طراحی لبخند، لبخند زیبا

طراحی لبخند، لبخند زیبا

با پیشرفت دندانپزشکی واستفاده از روشهای جدید جهت امکان ایجاد لبخند زیبا و جذاب برای افراد مهیا شده است. زیبایی دندان و طراحی لبخند استفاده از روشهای زیبایی دندان نظیر ارتودنسی وروکش کردن دندان و... توسط است. وجود هارمونی و هماهنگی اجزاء صورت در طراحی لبخند و داشتن لبخند زیبا لازم است. طراحی لبخند توسط دندانپزشک زیبایی با مجموعه ای از درمانهای زیبایی صورت می گیرد. داشتن با طراحی لبخند اعتماد به نفس شخص را افزایش می دهد.

طراحی لبخند

در اجزای صورت زیبایی دندان و لبخند نقشی اساسی دارد. وجود هماهنگی بین این دو از اصول زیبایی است. دندان های مرتب ، طول دندانهای بلند تر ، زیبایی لثه ، سفیدی و براقیت دندان ، وجود تناسب بین لبها ودندانها همگی نشانه ی زیبایی دندان و لبخند ایده ال است.

جهت برای بدست آوردن لبخند زیبا گاهی نیاز به تغییراتی در فرم لثه ها ، فاصله دندانها ، طول ارتفاع تاج دندان و روشهای مرسوم سفید کردن دندان و... می باشد. وجود هماهنگی بین اجزاء لبخند در طراحی لبخند هدف قرار میگیرد. زیرا هماهنگی میان اجزاء صورت بویژه دهان، شکل و رنگ اجزاء دهان و... باعث لبخند زیبا برای افراد میشود. وظیفه دندانپزشک زیبایی شناخت این روابط و ایجاد آن برای بدست آوردن لبخند زیبا برای فرد می باشد.

روشهای طراحی لبخند

  • سفید کردن دندان و بلیچینگ
  • لمینیت یا لامینیت
  • ارتودنسی
  • روکشهای فول سرامیک
  • روکش های زیرکونیا
  • جراحی های زیبایی لثه
  • و...

ایجاد نسبت طلایی بین دندان ها از اصول درمانهای زیبایی دندان است. تغییرات هر چند جزیی در دندان ها می تواند باعث بهبود این تناسب شود. جهت ایجاد یک لبخند زیبا مواردی مطرح است که یکی از این موارد موازی بودن خطی که از لبه دندانهای قدامی بالا عبور می کند با لبه پایین است. یا در مورد لبخند زدن بایستی خط لب بالا از محل اتصال لثه به دندانها عبور کند تا زمانیکه فرد لبخند می زند مقدار زیادی از لثه های فرد نمایان نشود. ازدیگر مواردیکه در طراحی لبخند مد نظر قرار میگیرد این است که دندانهای فک بالا بایستی 1 تا 1.5 میلی متر پایین تر از دندانهای فک پایین باشد.

امروزه داشتن لبخند زیبا با تکنولوژی های مدرن در سریعترین و با کیفیت ترین روشهای طراحی لبخند فراهم شده است. جهت درمان موفق نیاز به رجوع به دندانپزشک زیبایی مطمئن ودارای تخصص بالا است. دندانپزشک زیبایی با شناخت اصول طراحی لبخند وتسلط بر علم زیبایی شناسایی اقدام به درمان بیمار کرده و لبخند زیبا را برای بیمار به ارمغان می آورد. روشهای طراحی لبخند برای اشخاص مختلف متفاوت است زیرا اصولا افراد از لحاظ پوست ، نوع دندانها ورنگ وچهره تفاوت های فراوانی دارند. لبخند زیبا لبخندی است که دلنشین بوده وتناسب ظاهری فرد را نیز فراهم نماید.

طراحی لبخند با کمک روش های دیجیتالی

با پیشرفت تکنولوژی وکمک از روشهای نوین جهت طراحی لبخند ، ایجاد لبخند زیبا برای افراد با سهولت بیشتری انجام می گیرد. با استفاده از سیستم های نرم افزاری نظیر DSD یا به عبارت دیگر سیستم طراحی لبخند دیجیتالی این امکان ایجاد شده است که قبل از درمان ، نتیجه درمان طراحی لبخند به بیمار نشان داده شود و بدین صورت بیمار میتواند با تکیه بر نتیجه درمان راجب روند درمانی اظهار نظر کند تا دندانپزشک زیبایی بنا به درخواست بیمار اقدام به طراحی لبخند نماید. در واقع با تکنولوژی طراحی لبخند با سیستم دیجیتالی می توان راهنمایی های لازم را به بیمار داد. نرم افزارهای خاصی در طراحی لبخند به دندانپزشک زیبایی و بیمار کمک می کنند که با دقت بالا آنالیز صورت فرد را انجام داده که بنا بر این اطلاعات دستورات پزشکی و روند درمانی برای طراحی لبخند لحاظ میشود.

مزیت های طراحی لبخند :

درخشندگی و سفیدی دندان ها منجر به جوان نشان داده شدن چهره فرد می شود و دندان تیره و رنگ پریده چهره فرد را مسن تر نشان می دهد. در استفاده از مواد آمالگام و کامپوزیتی جهت پر کردن دندان بهتر است جهت زیبایی دندان از مواد سفید استفاده کرد. سفید کردن دندان در دندانپزشکی به روش بلیچینگ صورت می گیرد. در بلیچینگ از مواد شیمیایی جهت سفید کردن استفاده می شود.

طراحی لبخند

افتادگی دندان و نقص در تعداد دندانها نیز از دیگر عوامل تاثیرگزار بر زیبایی است. کمبود دندان ها را می توان در مواردی با استفاده از ایمپلنت جبران کرد و در موارد بی دندانی کامل با استفاده از پروتز کامل یا پروتز کامل متکی بر ایمپلنت جبران کرد. برای داشتن لبخند زیبا بافت لثه، نمای دندان و عرض دندانها، فواصل بین دندانی و رنگ دندانها و... مورد درمان قرار میگیرند.

کجی ناهماهنگی بین دندانها، فاصله بین دندان ها را می شود با ارتودنسی جبران کرد. ارتودنسی با استفاده از براکت و سیم بندی این هدف را میسر کرد. با این وجود برای بهبود این مسئله و از بین بردن این نقص می توان از روشهای جایگزین نیز مانند پرکردن با مواد کمکی و... استفاده کرد.

دندانهای کج ، شکسته و لب پر شده و نامسطح را می توان برای بهبود ظاهر دندان و زیبایی اصلاح کرد. با ارتودنسی و جراحی دهان، فک و صورت می توان صورت پیر را جوان ساخت.

اندازه و طول دندان ها از اصول بنیادی زیبایی شناسی است . بطور کلی هر چه دندان ها بیشتر در معرض دید باشد چهره زیباتر نشان داده می شود. طول دو دندان بالایی باید بیشتر از دندانهای دیگر باشد و باید نسبت های طلایی بین دندانها برای این مهم برقرار شود. کوتاه شدن طول دندان باعث کاهش زیبایی شود. هر چه این طول بیشتر باشد چهره جوانتر است.استفاده از روکش هم می تواند بسیاری از مشکلات زیبایی نظیر رنگ و نسبتهای بین دندانی رفع شود.

استفاده از نیز از روشهای جدید جهت حصول زیبایی دندان است.

خط لبخند نیز در زیبایی نقش مهمی دارد بطوریکه این خط لبه دندان بالایی شما را از یک طرف به طرف دیگر دنبال می کند و در صورت وجود این نسبت خط لبخند متوازن بنظر می رسد.

منظم بودن دندانها ازاصول ابتدایی محسوب می شود. پس از درمان طراحی لبخند مراقبت لازم دندانهای زیبا شده برای دوام و پایداری آنها لازم است. بیمار بایستی در دوره های زمانی مشخص جهت پایداری و مراقبت درمان به دندانپزشک مراجعه نماید. مصرف دخانیات از جمله علل تغییر رنگ و پوسیدگی دندانی محسوب می شود که باعث رنگ نامطلوب روی دندانها می شود. با ترک سیگار به درمان طراحی لبخند کمک فراوانی می شود که داشتن لبخند زیبا برای فرد بسیار لذت بخش تر است.

لبخند عاقلانه

در لبخند عاقلانه دندانها همه روی یک خط مستقیم قرار می گیرند.

لبخند جوانی

در لبخند جوانی دو دندان جلویی برای دندانها بلندتر هستند.

روکش های سرامیکی جهت طراحی لبخند

زمانیکه دندانها دچار تغییر رنگ شده اند یا نیاز به عملیات ترمیمی دارند، روکش دندان بخصوص روکش های سرامیکی کاربرد فراوان دارند. امروزه با تکنولوژی های مدرن و جدید نظیر کد کم روکش دندان با بالاترین دقت و در زمان کوتاه ساخته شده و قابل استفاده برای بیمار است. روکش های سرامیکی دارای ظاهر بسیار مناسبی می باشند که زیبایی دندانها وایجاد لبخند زیبا را میسر می نمایند. ولی میزان استحکام پایین تری دارند.

روکش های کریستالی جهت طراحی لبخند

روکش های کریستالی نوعی از روکش های سرامیکی بوده که ظاهر زیبایی دارند که از مقاومت بالایی نیز برخوردارند. این نوع روکش جهت نامرتبی های زیاد و تغییر رنگ های شدید بسیار مناسب می باشد.

روکش های زیرکونیا جهت طراحی لبخند

روکش های زیرکونیا بهترین نوع روکش ازلحاظ زیبایی واستحکام محسوب می شوند. زیرکونیا عایق بوده و در بیماران با حساسیت به فلزات بهترین نوع روکش محسوب می شود. روکش های زیرکونیا شفافیت و زیبایی بالایی دارند که در طراحی لبخند جهت ایجاد لبخند زیبا بسیار موثر هستند. روکش های زیرکونیا تطابق بالایی با دندانهای طبیعی فرد دارد.

اصلاح تاج دندان

تاج دندان در مواردیکه دچار شکست یا ترک شده باشد نیاز به ترمیم توسط روکش دندان است. روکش های مورد استفاده انواع مختلفی در دندانپزشکی دارند که روکش های سرامیکی و زیرکونیا مناسب ترین روکش دندان برای طراحی لبخند و بدست آوردن لبخند زیبا هستند.

رنگ دندانها

سفید بودن و براق بودن دندانها باعث ظاهر زیبا برای فرد می شود. درمانهای متداول جهت سفید کردن دندان بلیچینگ یا استفاده از روکش های دندانی می باشد. روکش های دندان دسته بندی متفاوتی داشته و از جنس های سرامیکی و فلزی و زیرکونیا و... می باشند. پر کردن دندانها با کامپوزیتهای همرنگ دندان نیز باعث لبخند زیبا در فرد می شود. لیزر نیز در فرایند سفید کردن دندان کاربرد موثری دارد.

کمبود دندانها

دندانهای از دست رفته باعث ردیف نبودن دندانها می شود. دندانهای یک دست و ردیف باعث لبخند زیبا می شود که در طراحی لبخند به آن توجه می شود. امروزه با روشهای مختلفی مثل ایمپلنت دندان، بریج دندان و... این کمبودها را جبران می کنند.

ارتفاع دندانها

بلند بودن دندان بخصوص دندانهای جلو موجب لبخند زیبا برای فرد می شود. با افزایش سن معمولا دندانها دچار سایش و فرسودگی شده که ارتفاع آنها کوتاه می شود. دندانهای بلندتر چهره را جوانتر نشان می دهد.

درمان زیبایی لثه ها

در داشتن لبخند زیبا اصول فراوانی وجود دارد که با تکیه بر این اصول اقدام به درمان طراحی لبخند می نماید. یکی از این اصول رعایت نسبت مناسب لثه ها در هنگام لبخند زدن است. به طور کلی لبخند زیبا ، لبخندی است که حداکثر 2 میلیمتر از لثه ها درآن نمایان باشد. درصورت عدم تناسب مناسب لثه ها نیاز به درمانهای زیبایی لثه ضروری است. تکنولوژی های مدرن امروزی درمانهای زیبایی برای طراحی لبخند را آسان ساخته اند. امروزه درمانهای زیبایی لثه با دقت بالا و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

سلامت لثه نقش بسزایی در لبخند زیبا دارد. طراحی لبخند بدون داشتن لثه سالم کاری غیر ممکن است. لثه سالم صورتی رنگ بوده و فاقد هر گونه تورم و بیماری های رایج لثه است. حتی بیمارانی که دچار دندان قروچه هستن قبل از طراحی لبخند بایستی درمان شوند زیرا این امر منجر به سایش دندانها و ایجاد مشکلات بعدی می شود.

طراحی لبخند با براکتهای دندانی

در طراحی لبخند ، روند درمانی گاهی زمانبر است مثلا زمانیکه افراد نیاز به ارتودنسی دارند جهت ردیف و یکدست شدن دندانها دوره ی درمانی در نظر گرفته می شود. افرادی وجود دارند که دوست ندارند تحت درمان بودنشان را کسی بفهمد. براکت های دندانی راه حلی مناسب برای این دسته از افراد است. براکت دندان قالبهایی شفاف بوده که بوسیله نرم افزارهای دندانپزشکی و تجهیزات مدرن ساخته می شود که نقش نگهدارنده را داشته و مرتبط به دوره ی زمانی مشخص هستند. با این براکت ها بدون اینکه کسی متوجه شود طراحی لبخند صورت گرفته و لبخند زیبا به فرد اهدا می شود. استفاده از این براکت ها هیچ گونه مشکلی را در زندگی روزمره افراد ایجاد نمی کند.

در طراحی لبخند دندانپزشک زیبایی با توجه به وضعیت صورت و بررسی لبخند زیبا برای بیمار اقدام به درمان طراحی لبخند می نماید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر تخصص و تجربه نیازمند استفاده از تکنولوژی های مدرن دراین حوزه نیز می باشد. وجود سلامت دهانی جهت موفقیت طراحی لبخند امری لازم است. بنابراین قبل از درمان بایستی هرگونه بیماریهای دهان و دندان را از بین برد و سپس اقدام به طراحی لبخند و ایجاد لبخند زیبا کرد. در طراحی لبخند محدودیتی از لحاظ سنی وجود ندارد ولی بهتر است پس از بلوغ افراد و کامل شدن رشد فکی و دندانی طراحی لبخند صورت گیرد.

خدمات زیبایی دندان منجر به زیبایی چهره می شود که این امر با افزایش حس عزت نفس واعتماد به نفس می شود. داشتن لبخند زیبا یکی از مقوله های مهم زندگی اجتماعی محسوب می شود که نقش مهم و کلیدی در روابط بین افراد بازی می کند. جهت بدست آوردن زیبایی دندان نیاز به مراجعه به دندانپزشک متخصص و ماهر میباشد.

طراحی لبخند لبخند لبخند زیبا لبخند جوانی لبخند جذاب لبخند هالیوودی هزینه اصلاح طرح لبخند هزینه اصلاح خط لبخند عوارض اصلاح طرح لبخند هزینه خط لبخند دندان عکس طرح لبخند اصلاح لبخند لثه ای هزینه طرح لبخند چقدر است اصلاح طرح لبخند در تهران