سینوس لیفت (Sinus Lift)

ایمپلنت دندان درمان های سینوس لیفت قیمت جراحی سیتوس لیفت فیلم جراحی سینوس لیفت مراقبتهای بعد از سینوس لیفت هزینه جراحی سینوس لیفت

سینوس قسمتی از مجرای تنفسی است که بالای فک بالا قرار دارد و جهت درمان ایمپلنت دندان درمانهای سینوسی لازم است. با کشیدن دندانهای فک بالا سینوس بزرگتر میشود که منجر به کاهش سطح استخوان در فک بالایی می شود. این امر در کاشت ایمپلنت دندان مشکلاتی را ایجاد می کند . زیرا جهت موفقیت ایمپلنت دندان و پیوند آن با استخوان فک وجود استخوان کافی ضروری است. جهت حل این مشکل دندانپزشکان از سینوس لیفت استفاده می کنند.روش سینوس لیفت با تزریق موادی کمبود استخوان در فک بالا را جهت ایمپلنت دندان جبران می کنند.

کاهش حجم استخوان به دلیل تحلیل استخوان مخصوصا در غیاب طولانی مدت دندانها و یا کیفیت پایین استخوان جایگزاری ایمپلنت های دندان را با مشکل مواجه می سازد. بالا بردن سینوس روشی استاندارد جهت حل این مشکلات است.

جهت درمان سینوس لیفت دو روش سینوس لیفت باز و بسته استفاده می شود.

مواد مورد استفاده در سینوس لیفت بسته نوع درمان پیش گرفته شده قسمتی ازاستخوان فک یا حتی لگن و یا مواد مصنوعی نظیر پودر استخوان می باشد.

انواع روشهای ایمپلنت دندان

 • ایمپلنت دندان به روش معمول

  درروش کاشت ایمپلنت دندان متداول محدودیتی جهت کاشت وجود ندارد و میزان استخوان موجود درموضع به حد کافی است که کاشت به روش استاندارد صورت می گیرد. میزان ارتفاع مناسب استخوان 12 میلیمتر می باشد ولی جاهایی که فشار کم باشد میزان حداقل ارتفاع 9 میلیمتر می باشد.

 • ایمپلنت دندان به روش سینوس لیفت بسته

  اگر میزان استخوان لازم جهت کاشت ایمپلنت دندان حداکثر تا 2 میلیمتر کمتر باشد دراین مواقع بایستی از روش سینوس لیفت بسته استفاده شود بطوریکه با تجهیزاتی همچون دریل استخوان تا زیر سینوس دریل شده و سپس با تزریق پودر استخوان وارد مجرا میشود که این پودر باعث جبران میزان کمبود استخوان شده و سپس کاشت ایمپلنت دندان صورت می گیرد. دقت شود در این روش از آنجایی که امکان دید غشای سینوس نیست ممکن است دراثر برخورد تجهیزات با سینوس و پاره شدن منجر به عفونت شد که دندانپزشک این موارد را در نظر می گیرد. اگر از پودر استخوان استفاده شود و غشای سینوس پاره نشود و استخوان کافی اطراف ایمپلنت ایجاد شود واین استخوان ایجاد شده جهت ثبات و ماندگاری ایمپلنت دندان کافی باشد مشکلی به وجود نمی آید. از مزیت های روش سینوس بسته انجام عمل در محدوده کم و نیاز کمتر به مراقبت پس از عمل ، به صرفه تر بودن و زمان کمتر را می توان نام برد. که البته محدود بودن تعداد دندانها در این روش(فقط برای یک دندان) و غیر قابل پیش بینی بودن از معایب روش بسته است.

  درمان سینوس لیفت ایمپلنت دندان
  ایمپلنت دندان درمان سینوس لیفت
 • ایمپلنت به روش سینوس لیفت باز

  در کاشت ایمپلنت دندان به روش سینوس لیفت باز وجود حداقل 5 میلیمتر استخوان لازم است. پزشک در این روش با دسترسی به محل سینوس، سینوس را به سمت فوقانی انتقال داده و موضع مورد نظر را با پودرهای مورد نیاز پر کرده و سپس غشای محافظ هم بکار می برد. ایمپلنت دندان در این روش بلافاصه پس ازجراحی و پیوند استخوان در موضع مورد نظر قرار میگیرد که البته در بعضی از مواقع پس از 2 تا 3 ماه نیز کاشت اایمپلنت دندان انجام می شود. این میزان تاخیر منجر به ثبات بیشتر ایمپلنت دندان میشود. از مزیت های روش سینوس لیفت باز امکان ایجاد ارتفاع مناسب برای استخوان بدون هیچ محدودیتی است. درضمن دراین روش همان مراحل ابتدایی جراحی می توان میزان موفقیت را پیش بینی کرد.

  ایمپلنت دندان درمان سینوس لیفت
  ایمپلنت دندان درمان سینوس لیفت
 • کاشت تاخیری ایمپلنت پس از مرحله سینوس لیفت باز

  زمانی که میزان استخوان موضع مورد نظر خیلی کم باشد که معمولا کمتر از 5 میلیمتر و یا کیفیت استخوان موضع پایین باشد از روش تاخیری کاشت ایمپلنت استفاده میشود. در روش کاشت ایمپلنت تاخیری کاشت پس از 6 تا 10 ماه صورت میگیرد که این زمان تاخیر منجر ایجاد قابلیت مناسب در استخوان جهت کاشت ایمپلنت است.

ایمپلنت دندان درمان سینوس لیفت

ایمپلنت دندان تهران و عوارض ناشی از سینوس لیفت پس از جراحی:

پس از جراحی جهت از بین بردن درد والتهاب احتمالی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک می باشد. عفونت ایجاد شده و یا تورم و خونریزی پس از جراحی امری قابل کنترل است وجای نگرانی ندارد. در این مواقع بیمار با تجویز پزشک آنتی بیوتیک هایی را مصرف میکند.

سینوس لیفت فیلم جراحی سینوس لیفت قیمت جراحی سینوس لیفت مراقبتهای بعد از سینوس لیفت هزینه جراحی سینوس لیفت سینوس درمان سینوس لیفت درمان های سینوس لیفت