شرح خبر

دندانپزشکی دیجیتال

فناوری های دیجیتال در درمانهای ایمپلنت دندان ، طراحی لبخند وساخت انواع روکش های دندانی با تکنولوژی کد کم ، زیبایی دندان وبسیاری از روشهای درمانی دیگر دندانپزشکی کاربرد فراوان دارد.

در دندانپزشکی دیجیتال با ابزارالات دیجیتال نظیر کامپیوتر اقدام به درمان بیمار میشود. دندانپزشک زیبایی با این روش میتواند دقت عملکرد و رضایت بیمار را فراهم نماید. به عنوان مثال در روشهای طراحی لبخند جهت بدست آوردن لبخند زیبا با این تکنولوژی میتوان نتیجه درمان را به بیمار نشان داد. چرا که با نرم افزارهای جدید که در این حوزه ظراحی شده اند با دادن تصویر بیمار به این نرم افزار ها میتوان انواع فرم های لبخند زیبا را متناسب چهره بیمار به فرد نشان داد تا بدین طریق بیمار نیز در روند درمانی خود شریک شده و نقطه نظرات بیمار در روشهای درمانی لحاظ شود.

با ایمپلنت دندان میتوان مشکل بی دندانی افراد را از بین برد. ایمپلنت دندان دارای کیفیت بالایی بوده و همانند دندان طبیعی فرد میباشد. یکی از ارکان مهم ایمپلنت دندان ، روکش دندان است. ساخت روکش دندان با فناوری کد کم باعث ساخت روکشی زیبا و دقیق برای افراد ممیشود. در تکنولوژی کد کم صرفا با تجهیزات دیجیتال نظیر اسکنر سه بعدی میتوان اقدام به ساخت روکش دندان کرد. تکنولوژی کد کم از پیشرفته ترین تکنولوژی های دندانی محسوب میشود.

فناوری لیزر نیز از تکنولوژی های مدرن امروزی محسوب میشود که در دندانپزشکی امروزی بسیار موثر واقع شده است. در لیزر دندان نتیجه درمان بهتر و بهبود برای فرد سریعتر حاصل میشود.

با فناوری های دیجیتال عکس برداری از داخل دهان افراد به راحتی انجام میگیرد. شاید بتوان گفت که اولین قدم جهت درمان دندانپزشکی موفق تشخیص دندانپزشک است. فناوری های دیجیتال به دندانپزشک در تشخیص بیماری کمک فراوانی میکند. با فناوری های دیجیتال قابلیت پیش بینی نتایج درمان میسر شده است. دقت این روشها نسبت به روشهای پیشین بسیار بالا است. کاهش مدت زمان درمان نیز از مزیت های فناوری های دیجیتال است.

استفاده از فناوری های دیجیتال نیازمند آموزش است و هر شخصی نمیتواند اقدام به استفاده از روشهای دیجیتال نمایدو عدم آموزش دقیق تکنولوژی دیجیتال دندانپزشک را در رسیدن به اهداف یاری نمیدهد. با استفاده از آموزش های دیجیتال نیز میتوان به روند درمان بیماری کمک فراوانی کرد. به عنوان مثال میتوان نکات مهمی که بیمار بایستی رعایت کند در قالب ویدئو به بیمار انتقال داد تا بیمار با بهره گیری با این آموزش ها روند درمانی و نکات و مراقبت های لارم را انجام دهد.

دندانپزشکی دیجیتال دندانپزشک دیجیتال

اشتراک :