شرح مقاله

ایمپلنت بدون جراحی چگونه است

ایمپلنت بدون جراحی چگونه است . ایمپلنت بدون جراحی روشی نوین در درمان ایمپلنت دندان است که در آن موضع ایمپلنت ابتدا پانچ شده و سپس کاشت پایه ایمپلنت برای ایمپلنت انجام می گیرد. در این روش درمانی سرعت عمل بالا است و درد و خون ریزی به مراتب پایین تر است.

ایمپلنت بدون جراحی چگونه است

ایمپلنت بدون جراحی چگونه است و قیمت ایمپلنت بدون جراحی

در روش کاشت ایمپلنت بدون جراحی موضع پانچ شده و کاشت انجام می شود. لازم به ذکر است که در این روش درمانی نیاز به بخیه و کنار زدن لثه نیست که این مورد خود باعث کاهش مدت زمان درمان و کاشت ایمپلنت شده است. قیمت ایمپلنت بدون جراحی با روش معمولی تفاوت چندانی نداشته با این تفاوت که این روش روشی نوین در کاشت ایمپلنت دندان محسوب می شود.

شرایط برای کاشت ایمپلنت بدون جراحی چگونه است

برای کاشت ایمپلنت دندان به این روش لازم است شرایط سیستم استخوانی فک بیمار در حد مناسبی باشد. زیرا در این روش لثه برش زده نمی شود و دندانپزشک دید کافی به استخوان موضع کاشت ندارد. این درمان در بیماران با بیماری های جانبی نظیر پوکی استخوان که نیاز به درمان های جانبی نظیر درمان پیوند استخوان دارند مناسب نیست. البته نظر قطعی برای انتخاب روش درمانی بر عهده ی دندانپزشک متخصص است.

مزایای ایمپلنت بدون جراحی چگونه است

اگر بخواهیم کاشت ایمپلنت بدون جراحی را از نظر مزایای با روش معمولی کاشت ایمپلنت دندان مقایسه کنیم. بایستی از نظر مدت زمان درمانی مقایسه ای انجام داد. روش کاشت ایمپلنت پانچی سریعتر دوره بهبودی انجام می شود ولی در روش کاشت ایمپلنت معمولی بایستی لثه برش زده شود و بخیه انجام شود که این باعث افزایش مدت زمان بهبودی در بیمار می شود. یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت با پانچ کاهش میزان خونریزی و درد در بیمار است که این امر باعث سهولت بیشتر بیمار در روش درمانی می شود. یکی دیگر از مزایای این روش درمانی آن است که بلافاصله بعد از کاشت پایه می توان برای ایمپلنت از روکش استفاده کرد که این امر برای کسانیکه در مورد زیبایی خود حساس هستند بسیار مناسب است.

با کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچی در سریعترین زمان ممکن موضع جهت کاشت پایه آماده شده و سپس با جایگذاری پایه روکش موقت برای ایمپلنت استفاده می شود که هم روشی با کاهش درد و خونریزی همراه است و هم دوره درمان برای بیمار کاهش پیدا می کند که سهولت خاطر بیمار را به همراه دارد.

ایمپلنت بدون جراحی چگونه است ایمپلنت دندان بدون جراحی چگونه است

اشتراک :