لوگوی کلینیک دندان پزشکی دکتر سعید کریمی
دندانپزشک زیبایی ایمپلنت دندان تهران دکتر سعید کریمی
خدمات

طراحی لبخند، لبخند زیبا

با پیشرفت دندان پزشکی واستفاده از روشهای جدید جهت امکان ایجاد لبخند زیبا وجذاب برای افراد مهیا شده است. زیبایی دندان و طراحی لبخند استفاده از روشهای زیبایی دندان نظیر ارتودنسی وروکش کردن دندان و... است. وجود هارمونی و هماهنگی اجزاء صورت در طراحی لبخند وداشتن لبخند زیبا لازم است. طراحی لبخند توسط دندانپزشک زیبایی با مجموعه ای از درمانهای زیبایی صورت میگیرد. داشتن با طراحی لبخند اعتماد به نفس شخص را افزایش میدهد.

طراحی لبخند-زیبایی دندان

در اجزای صورت زیبایی دندان و لبخند نقشی اساسی دارد. وجود هماهنگی بین این دو از اصول زیبایی است. دندان های مرتب ، طول دندانهای بلندتر ، زیبایی لثه ، سفیدی و براقیت دندان ، وجود تناسب بین لبها ودندانها همگی نشانه ی زیبایی دندان ولبخند ایده ال است.

جهت برای بدست آوردن لبخند زیبا گاهی نیاز به تغییراتی در فرم لثه ها ، فاصله دندانها ، طول ارتفاع تاج دندان و روشهای مرسوم سفید کردن دندان و... میباشد. وجود هماهنگی بین اجزاء لبخند در طراحی لبخند هدف قرار میگیرد. زیرا هماهنگی میان اجزاء صورت بویژه دهان، شکل و رنگ اجزاء دهان و... باعث لبخند زیبا برای افراد میشود. وظیفه دندانپزشک زیبایی شناخت این روابط و ایجاد آن برای بدست آوردن لبخند زیبا برای فرد میباشد.

از روشهای طراحی لبخند میتوان موارد زیر را بیان کرد

  • سفید کردن دندان وبلیچینگ
  • لمینیت یا لامینیت
  • ارتودنسی
  • روکشهای فول سرامیک
  • روکش های زیرکونیا
  • جراحی های زیبایی لثه
  • و...

ایجاد نسبت طلایی بین دندان ها از اصول درمانهای زیبایی دندان است. تغییرات هرچند جزیی در دندان ها میتواند منجر به بهبود این تناسب شود. جهت ایجاد یک لبخند زیبا مواردی مطرح است که یکی از این موارد موازی بودن خطی که از لبه دندانهای قدامی بالا عبور میکند با لبه پایین است. یا در مورد لبخند زدن بایستی خط لب بالا از محل اتصال لثه به دندانها عبور کند تا زمانیکه فرد لبخند می زند مقدار زیادی از لثه های فرد نمایان نشود. ازدیگر مواردیکه در طراحی لبخند مد نظر قرار میگیرد این است که دندانهای فک بالا بایستی 1 تا 1.5 میلی متر پایین تر از دندانهای فک پایین باشد.

امروزه داشتن لبخند زیبا با تکنولوژی های مدرن در سریعترین و با کیفیت ترین روشهای طراحی لبخند فراهم شده است. جهت درمان موفق نیاز به رجوع به دندانپزشک زیبایی مطمئن ودارای تخصص بالا است. دندانپزشک زیبایی با شناخت اصول طراحی لبخند وتسلط بر علم زیبایی شناسایی اقدام به درمان بیمار کرده و لبخند زیبا را برای بیمار به ارمغان می آورد. روشهای طراحی لبخند برای اشخاص مختلف متفاوت است زیرا اصولا افراد از لحاظ پوست ، نوع دندانها ورنگ وچهره تفاوت های فراوانی دارند. لبخند زیبا لبخندی است که دلنشین بوده وتناسب ظاهری فرد را نیز فراهم نماید.

طراحی لبخند با کمک روش های دیجیتالی

با پیشرفت تکنولوژی وکمک از روشهای نوین جهت ، ایجاد لبخند زیبا برای افراد با سهولت بیشتری انجام میگیرد. با استفاده از سیستم های نرم افزاری نظیر DSD یا به عبارت دیگر سیستم طراحی لبخند دیجیتالی این امکان ایجاد شده است که قبل از درمان ، نتیجه درمان طراحی لبخند به بیمار نشان داده شود وبدین صورت بیمار میتواند با تکیه بر نتیجه درمان راجب روند درمانی اظهار نظر کند تا دندانپزشک زیبایی بنا به درخواست بیمار اقدام به طراحی لبخند نماید. در واقع با تکنولوژی طراحی لبخند با سیستم دیجیتالی میتوان راهنمایی های لازم را به بیمار داد. نرم افزارهای خاصی در طراحی لبخند به دندانپزشک زیبایی و بیمار کمک میکنند که با دقت بالا آنالیز صورت فرد را انجام داده که بنا بر این اطلاعات دستورات پزشکی و روند درمانی برای طراحی لبخند لحاظ میشود.

مزیت های طراحی لبخند :

درخشندگی و سفیدی دندان ها منجر به جوان نشان داده شدن چهره فرد میشود و دندان تیره ورنگ پریده چهره فرد را مسنتر نشان میدهد.دراستفاده از مواد آمالگام وکامپوزیتی جهت پر کردن دندان بهتر است جهت زیبایی دندان از مواد سفید استفاده کرد. سفید کردن دندان در دندانپزشکی به روش بلیچینگ صورت میگیرد. در بلیچینگ از مواد شیمیایی جهت سفید کردن استفاده میشود.

طراحی لبخند لبخند زیبا

افتادگی دندان ونقص در تعداد دندانها نیز از دیگر عوامل تاثیرگزار بر زیبایی است. کمبود دندان ها را میتواند در مواردی با استفاده از ایمپلنت جبران کرد ودر موارد بی دندانی کامل با استفاده از پروتز کامل ویا پروتز کامل متکی بر ایمپلنت جبران کرد. برای داشتن لبخند زیبا بافت لثه، نمای دندان و عرض دندانها، فواصل بین دندانی ورنگ دندانها و... مورد درمان قرار میگیرند.

کجی وناهماهنگی بین دندانها، فاصله بین دندان ها را میشود با ارتودنسی جبران کرد. ارتودنسی با استفاده از براکت وسیمبندی این هدف را میسر میکند. با این وجود برای بهبود این مسئله واز بین بردن این نقص میتوان از روشهای جایگزین نیز مانند پرکردن با مواد کمکی و... استفاده کرد.

دندانهای کج، شکسته ولب پر شده ونامسطح را میتوان برای بهبود ظاهر دندان و زیبایی اصلاح کرد. با ارتودنسی وجراحی دهان، فک وصورت میتوان صورت پیر را جوان ساخت.

اندازه وطول دندان ها از اصول بنیادی زیبایی شناسی است .بطورکلی هرچه دندان ها بیشتر در معرض دید باشد چهره زیباتر نشان داده میشود. طول دو دندان بالایی باید بیشتر از دندانهای دیگر باشد وباید نسبت های طلایی بین دندانها برای این مهم برقرار شود. کوتاه شدن طول دندان منجر به کاهش زیبایی میشود. هرچه این طول بیشتر باشد چهره جوانتر است.استفاده از روکش هم میتواند بسیاری از مشکلات زیبایی نظیر رنگ ونسبتهای بین دندانی رفع شود.

استفاده از نیز از روشهای جدید جهت حصول زیبایی دندان است.

خط لبخند نیز در زیبایی نقش مهمی دارد بطوریکه این خط لبه دندان بالایی شما را از یک طرف به طرف دیگر دنبال میکند ودر صورت وجود این نسبت خط لبخند متوازن بنظر میرسد.

منظم بودن دندانها ازاصول ابتدایی محسوب میشود. پس از درمان طراحی لبخند مراقبت لازم دندانهای زیبا شده برای دوام وپایداری آنها لازم است. بیمار بایستی دردوره های زمانی مشخص جهت پایداری ومراقبت درمان به دندانپزشک مراجعه نماید. مصرف دخانیات ازجمله علل تغییر رنگ وپوسیدگی دندانی محسوب میشود که باعث رنگ نامطلوب روی دندانها میشود. با ترک سیگار به درمان طراحی لبخند کمک فراوانی میشود که داشتن لبخند زیبا برای فرد بسیار لذت بخش تر است.

لبخند عاقلانه

در لبخند عاقلانه دندانها همه روی یک خط مستقیم قرار میگیرند.

لبخند جوانی

در لبخند جوانی دو دندان جلویی برای دندانها بلندتر هستند.

روکش های سرامیکی جهت طراحی لبخند

زمانیکه دندانها دچار تغییر رنگ شده اند یا نیاز به عملیات ترمیمی دارند، روکش دندان بخصوص روکش های سرامیکی کاربرد فراوان دارند. امروزه با تکنولوژی های مدرن و جدید نظیر کد کم روکش دندان با بالاترین دقت ودر زمان کوتاه ساخته شده وقابل استفاده برای بیمار است. روکش های سرامیکی دارای ظاهر بسیار مناسبی میباشند که زیبایی دندانها وایجاد لبخند زیبا را میسر مینمایند. ولی میزان استحکام پایین تری دارند.

روکش های کریستالی جهت طراحی لبخند

روکش های کریستالی نوعی از روکش های سرامیکی بوده که ظاهر زیبایی دارند که از مقامت بالایی نیز برخوردارند. این نوع روکش جهت نامرتبی های زیاد وتغییر رنگ های شدید بسیار مناسب می باشد.

روکش های زیرکونیا جهت طراحی لبخند

روکش های زیرکونیا بهترین نوع روکش ازلحاظ زیبایی واستحکام محسوب میشوند. زیرکونیا عایق بوده ودر بیماران با حساسیت به فلزات بهترین نوع روکش محسوب میشود. روکش های زیرکونیا شفافیت وزیبایی بالایی دارند که در طراحی لبخند جهت ایجاد لبخند زیبا بسیار موثر هستند. روکش های زیرکونیا تطابق بالایی با دندانههای طبیعی فرد دارد.

اصلاح تاج دندان

تاج دندان درمواردیکه دچار شکست یا ترک شده باشد نیازبه ترمیم توسط روکش دندان است. روکش های مورد استفاده انواع مختلفی در دندانپزشکی دارند که روکش های سرامیکی وزیرکونیا مناسبترین روکش دندان برای طراحی لبخند وبدست آوردن لبخند زیبا هستند.

رنگ دندانها

سفید بودن و براق بودن دندانها منجربه ظاهر زیبا برای فرد میشود. درمانهای متداول جهت سفید کردن دندان بلیچینگ ویا استفاده از روکش های دندانی میباشد. روکش های دندان دسته بندی متفاوتی داشته واز جنس های سرامیکی و فلزی وزیرکونیا و... میباشند. پر کردن دندانها با کامپوزیتهای همرنگ دندان نیز باعث لبخند زیبا درفرد میشود. لیزر نیز در فرایند سفید کردن دندان کاربرد موثری دارد.

کمبود دندانها

دندانهای ازدست رفته باعث ردیف نبودن دندانها میشود. دندانهای یک دست و ردیف باعث لبخند زیبا میشود که در طراحی لبخند به آن توجه میشود. امروزه با روشهای مختلفی مثل ایمپلنت دندان، بریج دندان و... این کمبودها را جبران میکنند.

ارتفاع دندانها

بلند بودن دندان بخصوص دندانهای جلو موجب لبخند زیبا برای فرد میشود. با افزایش سن معمولا دندانها دچار سایش و فرسودگی شده که ارتفاع آنها کوتاه میشود. دندانهای بلندتر چهره را جوانتر نشان میدهد.

درمان زیبایی لثه ها

در داشتن لبخند زیبا اصول فراوانی وجود دارد که با تکیه بر این اصول اقدام به درمان طراحی لبخند مینماید. یکی از این اصول رعایت نسبت مناسب لثه ها در هنگام لبخند زدن است. به طور کلی لبخند زیبا ، لبخندی است که حداکثر 2 میلیمتر از لثه ها درآن نمایان باشد. درصورت عدم تناسب مناسب لثه ها نیاز به درمانهای زیبایی لثه ضروری است. تکنولوژی های مدرن امروزی درمانهای زیبایی برای طراحی لبخند را آسان ساخته اند. امروزه درمانهای زیبایی لثه با دقت بالا و در سریعترین زمان ممکن انجام میشود.

سلامت لثه نقش بسزایی در لبخند زیبا دارد. طراحی لبخند بدون داشتن لثه سالم کاری غیر ممکن است. لثه سالم صورتی رنگ بوده وفاقد هرگونه تورم وبیماری های رایج لثه است. حتی بیمارانی که دچار دندان قروچه هستن قبل از طراحی لبخند بایستی درمان شوند زیرا این امر منجر به سایش دندانها و ایجاد مشکلات بعدی میشود.

طراحی لبخند با براکتهای دندانی

در طراحی لبخند ، روند درمانی گاهی زمانبر است مثلا زمانیکه افراد نیاز به ارتودنسی دارند جهت ردیف و یکدست شدن دندانها دوره ی درمانی در نظر گرفته میشود. افرادی وجود دارند که دوست ندارند تحت درمان بودنشان را کسی بفهمد. براکت های دندانی راه حلی مناسب برای این دسته از افراد است. براکت دندان قالبهایی شفاف بوده که بوسیله نرم افزارهای دندانپزشکی وتجهیزات مدرن ساخته میشود که نقش نگهدارنده را داشته ومرتبط به دوره ی زمانی مشخص هستند. با این براکت ها بدون اینکه کسی متوجه شود طراحی لبخند صورت گرفته و لبخند زیبا به فرد اهدا میشود. استفاده از این براکت ها هیچ گونه مشکلی را در زندگی روزمره افراد ایجاد نمیکند.

در طراحی لبخند دندانپزشک زیبایی با توجه به وضعیت صورت و بررسی لبخند زیبا برای بیمار اقدام به درمان طراحی لبخند مینماید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر تخصص و تجربه نیازمند استفاده از تکنولوژی های مدرن دراین حوزه نیز میباشد. وجود سلامت دهانی جهت موفقیت طراحی لبخند امری لازم است. بنابراین قبل از درمان بایستی هرگونه بیماریهای دهان و دندان را از بین برد وسپس اقدام به طراحی لبخند و ایجاد لبخند زیبا کرد. در طراحی لبخند محدودیتی از لحاظ سنی وجود ندارد ولی بهتر است پس از بلوغ افراد وکامل شدن رشد فکی و دندانی طراحی لبخند صورت گیرد.

خدمات زیبایی دندان منجر به زیبایی چهره میشود که این امر با افزایش حس عزت نفس واعتماد به نفس میشود. داشتن یکی از مقوله های مهم زندگی اجتماعی محسوب میشود که نقش مهم وکلیدی در روابط بین افراد بازی میکند. جهت بدست آوردن زیبایی دندان نیاز به مراجعه به دندانپزشک متخصص وماهر میباشد.

ارسال نظر
نظرات


کدوم روکش های دندانی ظاهر بهتری دارند؟روکش های زیرکونیا از بهترین و زیباترین روکش های دندانی هستند.


بعد از برخی درمانهای طراحی لبخند برخی دچار حساسیت نسبت به گرما وسرما میشوند باید چه کار کنیم؟این حساسیتهای طبیعی بوده وجای نگرانی نیست وبمرور زمان ازبین میروند.


به طور کلی برای طراحی لبخند کدام نوع روکش ها مناسب تر هستند؟ (هم به لحاظ هزینه و هم ماندگاری و زیبایی)ما روکش های زیرکونیا را معرفی میکنیم که هم دارای زیبایی بالا وهم استحکام وماندگاری بالا نیز دارند.


درمان جراحی زیبایی لثه رو شما با لیزر انجام میدید؟بله با لیزر جراحی دقیق ودوره درمان کوتاهتر میشه. جراحی لثه با لیزر نیز دراین مرکز ارایه میشه.


آیا بدون ارتودنسی هم میشه دندانها رو مرتب کرد؟بله. در طراحی لبخند بدست اوردن دندانهای ردیف ومرتب هدف دندانپزشک است. علاوه بر ارتودنسی، با مواد همرنگ دنان میتوان اقدام به مرتب کردن دندانها کرد.


آقای دکتر آیا مشکل کوتاه بودن قد دندانها و کوچک بودن آنها توسط دندانپزشک با انجام لمینت برطرف میشود؟یکی از اصولی که در طراحی لبخند توسط دندانپزشک زیبایی جهت لبخند زیبا رعایت میشود اصلاح ارتفاع دندانها است. دندانهای بلندتر چهره را جوانتر نشان میدهد. لمینت یکی از راههای اصلاح ارتفاع دندانها توسط دندانپزشک است.


سلام آقای دکتر
میشه بفرمایید در فرآیند اصلاح طرح لبخند، فقط دندان ها مرتب شده و زیبا میشوند یا رنگ دندان ها هم تغییر کرده و سفیدتر می شوند؟در درمان طراحی لبخند هدف بدست آوردن لبخند زیبا برای بیمار است. حال هر نوع درمانی که به این امر کمک کنه جز درمان طراحی لبخند محسوب میشه. در لبخند زیبا سفیدی وبراقیت دندانها نیز مهم است. بنابراین سفید کردن دندانها نیز درمانهای طراحی لبخند محسوب میشه.

Copyright © 2015 - bsbsaba Co. All Right Reserved.

مشاهده برنامه هفتگی