شرح مقاله

شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان و بررسی آن برای کاشت ایمپلنت دندان بر عهده ی دندانپزشک است. دندانپزشک مختصص ایمپلنت با بررسی های اولیه و کلینیکی روش درمانی برای بیمار را بررسی و به بیمار معرفی می کند.

ایمپلنت دندان

دندانپزشک جهت بررسی وضعیت دهانی فرد از عکسبرداری استفاده کرده تا اطلاعات دقیق در مورد شرایط فکی و دهانی فرد بدست آورد. فقدان دندان را می توان بخوبی در افراد با ایمپلنت دندان جبران کرد.

شرایط کاشت ایمپلنت دندان

کسانیکه بیماری های خاص دارند معمولا سوالی که دارند این است که می توانند جراحی های ایمپلنت را انجام دهند. در پاسخ بایستی گفت بسته به نوع بیماری دندانپزشک روش درمانی را بسته به شرایط بیمار انجام می دهد. به عنوان مثال کسانیکه از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند. در این افراد اگر از مواد ضد انعقاد خون مصرف می شود به توصیه دندانپزشک در هنگام جراحی دارو قطع می شود و البته مشورت با متخصص قلب هم لازم است. برخی هم دچار بیماری هایی هستند که استخوان فک در انها دچار تحلیل شده است. مثلا کسانی هستند که دچار بیماری پوکی استخوان هستند که در این افراد هم برای درمان ایمپلنت دندان نیاز به درمان های کمکی پیوند استخوان است. در واقع در این افراد با روشهای خاص استخوان فک بازسازی و جایگزین می شود و سپس کاشت ایمپلنت دندان صورت می گیرد.

شرایط عادی برای ایمپلنت دندان و کاشت آن عبارت است از: استخوان سالم فک جهت ایجاد پیوند با ایمپلنت، داشتن لثه های لثه سالم و رعایت بهداشت. کسانیکه از ایمپلنت دندان استفاده می کنند بایستی بطور منظم مسواک استفاده کرده و از نخ دندان استفاده کنند.

نتایج کاشت ایمپلنت دندان

دندان علاوه بر نقش بر تکلم و خوردن غذا که دارد بر روی زیبایی نیز تاثیر فراوان دارد. امروزه افراد با رجوع به دندانپزشک زیبایی خواهان رفع نقص های دندانی خود هستند. درمان ایمپلنت یکی از روشهای موثر در درمان بی دندانی است.

با درمان بی دندانی می توان دندانهای سالم مجاور را از خراب شدن حفظ کرد. با درمان ایمپلنت در زمان مناسب می توان از تحلیل استخوان فک جلوگیری کرد. زیبایی بدست آمده با ایمپلنت منحصر به فرد بوده و فرد براحتی می تواند از آن استفاده کند. جهت درمانهای ایمپلنت بایستی به دندانپزشک متخصص و با تجربه مراجعه کرد. دندانپزشک بایستی علاوه بر تخصص کامل و کافی با بیماری های جانبی و موثر بر فرایند کاشت دندان آشنایی کامل داشته و بتواند در درمان ایمپلنت دندان راه و روش موثر را برای بیمار انتخاب کند.

شرایط ایمپلنت شرایط ایمپلنت دندان ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :