شرح مقاله

برای مراقبت ایمپلنت دندان رعایت بهداشت و مسواک زدن ضروری است

ایمپلنت دندان هم نیازمند رعایت بهداشت و مراقبت های لازم است. حتی ایمپلت دندان را همانند دندانهای طبیعی جرم گیری می کنند. پلاک های ایجاد شده اطراف ایمپلنت باعث بسیاری از بیماریها نظیر بیماری های پریودنتال است. عدم رعایت بهداشت باعث کاهش عمر مفید ایمپلنت دندان است. جرم گیری ایمپلنت با قلم مخصوص جرم گیری ایمپلنت صورت میگیرد. جنس قلم جرم گیری برای جرم گیری ایمپلنت با ایمپلنت دندان هم جنس است.

با این وجود جهت موفقیت درمان ایمپلنت دندان بایستی همه نکات در نظر گرفته شود. انتخاب نوع ایمپلنت دندان با کیفیت یکی از نکات مهم است. امروزه ایمپلنت های مختلف با برند های مختلف وجود دارد که درجه کیفیت متفاوتی دارند. دندانپزشک بایستی برای بیمار بهترین برند ایمپلنت دندان را انتخاب کند تا طول عمر کاشت دندان بیشتر شود. تخصص و تجربه دندانپزشک زیبایی هم در موفقیت درمان کاشت ایمپلنت موثر است. جهت بررسی میزان تجربه دندانپزشک میتوان به نمونه کارهای دندانپزشک مراجعه کرد. در کنار همه نکات فوق بایستی مراقبت و نگهداری مناسب ایمپلنت توسط بیمار انجام گیرد تا طول عمر ایمپلنت دندان افزایش یابد.

پروتز اولیه قابل سایش بوده که این امر از انتقال فشار به ریشه دندان جلوگیری می کند. با از بین بردن پروتز موقت هیچ آسیبی به ایمپلنت وارد نمی شود. ایمپلنت فوری برای بیمارانی که بی دندانی را تحمل نمی کنند روشی مناسب است. با توجه به استفاده دو پروتز هزینه ی این روش بالاتر است. درمان ایمپلنت فوری ابتدا جراحی صورت گرفته سپس پروتز موقت هم استفاده می شود که پس از سه ماه درون فک پایین و پنج ماه درون فک بالا قالب گیری پروتز نهایی صورت گرفته سپس نصب آن انجام می شود.

می توان از ایمپلنت جهت ثابت کردن پروتز ثابت درون دهان استفاده کرد. با جایگزینی یکی از دندانها یا چند دندان یا درمان سینوس واصلاح ریج دندان مهارت دندانپزشک جهت موفقیت هر یک از روشها بسیار مهم است. پس از کشیدن دندان نیز اگر عفونتی وجود نداشته باشد میتوان سریعا ایمپلنت را کار گذاشت. بهتر است به جای هر دندان یک ایمپلنت کاشته شود ولی زمانیکه فضای کافی وجود نداشته باشد جهت صرفه جویی بسته به نظر متخصص می توان برای جایگزینی 3 دندان دو ایمپلنت استفاده کرد که بین دو پایه را بریج کرد

در کنار همه ی موارد فوق جنبه روانی فقدان دندان که می تواند سبب نقص زیبایی فرد و کاهش اعتماد به نفس شود همچنین مشکلات تکلمی ایجاد شده بخاطر استفاده از پروتز متحرک همچنین عوارض بی دندانی که باعث برهم زدن اکلوژن دندان و افزایش سرعت تحلیل ریج دندان و نهایتا کج شدن دندانهای کناری و... می شود علل استفاده ایمپلنت می باشد

بهداشت ایمپلنت مسواک ایمپلنت مراقبت ایمپلنت ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :