزار است.

علل بوجود آمدن فاصله زیاد بین دندان ها چیست؟

اندازه بزرگ فک نسبت به اندازه دندانها یکی از علل فاصله زیاد بین دندان است که بر زیبایی دندان تاثیر دارد. هنگامیکه شخص یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد هم فاصله بین دندانی بوجود می آید. برخی موارد وجود دندان اضافی هم باعث بر هم زدن زیبایی دندان ، هماهنگی بین دندانی و عدم زیبایی دندان است. ازدیگر عوامل فاصله بین دندانی بیماریهای لثه را می توان نام برد.

کاهش فاصله بین دندان جهت حصول زیبایی دندان

ازآنجا که فاصله بین دندانی روی زیبایی دندان موثر بوده که باعث خنده نازیبا است درمان فاصله غیر طبیعی بین دندانی امری ضروری است. جهت منظم کردن دندان هنگامیکه کمبود دندان وجود داشته باشد بایستی دندان مصنوعی استفاده کرد.

ارتودنسی هم روشی بسیار موثر برای منظم و مرتب کردن دندانها ، حصول زیبایی دندان است. باندینگ دندان هم روشی دیگر جهت زیبایی دندان است.

زیبایی دندان با اینله انله

روش اینله انله روشی ترمیمی برای دندانپزشک زیبایی است که توسط لابراتوار مخصوص ریستوریشن دندانی و... ساخته می شود. این روش حصول زیبایی دندان نیازمند وجود لابراتوار جهت ساخت ریستوریشن دندانی است که حداقل دو جلسه درمان نیاز است. با این وجود با پیشرفت دندانپزشکی ، رجوع به فناوری های جدید نظیر کد کم ساخت ریستوریشن دندانی آسانتر همچنین دقیق تر شده است.

ایمپلنت دندان

از اصول زیبایی دندان ردیف ، کامل بودن دندانها است. دندانهای از دست رفته تاثیر بدی بر زیبایی دارد. ایمپلنت روشی مناسب جهت کامل ، ردیف شدن دندانها است که بوسیله آن زیبایی دندان بدست می آید. روش درمانی ایمپلنت با تشخیص دندانپزشک زیبایی بسته به شرایط بیمار انتخاب می شود. ایمپلنت نیازمند رعایت بهداشت بیمار جهت حفظ سلامتی ، دوام ، پایداری ایمپلنت است.

فناوری های نوین در درمانهای زیبایی دندان

درمانهای نیز تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی های گوناگون قرار گرفته است. امروزه دندانپزشک زیبایی با تکنولوژی های مدرن اقدام به درمان زیبایی دندان می نماید که از طرفی دقت درمانی افزایش یافته است ، از طرف دیگر کیفیت درمان زیبایی افزایش یافته است. فناوری های مدرنی همچون کد کم یا لیزر دندان یا استفاده از نرم افزارهای طراحی لبخند و... به کمک دندانپزشک زیبایی آمده است.

با کد کم زیباترین ریستوریشن های دندانی را با کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن ساخت. داشتن و تسلط بر تکنولوژی کد کم از ملاک های برتری دندانپزشک زیبایی محسوب می شود. روکش ساخته شده به این روش کمترین نقص را داشته که رضایت بیمار ، دندانپزشک را در پی دارد. لیزر دندان نیز فناوری مدرن دیگری است که به کمک ان بسیاری از استرس های بیماران را می توان کاهش داد. با لیزر کمترین جراحت به بافت های مجاور موضع درمانی وارد شده ، زمان بهبود به حداقل زمان ممکن می رسد. با نرم افزارهای طراحی لبخند نیز می توان طراحی لبخند را بهتر انجام داد ، بیمار را پیش از درمان به نتیجه آن مطلع ساخت.

با این نرم افزارها بیمار می تواند راجب درمان خود اظهار نظر کند نقطه نظرات بیمار را دندانپزشک زیبایی به بهترین نحو به اجرا نمود.

دندانپزشکی زیبایی امروزه یک ضرورت ، نیاز درمانی است. نقش بسزایی برای کیفیت زندگی دارد و روي چگونگی نگرش به افراد ، نحوه برخورد با آنها در مسایل عمده اجتماعی تاثیرگذار است . امروزه با پیشرفت تکنولوژی دندانپزشک زیبایی با بکارگیری روشهای مدرن ایجاد لبخند زیبا را برای فرد میسر کرده است که روشهای امروزی زمان کوتاهتری داشته ، میزان آسیب به بافت های داخل دهان کمتر است که این امر باعث ایجاد ظاهر جوان برای فرد است. حتی تکنولوژی لیزر نیز فرایند مدرنی برای رسیدن به این هدف است. لیزر خدمات مفیدی در دندانپزشکی زیبایی را ارایه کرده که درد ، خونریزی کمتر و بهبود سریعتر از مزایای آن است.

زیبایی دندان زیبایی خط لبخند دندانپزشک زیبایی دندانپزشکی زیبایی دندانپزشک دندانپزشکی دندانپزشک زیبایی تهران بهترین دندانپزشک زیبایی تهران بهترین دندانپزشک زیبایی دندانپزشک تهران جرم گیری هزینه زیبایی دندان زیبایی دندان بدون ارتودنسی