شرح مقاله

جنس و مواد تشکیل دهنده ی ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان آلیاژی تیتانیومی بوده که تناسب بالایی با بدن انسان دارد. جنس ایمپلنت دندان طوری انتخاب شده است که وقتی در معرض مایعات و غذا قرار گیرد ضرری برای بیمار نداشته باشد. ایمپلنت دندان جزء مواد بیو مواد محسوب می شود.

شرایط مواد تشکیل دهنده ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در طی مراحلی کاشت می شود که بایستی اتصال و جوش خوردن پایه تیتانیومی با استخوان فک صورت گیرد. جنس ایمپلنت دندان طوری انتخاب شده است که دچار خوردگی نشود و در گذر زمان زنگ زدگی برای آن رخ ندهد.البته ایمپلنت های آزمایشگاهی از جنس پلاستیک و مواد سرامیکی نیز وجود دارند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان با کیفیت با مراقبت کافی را می توان برای زمان زیاد و مادام العمر استفاده کرد. یکی از اولین قدم ها برای درمان موفق، انتخاب دندانپزشک مناسب برای درمان ایمپلنت است. دندانپزشک متخصص و کاشت دقیق ایمپلنت بر روی عمر ایمپلنت تاثیر فراوان دارد.

ایمپلنت های مختلفی در بازار وجود دارند که در درجه ی کیفیت آن ها تفاوت وجود دارند. معمولا سازندگان ایمپلنت دندان از دادن اطلاعات دقیق درباره نحوه ی ساخت ایمپلنت جلوگیری کرده و این موضوع را کاملا رقابتی می دانند. انتخاب ایمپلنت با کیفیت با تجربه ای دندانپزشک ایمپلنت دارد انجام می شود. معمولا وجود حفره های ریز روی جداره ی خارجی ایمپلنت در ایجاد اتصال قوی تر و سریع تر ایمپلنت با استخوان فک موثر تر است.اگر برند درجه یک استفاده کنید می توان انتظار داشت که ایمپلنت دندان در سال های طولانی برای فرد کارایی داشته باشد.

انتخاب برند مناسب کاشت ایمپلنت دندان

از لحاظ قیمت بین برند های مختلف تفاوت هزینه وجود دارد ولی هزینه پایین نباید باعث استفاده ایمپلنت بی کیفیت برای فرد شود. به هیچ وجه ایمپلنت های بی کیفیت استفاده نکنید. این ایمپلنت درصد موفقیت درمانی پایین تری نسبت به سایر ایمپلنت ها دارند. ایمپلنت های با کیفیت هزینه و قیمت بالاتری دارند ولی دارای عمر بمراتب بالاتری نسبت به سایر ایمپلنت های دندانپزشکی هستند. کاشت دقیق و مناسب ایمپلنت هم بر درمان موثر ایمپلنت تاثیر فراوان دارد.

امروزه دندانپزشک زیبایی هم با رعایت تکنیک های کاشت و رفع نواقص بی دندانی که یکی از آنها روش درمانی ایمپلنت دندان است کمک فراوانی را برای زیبایی دندان و زیبایی چهره فرد می کنند.

جنس ایمپلنت جنس ایمپلنت دندان ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :