شرح مقاله

روند ساخت ایمپلنت دندان

ساخت ایمپلنت دندان باعث شده دندانهایی به زیبایی و کاربری دندانهای طبیعی ایجاد شود. ایمپلنت دندان تیتانیومی بوده و دارای تناسب با سیستم دهانی افراد دارد. ایمپلنت خورده نشده و دارای ثبات و طول عمر بالا بوده و موجب زیبایی دندانها و بهبود وضعیت تکلمی و تناول برای افراد می شود.

جنس ایمپلنت تیتانیوم است و تیتانیوم قیمت نسبتا بالایی دارد که این امر باعث هزینه بالای ایمپلنت دندان شده است. نحوه ی ساخت ایمپلنت بطوری است که برخی مراحل را نمی توان با دستگاه انجام داد که این امر نیز بر هزینه ایمپلنت دندان موثر است. ساخت ایمپلنت دندان نیازمند طی مراحل مهندسی و دقیق است.

پیشرفت های انجام گرفته در ساخت ایمپلنت باعث جراحی های ساده تر شده است. کاشت ایمپلنت های جدید سریعتر بوده و جوش پذیری بیشتری دارند. جهت ساخت ایمپلنت دندان ابتدا از فلز تیتانیوم مفتول بوجود می آید. مفتول های بدست آمده توسط ماشین تراش ، تراش داده می شود. عملیات بعدی سند بلاست است که این مرحله هم به صورت کاملا اتوماتیک صورت می گیرد. پس از تمامی مراحل فوق اسید شویی ایمپلنت دندان صورت گرفته و عملیات شست و شو و بسته بندی ایمپلنت انجام می گیرد. استریل شدن ایمپلنت توسط اشعه گاما نیز در مراحل ساخت اعمال می شود.

ایمپلنت ساخته شده جهت کاشت به مراکز درمانی ارسال شده و دندانپزشک با تخصص کامل بر نحوه ی کاشت ایمپلنت دندان اقدام به کاشت می کند. ایمپلنت با جراحی های لثه درون فک جایگزاری شده و طی مدت زمان جوش بین ایمپلنت دندان و استخوان فک برقرار می شود.

ایمپلنت های دندانی را کشورهای مختلف تولید می کنند که همه ی آنها دارای کیفیت مناسبی نیستند. جهت درمان سریع و موفق نیاز به کاشت ایمپلنت های برند مطرح است. دندانپزشک هم بایستی جهت این امر دقت فراوان داشته باشد.

مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی یکی از معتبرترین مراکز ایمپلنت دندان تهران است. جهت پیشرفته ترین روشهای کاشت ایمپلنت می توانید رجوع کنید.

ساخت ایمپلنت ساخت ایمپلنت دندان ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :