شرح مقاله

عمر ایمپلنت دندان

کسانیکه درمان ایمپلنت دندان را انجام می دهند سوالی که دارند این است که عمر ایمپلنت دندان به چه میزانی است. در پاسخ به این گروه از افراد بایستی گفت درمان ایمپلنت ، درمانی مادام العمر است و البته نگهداری و رعایت بهداشت توسط خود بیمار بر طول عمر ایمپلنت دندان تاثیر فراوان دارد.

ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت ، فرایندی تخصصی است و بایستی با دقت انجام شود. بایستی بیماران توجه کنند جهت این درمان متخصص خوب را انتخاب کنند. جهت درمانهای ایمپلنت بیماران بایستی متخصص ایمپلنت مناسب را پیدا کرده که در این امر تجربه ی دیگر بیماران کمک فراوانی می کند.

فاکتورهای تاثیرگزار بر عمر ایمپلنت دندان

در عمر ایمپلنت دندان فاکتورهای مختلفی بازی می کنند . یکی از این فاکتورها استفاده از برند ایمپلنت معتبر است. برندهای متنوعی در بازار وجود دارد که همه ی آنها دارای کیفیت مناسبی نبوده و تنها برند ها و مارک های با کیفیت عمر بالایی دارند. البته برندهای مختلفی از لحاظ قیمت نیز تفاوت دارند.

رعایت بهداشت و نکات تجویزی از طرف دندانپزشک بسیار بر عمر ایمپلنت تاثیر دارد. استفاده از مسواک و یا دهانشویه ها در استفاده کنندگان ایمپلنت توصیه می شود. عدم فشار غیر طبیعی بر ایمپلنت نیز بر عمر ایمپلنت تاثیر فراوان دارد.

نکته ی مهم در تعیین عمر ایمپلنت دندان شرایط بدنی میزبان ایمپلنت است. بایستی برای یک ایمپلنت با عمر بالا، پیوند و جوش مناسب بین ایمپلنت دندان و استخوان فک فراهم شده باشد که در صورتیکه این پیوند بخوبی برقرار نشود عمر ایمپلنت پایین است. برای مثال کسانیکه پوکی استخوان دارند استخوان ضعیفی ددارند و برای ایجاد یک پیوند قوی و طول عمر بالای ایمپلنت دندان نیاز به درمانهای جانبی نظیر پیوند استخوان دارند.

امروزه ایمپلنت با فراهم آوردن شرایط مناسب همانند دندان طبیعی برای فرد شرایط زندگی فرد را به شکل مطلوبی بهبود می بخشد. یکی از درمانهای پر کاربرد توسط دندانپزشک زیبایی این روش درمانی است که بیماران بایستی توجه کنند متخصص دارای تجربه و تخصص کافی در مورد درمان ایمپلنت دندان باشند.

عمر ایمپلنت عمر ایمپلنت دندان ایمپلنت ایمپلنت دندان

اشتراک :