شرح مقاله

درصد موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

درصد موفقیت کاشت ایمپلنت دندان و رسیدن به کاشت دندان موفق با کیفیت مناسب بستگی به علل مختلفی دارد که برای موفقیت کاشت ایمپلنت رعایت آنها کاملا لازم است. این عوامل برخی مربوط به فرایند کاشت و روش درمانی است و برخی مربوط به خوده بیمار و رعایت نکات تجویزی از طرف دندانپزشک متخصص دارد.

ایمپلنت دندان

یکی از علل رسیدن به موفقیت کامل در کاشت ایمپلنت دندان مربوط به سلامت دهانی خود بیمار است. جهت ایجاد موفقیت درمانی برای بیمار بایستی پیوند قوی و مناسب بین ایمپلنت و استخوان فک برقرار شود. جهت این امر از طرفی بایستی فرد از لحاظ استخوان فک محدودیتی نداشته باشد. کسانیکه دچار تحلیل استخوان فک شده اند بایستی درمانهای جانبی که شامل تقویت استخوان فک بیمار است در نظر گرفته شود. از طرف دیگر نحوه ی کاشت نیز موثر است. برند های مناسب ایمپلنت دندان با شرایط سطحی مناسب تر می توانند در ایجاد پیوند قوی تر و سریعتر موثرتر باشند.

موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

کاشت دقیق و استفاده از برند های با کیفیت ایمپلنت دندان از عوامل موثر در رسیدن به موفقیت کاشت ایمپلنت دندان است. همواره از دندانپزشک خود بخواهید از برند های معتبر برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده کند. درست است هزینه ی این برند ها بیشتر است ولی کیفیت بالاتر و درصد رسیدن به موفقیت کاشت در این نوع برندها بیشتر است.

دندانپزشک بایستی از بوجود آمدن عفونت جلوگیری کند. عفونت در صورت رعایت نکردن نکات محتمل است. هرچه قدر مقدار جوش خوردن ایمپلنت دندان با استخوان فک بیشتر باشد موفقیت کاشت ایمپلنت دندان بیشتر است.

همه ی نکات فوق لازم است ولی برای موفقیت و طول عمر بالای ایمپلنت دندان بایستی بیمار رعایت بهداشت را رعایت کند. استفاده از مسواک و دهانشویه ها برای رسیدن به موفقیت لازم است. جرم و پوسیدگی یکی از عوامل مهمی است که بر طول عمر ایمپلنت دندان تاثیر فراوان دارد. بیماران نیز بایستی سعی در مصرف نکردن مشروبات الکلی و دخانیات را در پیش گیرند.

کسانیکه بیماری های جانبی دارند بایستی با در میان گذاشتن بیماری ، دندانپزشک را در نظر گرفتن نکات جانبی یاری دهد. دندانپزشک با در نظر گرفتن بیماری و نیازهای جانبی آن اقدام به درمان می کند. در موفقیت ایمپلنت دندان نوع روند درمانی در پیش گرفته نیز تاثیرگزار است. روند درمانی بسته به شرایط سلامتی فرد است. انتخاب نوع روش صحیح در عهده دندانپزشک متخصص ایمپلنت است.

موفقیت ایمپلنت موفقیت ایمپلنت دندان ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :