شرح مقاله

محاسن و معایب و قیمت لمینت سرامیکی دندان

لمینت دندان یکی از روشهای کسب زیبایی دندان است که دندانپزشک زیبایی با لمینت های سرامیکی و ... اقدام به درمان زیبایی برای بیمار می کند. لمینت زمانی برای بیمار استفاده می شود که دندانها با روشهایی نطیر سفید کردن و پر کردن و.. را نتوان اصلاح کرد. دندانی که بیش از حد تغییر رنگ داده است را دیگر نمیتوان با سفید کردن دندانها اصلاح نمود. برای این دسته افراد در دندانپزشکی زیبایی لمینت دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

لمینت سرامیکی دندان

نوع خاصی از لمینت دندان ، لمینت های سرامیکی محسوب می شود که دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشند. یکی از اصلی ترین مزیت های لمینت سرامیکی زیبایی منحصر به فرد این نوع می باشد. زیبایی و درخشندگی لمینت های سرامیکی منحصر به فرد است. علاوه بر مبحث زیبایی نقش مراقبت کننده این نوع لمینت ها در برابر عوامل مخرب و جلوگیری از پوسیدگی دندانی نیز از نتایج استفاده لمینت دندان محسوب می شود.

جهت نصب لمینت روی دندان ، نیاز به تراش دندانها است. دندانپزشک زیبایی با تراش دندانها و قالب گیری موضع مورد نظر، نتایج را به لابراتوار انتقال داده تا از روی قالب ، لمینت مناسب برای بیمار ساخته شود.لمینت ساخته شده در جلسه بعد با استفاده از چسب مخصوص روی دندان تراش داده شده باند می شود.

لمینت های سرامیکی در کنار محاسن فوق معایبی نیز دارند، یکی از معایب این نوع لمینت ها تغییر رنگ آنها است. مصرف سیگار نیز باعث تغییر رنگ لمینت می شود. اما می توان لمینت را ترمیم کرد. تراش دندانها باعث حسایست های دندانی در برخی می شود. لمینت های سرامیکی زیبایی منحصر به فردی دارند ولی استحکام و ماندگاری خیلی بالایی ندارند. تکنولوژی ساخت لمینت از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده مواد مناسب و با کیفیت باعث بالا بردن کیفیت لمینت دندانی می شود. در دندانپزشکی زیبایی هم زیبایی هدف قرار داده می شود و هم استحکام و ترمیم مناسب دندانها از اصول است. بکارگیری مواد مناسب بر قیمت نهایی لمینت تاثیر گزار است.

لمینت دندان لمینت سرامیکی قیمت لمینت

اشتراک :