شرح مقاله

دستورات بعد از کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان مستلزم رعایت بهداشت و نگهداری مناسب توسط بیمار است که معمولا دندانپزشک نکاتی را به بیمار تذکر میدهد که بایستی ان موارد را رعایت کرد، در زیر برخی از این موارد ذکر شده است:

خونریزی: خونریزی و نشت خون بعد از جراحی دهان و کاشت ایمپلنت دندان ، به مدت چند ساعت طبیعی است ولی در صورت بروز خونریزی به نحوی که در دهان لخته ایجاد شود یک گاز استریل بر روی ناحیه جراحی شده قرار دهید که ناحیه کاملا با گاز پوشانده شود و سپس به مدت 30 دقیقه تحت فشار یکنواخت قرار دهید و در صورت ادامه خونریزی این عمل را تکرار نمایید. اگر باز هم خونریزی ادامه داشت با مطب تماس بگیرید و به هیچ عنوان از شستشو برای قطع خونریزی استفاده نکنید.

دهانشویه: روز بعد از جراحی ایمپلنت دندان می توانید از دهانشویه( نظیر کلرهگزیدین) روزی 3 مرتبه تا 10-7 روز استفاده کنید و علاوه بر آن می توانید در طول روز از آب نمک ( سرم شستشوی فیزیولوژیک) نیز مرتب برای شستشوی دهان استفاده نمایید. این کار به تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی منجر شده و به ترمیم زخم کمک می کند.

ایمپلنت دندان

بهداشت دهان: در جراحی های کوچک و متوسط مسواک زدن از فردای جراحی بلامانع است، فقط دقت نمایید روی ناحیه جراحی وکاشت ایمپلنت دندان مسواک زده نشود و در جراحی هایی که از پانسمان جراحی به عنوان پوشش استفاده می شود نباید روی پانسمان مسواک شود.همچنین در مواردی که امکان مسواک زدن به خاطر وسیع بودن ناحیه جراحی نمی باشد بیمار باید مرتبا از دهانشویه استفاده کند

ایمپلنت دندان

کشیدن بخیه: بیمارانی که جراحی لثه و ایمپلنت دندان شده اند 10-7 روز بعد و بیمارانی که تحت جراحی پیوند لثه یا پیوند استخوان قرار گرفته اند 14-10 وز بعد باید بخیه ها برداشته شوند.

استفاده از پروتز متحرک پس از جراحی ایمپلنت: در صورتی که از پروتز متحرک استفاده می کنید حداقل برای 10 روز از آن نباید استفاده کرد و پس از آن باید پروتز در نواحی که ایمپلنت دندان شده است، ریلیف شود و زیر پروتز soft liner قرار داده شود و تا حد امکان سعی شود در ساعات غیر ضروری از دهان خارج شود.

ایمپلنت ایمپلنت دندان پزشک ایمپلنت متخصص ایمپلنت

اشتراک :