شرح مقاله

درمانهای زیبایی توسط دندانپزشک زیبایی

زیبایی دندانها از ملزومات امروزی است که رجوع به دندانپزشک زیبایی ترمیمی را واجب نموده است. در دندانپزشکی زیبایی، علاوه بر ترمیم دندانها روشهای کسب زیبایی نیز بکار برده شده که علاوه بر کسب سلامتی دندانها، زیبایی نیز برای بیمار فراهم می شود. دندانپزشک زیبایی بنا به عیوب مختلف دندانی روشهای مختلف دندانپزشکی زیبایی را بکار می برد.

تغییر رنگ آمالگام و کامپوزیت

درمان ارتودنسی

ردیف بودن و یک شکل بودن دندانها یکی از نیازهای مراجعین نزد دندانپزشک زیبایی است که برای این امر روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از کاربردی ترین روشهای درمانی ارتودنسی است. با ارتودنسی دندانپزشک به مرور زمان ردیف بودن و یکنواختی دندانها را میسر می کند. امروزه روشهای جایگزین نظیر پر کردن با مواد همرنگ دندان نیز جهت ردیف کردن دندانها بکار می رود.

پوسیدگی دندانها

پوسیدگی دندانها یکی از علل رجوع افراد نزد دندانپزشک زیبایی است. جهت پر کردن دندانها مواد مختلفی وجود دارد که از لحاظ قیمت متفاوت هستند ولی امروزه موادی برای پر کردن دندانها استفاده می شود که در عین دوام و ماندگاری بالا دارای زیبایی و یکنواختی و هماهنگی با سایر دندانها نیز باشد. آمالگام جهت پر کردن دندانهای خلفی بیشتر استفاده می شود ، این درحالی است که برای دندانهای قدامی که در ممعرض دید دیگران است بیشتر از کامپوزیت که همرنگ با دندانها هستند و تشخیص آن از دندان های طبیعی غیر ممکن است استفاده می شود.

روکش دندان

در برخی موارد که حجم پوسیدگی زیاد باشد نیاز به روکش های دندانی است. دندانی که عصب کشی شده نیز شده است نیاز بارز به روکش دندانی دارد. روکشهای دندانی متنوع بوده ف ولی از روکش های امروزی می توان به روکش های سرامیکی و روکش های زیرکونیا اشاره کرد. هر یک از روکش های فوق الذکر دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند ولی روکش های زیرکونیا علاوه بر زیبایی بالا ، استحکام بسیار مناسبی دارند.

سفید کردن دندانها

یکی از ملاک های زیبایی در نظر افراد ، درخشندگی و سفیدی دندانها است. جهت این امر دندانپزشک زیبایی از روش بلیچینگ استفاده می کند. در این روش با ژل بلیچینگ عمل جرم زدایی و سفید کردن دندانها به خوبی استفاده می شود. در روشهای پیشرفته با لیزر قدرت اثر بخشی ژل بلیچینگ افزایش می یابد.

جراحی های زیبایی لثه

متناسب بودن لثه با دندانها در هنگام لبخند زدن یکی از معیارهای زیبایی محسوب می شود ، اگر میزان زیادی از لثه ها نمایان باشد ، نا مناسب بوده و دندانپزشک زیبایی با جراحی لثه اقدام به برداشتن لثه اضافی کرده و این نقیصه را برطرف می کند.

ارتودنسی زیبایی لثه جراحی لثه پوسیدگی دندان

اشتراک :