شرح مقاله

ورم بعد از ایمپلنت دندان

ورم بعد از ایمپلنت دندان یکی از مواردی است که بعد از کاشت ایمپلنت دندان در موضع کاشت شده شایع است. ورم بعد از ایمپلنت دندان مشکل حادی نیست و بمرور زمان و با رعایت دستورالعمل های تجویزی متخصص کاشت ایمپلنت برطرف می شود. استفاده از کمپرس آب یخ و نکه گاز در موضع برای این دسته از بیماران توصیه می شود.

ورم بعد از ایمپلنت

ورم بعد از ایمپلنت دندان مشکل خاصی نیست

بله ورم در ناحیه ایمپلنت شده مشکل خاصی نیست و براحتی و بمرور زمان این مشکل برطرف می شود. بیمار بعد از کاشت ایمپلنت ملزم به رعایت نکات خاص بخصوص در موضع کاشت شده است. لازم به ذکر است عمل کاشت ایمپلنت یک فرایند خاص است که نیاز به جراحی است و بنابراین خونریزی موضع و یا عفونت های بعدی چیز عجیبی نیست ولی با رعایت نکات خاص می توان این موارد را کاهش داد.

ورم و درد بعد از ایمپلنت

ورم و خونریزی در موضع کاشت ایمپلنت دور از انتظار نیست و جای نگرانی نیست. اما سوال این است برای رفع و کاهش این موارد چه باید کرد. در پاسخ بایستی گفت راه حل هایی جهت این امر وجود دارد. بالا نگه داشتن سر و استفاده از کیسه آب یخ در این بیماران توصیه می شود. گذاشتن چند دقیقه کیسه آب یخ در دفعات متوالی برای کاهش ورم و خونریزی موضع بسیار مناسب است. وجود خون در دهان و ترشح آن از موضع جای نگرانی نداشته و بمرور زمان بر طرف می شود. قرار دادن گاز بر روی موضع جهت جلوگیری از ترشح خون و کنترل کردن آن مناسب است.

درد و ورم و یا حتی خونریزی در موضع کاشت ایمپلنت دندان غیر طبیعی نیست و جای نگرانی ندارد و براحتی می توان آن را از بین برد. مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک در کاهش موارد فوق بسیار تاثیرگذار است ولی لازم به ذکر است بیمار نباید بصورت خودسرانه اقدام به مصرف دارو کند. مصرف خودسرانه دارو می تواند منجر به مقاومت دارویی در بدن بیمار شود.

بعد از کاشت ایمپلنت نیاز به مراقبت ایمپلنت و رعایت نکات تغذیه ای است. جهت بدست آورن اطلاعات در مورد نکات تغذیه ای و مراقبت ایمپلنت به صفحات زیر مراجعه کنید.

بعد از ایمپلنت چه بخوریم

بعد از ایمپلنت چه بخوریم

مراقبت ایمپلنت

مراقبت ایمپلنت
ورم بعد از ایمپلنت ورم بعد از ایمپلنت دندان

اشتراک :