شرح مقاله

آیا ایمپلنت ضرر دارد؟

آیا ایمپلنت ضرر دارد؟ و چنین سوالاتی یکی از سوالات مراجعه کنندگان نزد دندانپزشکان و متخصصان ایمپلنت دندان است. در پاسخ به این دسته افراد بایستی گفت ایمپلنت دندان ضرری ندارد و بخوبی می تواند فقدان بی دندانی را برای افراد جبران کند. شاید برخی حساسیت هایی در ابتدا درمان داشته باشند ولی دائمی نبوده و بمرور زمان برطرف می شود.

آیا ایمپلنت ضرر دارد

آیا ایمپلنت دندان ضرر دارد

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های درمانی جهت درمان بی دندانی است که با پیشرفت علم دندانپزشکی ، این روش درمانی در روشهای درمانی دندانپزشکی وارد شده است. ایمپلنت دندان با کاشت درون فک و گذشت زمان اتصال و جوش با استخوان صورت گرفته و بعد از گذر زمان اتصال و جوش مطئنی بین این دو برقرار می شود.

آیا ایمپلنت ضرر دارد و کاشت ایمپلنت دندان با کیفیت

ایمپلنت دندان هیچ گونه ضرری برای افراد ندارد و بایستی درمان با کیفیت و نزد متخصص خبره را انجام داد. ایمپلنت های مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک دارای کیفیت متفاوتی هستند که بایستی دندانپزشک از ایمپلنت با کیفیت جهت موفقیت درمانی استفاده کند. برخی با بیماری های جانبی همراه هستند که این امر می تواند بر روی درمان ایمپلنت دندان تاثیرگذار باشد که این دسته از افراد نیازمند توجه به نمات خاص درمانی در حین درمان هستند. برخی به پوکی استخوان دچار هستند که نیازمند درمان های تکمیلی هستند. یا برخی بیماری های قبلی و عروقی و فشار خون دچار هستند که بایستی با متخصص قلب در مورد درمان و کاشت ایمپلنت مشورت کنند. برخی از افراد از داروهای خاصی استفاده می کنند که نیاز است با دندانپزشک خود در میان بگذارند. مثلا برخی داروی وارفارین و رقیق کننده های خون مصرف می کنند که بایستی در هنگام کاشت دندان مصرف قطع تا جلوی خونریزی های بیشتر گرفته شود.

آیا ایمپلنت دندان ضرر دارد و عوارض آن

بعد از کاشت دندان ممکن است برخی حساسیت هایی را داشته باشند که زود گذر بوده و بمرور زمان این حساسیت ها از بین می رود. بعد کاشت ایمپلنت دندان درد و خونریزی در ناحیه جراحی رایج بوده که جای هیچ گونه نگرانی نبوده و براحتی و مصرف داروها و دستورالعمل های تجویزی دندانپزشک برطرف شده و درمان می شود. بعد کاشت ایمپلنت دندان بایستی ایمپلنت کاشته شده همانند دندان طبیعی نیازهای بیمار را برطرف کند. لق شدن ایمپلنت نشان از درمان ناموفق ایمپلنت کاشته شده دارد. جهت کاشت ایمپلنت مناشب و رسیدن به درمان موفق علاوه بر کاشت نزد متخصص خبره و با تجربه نیاز به رعایت نکات تجویزی توسط بیمار در مراحل درمانی است.

اگر بعد از کاشت ایمپلنت دندان دچار درد شدید استفاده از مسکن ها بعد از کاشت دندان توصیه می شود. تورم و دردها موقتی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست. جهت کاشت ایمپلنت دندان اولین قدم شناخت دندانپزشک متخصص و مطمئن جهت این امر است. دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت ابتدا بایستی روش های درمانی مناسب را برای بیمار انتخاب کند و سپس در طی مراحل درمانی هم دستورالعمل های مناسب درمانی را برای بیمار تجویز کرده و از بهترین روش های درمانی برای بیمار بهره ببرد.

آیا ایمپلنت ضرر دارد آیا ایمپلنت دندان ضرر دارد

اشتراک :