لوگوی کلینیک دندان پزشکی دکتر سعید کریمی
دندانپزشک زیبایی ایمپلنت دندان تهران دکتر سعید کریمی
شرح مقاله

ایمپلنت دندان و استفاده از آن پس از کاشت

ایمپلنت پس از کاشت، نیاز به نگهداری دارد. بیماران سوالات متنوعی در این باره دارند مثلا آیا پس از کاشت ایمپلنت دندان می توان غذاهای سفت خورد و سوالاتی از این دست. در پاسخ به این افراد می توان گفت رعایت دستورات تجویزی برای موفقیت در درمان ایمپلنت ضروری است.

کاشت دندان بروش ایمپلنت فرایندی زمان بر است که بیمار بایستی در درمان دندانپزشک را همراهی نماید. ایمپلنت نیازمند جوش خوردن به استخوان فک را دارد. لذا هر چه زمان از کاشت ایمپلنت بیشتر بگزرد ، اتصال ایمپلنت با فک قوی تر شده و استفاده از ایمپلنت با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

در واقع کاشت ایمپلنت نیازمند فرایند حراجی است بنابراین بیمار باید از موضع به خوبی مراقبت کند تا این ناحیه التیام یابد. در مراحل ابتدایی کاشت ایمپلنت بافت های جانبی سعی در الحاق و اتصال به ایمپلنت را دارند بنابراین اگر هنوز اتصال قوی بوجود نیامده باشد هرگونه فشار بیش از حد به ایمپلنت ، می تواند باعث آسیب جدی به ایمپلنت شده و درمان ناموفق را در پی داشته باشد.

اگر مراحل بعد از درمان را به دسته های روز جراحی و هفته اول و سه تا شش ماه بعد از جراحی تقسیم کنیم. بایستی در روز جراحی سعی شود از غذاهای نرم استفاده شود تا فشار زیادی به ایمپلنت وارد نشود. مصرف مایعات نیز در بهبود و التیام بسیار تاثیر گزار است. در هفته اول نیز مصرف غذاهای نرم توصیه می شود. گزر زمانهای بیشتر برای ایجاد اتصال قوی تر لازم است. بهتر است از اعمال فشار زیاد در موضع ایمپلنت جلوگیری شود.

ایمپلنت با مرور زمان پیوند و جوش خوردگی لازم را با فک برقرار کرده که هرچه میزان زمان گزرنده بیشتر باشد، پیوند قوی تر و استفاده از ایمپلنت مناسب تر و بهتر صورت می گیرد. مدت زمان ایجاد پیوند مناسب به شرایط فیزیکی بیمار هم بستگی دارد. در برخی که استخوان فک قوی دارند و دچار بیماری های زمینه ای نظیر پوکی استخوان و... نیستند، پیوند زودتر انجام می شود. این در حالی است افراد دارای بیماری های جانبی مرتبط با ایمپلنت زمان ایجاد پیوند قوی برای کاشت دندان بیشتر است.

رعایت بهداشت بخصوص در این دوره زمانی برای بیماران لازم است. استفاده از دهانشویه ها و.. امری مناسب جهت حفظ بهداشت است. رعایت نکات تجویزی از طرف دندانپزشک نیز لازم است. عفونت های جزیی در درمان طبیعی بوده که دندانپزشک با تجویز آنتی بیوک آنها را از بین می برد. التهاب و خونریزی های جزیی نیز جای نگرانی نداشته و براحتی توسط دستورات دندانپزشک از بین می رود.

جویدن با ایمپلنت التهاب ایمپلنت

اشتراک :


شرح مقاله

ارسال نظر
نظرات

Copyright © 2015 - bsbsaba Co. All Right Reserved.

مشاهده برنامه هفتگی