لوگوی کلینیک دندان پزشکی دکتر سعید کریمی
دندانپزشک زیبایی ایمپلنت دندان تهران دکتر سعید کریمی
خدمات

لیزر دندان

لیزر دندان .امروزه سیستم لیزر و لیزر دندان استفاده فراوانی در دندان پزشکی دارد. لیزر دندان استفاده فراوانی بخصوص در سفید کردن دندانها وانواع جراحی های دهان و دندان دارد. حتی پس از کشیدن ساده دندان با تابیدن لیزر دندان به موضع مورد نظر میتوان خونریزی را قطع کرد. لیزر دندان در دندان پزشکی ازسال 1994 برای درمان تعدادی ازمشکلات دندان استفاده شده است. لیزر نوعی ازامواج الكترومغناطیسی مانند اشعه ایكس و ... است که بصورت تك رنگ ساطع میشود. دندانپزشک با شناخت کامل از طول موجهای لیزر های مختلف وآشنایی کامل با اصول کاری و حفاظت افراد اقدام به درمان لیزر دندان میکند. لیزر دندان تکنولوژی مفیدی است که درمان بیماریهای دندانی را سریعتر ودقیق تر مینماید. با لیزر دندان کیفیت درمان دندانپزشکی به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می یباد. لیزر دندان و استفاده آن در درمانهای دندانپزشکی استرس ونگرانی بیمار را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش میدهد. همچنین با لیزر دندان میزان صدمه وارده به بافت های مجاور موضع درمانی کاهش ویا بطور کلی حذف میشود

لیزر دندان

مزایای لیزر در دندان پزشکی

تکنولوژی نوین لیزر دندان باعث نتایج سودمندی در دندانپزشکی شده است. با لیزر دندان درزمان کوتاه درمان انجام گرفته ونتایج باور نکردنی در کمتر از یک ساعت بدست می آید. میزان تخریب بافت های مجاور با لیزر دندان به شدت کاهش می یابد که این امر بسیار مناسب برای بیماران با مشکلات انعقاد خون است. لیزر دندان ناراحتی های پس از درمان که در درمانهای قدیمی ایجاد می شد به شکل قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. لیزر دندان میزان سطح تخریبی کمی بر روی بافت های مجاور ایجاد میکند لذا سرعت ترمیم وبهبودی بسیار بالاتر است. لیزر امکان برش دقیق بافت ها را مهیا میکند در حالیکه در روشهای قدیمی برش بافت زیاد بود ومیزان تخریب لثه زیاد بود درحالیکه با لیزر دندان این مشکل بسیار کاهش یافته است. لیزر وفناوری لیزر دندان استرس بیمار را کاهش میدهند. صدای نامطلوب در درمانهای قدیمی باعث استرس وناراحتی برای بیمار میشد. لیزر دندان تشخیص را ساده تر میکند،این ویژکی بخصوص در تشخیص پوسیدگی ها بسیار مناسب است. لیزر دندان درد کمتری دارد زیرا میزان تخریب بافت ها به حداقل ممکن رسیده است. سرعت و دقت درمان با لیزر دندان افزایش قابل ملاحظه ای دارد. درمانهای دیگر صدماتی را دارند به عنوان مثال ایجاد ترک های میکروسکوپی بر روی مینای دندان بخاطر ضربه فریز وحذف براده های ناشی ازاستفاده ازفریز با لیزر دندان کاهش یافته است. لیزر دندان درد کمتری دارد لذا نیاز به بی حسی کاهش پیدا کرده است. سفید کردن دندانها با لیزر دندان بسیار سودمند است زیرا گرم شدن مینای دندان با لیزر صورت نمیگیرد.

لیزر دندان

جایگاه لیزر در دندان پزشکی

لیزر برای درمان آبسه ، تشخیص پوسیدگی دندان ، جراحی لثه وبافت نرم ،آفت دهان و تبخال ،جراحی زیبایی لثه، درمان حساسیت دندانی،بیماری پریودنتال،جلوگیری از تهوع درحین دندان پزشکی، سفید کردن دندان و ...استفاده میشود. لیزر در درمان زخمهای دهان نیز استفاده میشود.بسته به نوع درمان لیزر دندان ، لیزرهای مختلفی وجود دارد که با تشخیص دندانپزشک از آنها استفاده میشود بعنوان مثال جهت درمان زخمهای دهان از لیزر کم توان استفاده میشود.

لیزر دندان لیزر دندان

معایب لیزر در دندان پزشکی

استفاده از لیزر در دندانپزشکی بسیار سودمند بوده و هیچ خطری ندارد و عوارض جانبی ندارد. استفاده از هر تکنولوژی نیازمند تجربه ورعایت نکات حفاظتی است که لیزر نیز ازاین قاعده مستثنی نیست بعنوان مثال لیزر میتواند به چشم بیمار ، یا دندانپزشک آسیب وارد کند لذا استفاده از عینک محافظ امری ضروری میباشد.

  • قیمت بالا
  • عدم کاربرد لیزر جهت درمان ریشه وپوسیدگی دندان
  • عدم کاربرد برای دندان های قبلا ترمیم فلزی شده
  • لیزر را نمیتوان جهت روکش وبریج دندان استفاده کرد
  • عدم قابلیت استفاده درطول وبلندی دندان
  • میزان پوسیدگی خیلی عمیق را نمیتوان با لیزر برطرف کرد.
  • لیزر نمی تواند شکل کامل وصحیحی از حفره را ایجاد کند لذا هنوز مته دندان پزشکی برای این امر کاربرد دارد.
لیزر دندان

کاربردهای لیزر در دندان پزشکی

تشخیص پوسیدگی و جرم

یکی از روشهای تشخیص بموقع پوسیدگی وجرم دندان کاربرد لیزر است. به این صورتکه با تابش اشعه لیزر وبرخورد آن به بافت ، بازتاب حاصله توسط دستگاه آنالیز شده که این امر به تشخیص پوسیدگی دندان یا جرم کمک میکند. میزان طول موج بازتابی بافت سالم وناسالم متفاوت است که این تفاوت ممنشا تشخیص مشکل دهانی است. دستگاههای پیشرفته امروزی با دادن عدد حجم ومیزان دقیق پوسیدگی نواحی مختلف رانشان میدهد.

لیزر در سفید کردن دندان بسیار موثر بوده و در سالهای اخیر بسیار محبوب گردیده است. لیزر دربلیچینگ کردن دندان (سفیدکردن دندان)استفاده میشود که منجر به بالا رفتن سرعت عمل بیشتر میشود. بطوریکه لیزر ژل بلیچینک رافعال میکندکه این امر منجر به زمان کوتاهتر برای بالا رفتن دمای ژل میشود. دراین روش معمولا برای افزایش جذب انرژی لیزر ازمحصولات بلیچینگ حاوی پیگمان استفاده میشود. غالبا پس از بلیچینگ معمولی حساسیت دندان وگاها ترکهای ریز وآسیب رسیدن به مینای دندان از عوارض آن است که استفاده لیزر احتمال این عوارض کاهش می یابد.

برداشت پوسیدگی و تهیه حفره

استفاده لیزر جهت تراش حفره ها وبرداشت پوسیدگی دندان ازموارد کاربردی است.با استفاده از لیزر وحذف مته های دندانپزشکی وصدای ناهنجار آنها، درمان دندان پزشکی را خوشایندتر شده است.

جراحی لثه

سالم بودن لثه منجر به داشتن دندانهای محکم برای فرد میشود. ریشه بیماری های لثه باکتری ها است. لثه محکم منجر به افزایش طول عمر دندانها میشود. جرمگیری نقش بسزایی در کاهش باکتریهای مخرب لثه میشود. با به کار بردن جراحی لثه میتوان بافت عفونی لثه را جدا کرد وعمر دندانها را افزایش داد. لیزر اربیوم درجراحی لثه جهت حذف بافت گرانولیشن یاعوامل محرک سطح ریشه ودر جراحی افزایش طول تاج بمنظور اصلاح بافت نرم واستخوان آلوئولار کاربرد دارد.در روش جراحی قدیمی از یک چاقوی بزرگ برای جراحی وکنار زدن بافت لثه استفاده میشد که میزان صدمات وارده به بافت های کناری بیش از حد بود. با لیزر دندان حداقل سطح لثه دچار جراحی میشود که باعث ناراحتی ودرد کمتر دربیمار میشود روش قدیمی جراحی لثه دردناک بود ونیاز به استفاده فراوان مسکن ودوره درمان طولانی داشت. لیزر دندان ناراحتی کمتری را برای بیمار ایجاد میکند. وحتی با لیزر نیاز به استفاده مسکن برای بیمار نیست. جراحی لثه بروش قدیمی احتمال عقب رفتن خط لثه را بوجود می آورد که ظاهری نامناسب را برای لثه های بیمار ایجاد میکرد. لیزر دندان نیازمند بریدن بافت لثه نیست بنابراین احتمال عقب رفتگی لثه با لیزر دندان وجود ندارد. دوره بهبود لثه با لیزر دندان بسیار کوتاهتر از گذشته شده است.

لیزر دندان

جراحی بافت نرم

لیزرها با نفوذ به بافت نرم ضمن برش دادن آن، باعث انسداد عروق خونی ومهارگیرنده های درد در محل برش میشوند. بهمین دلیل بیشتر بیماران درد کمتری را نسبت بروش جراحی معمولی تجربه میکنند. همچنین کار با لیزرهای بافت نرم ترمیم زخم را تسریع می کند وچون التهاب مختصری ایجاد می کند، تورم وناراحتی پس از عمل نیز بسیار کمتر است.

استفاده لیزر در بافت سخت

از لیزر میتوان جهت حذف جرم از سطح ریشه و افزایش طول تاج و... استفاده کرد. برداشت پوسیدگی بدون درد با لیزر بدون نیاز به بی حسی از جمله قابلیتهای لیزر است. سرعت برداشت پوسیدگی بالا بوده و برداشت و تشخیص پوسیدگی بصورت هوشمند است. از بین بردن برخی از شیارها که دسترسی به آنها مشکل است نیز از کارایی های دیگر لیزر است. برداشت جرمهای لثه نیز با لیزر کاربرد فراوان دارد. افزایش طول تاج دندان از قابلیت های منحصر به فرد لیزر است که دراین روش نیاز به فلپ نیست.

باتوجه به نیاز اتصال اجزا در ارتودنسی ولحیم کاری ونیاز به گرما زیاد از لیزر میتوان جهت این امر استفاده کرد. جهت قطع اتصالات ارتودنسی لیزر کاربرد دارد.

استفاده از لیزر در کاشت ایمپلنت

در شکافتن لثه وایجاد تغییرات در استخوان فک در عمل کاشت ایمپلنت لیزر استفاده مطلوبی دارد.بدلیل دقت بالای لیزر و کاهش وسعت تخریبی لیزر، بافت کمتری در اثر جراحی ایمپلنت آسیب می بیند. آسیب کمتر منجر به خونریزی کمتر و کاهش احتمال عفونت دندانی میشود. با کاربرد لیزر درجراحی ایمپلنت زمان بهبود کاهش می یابد ودرصد موفقیت ایمپلنت افزایش می یابد.

درمان حساسیت دندان

لثه آسیب دیده و دندانهای پوسیده وسایشها همگی از عوامل حساسیت دندانی میباشند که استفاده از انواع مختلف لیزر جهت درمان حساسیت دندانی کاربرد دارد. در واقع با استفاده از لیزر درمان صد درصدی را شاهد خواهیم بود. با تابش لیزر به سلولهای حساس شده به سرعت حساسیت دندانی برطرف میشود.

عصب کشی با لیزر

لیزر در عصب کشی منجر به خاصیت ضد التهابی است چراکه قابلیت استریل زایی داشته و با تمیز کردن و از بین بردن لایه برجا مانده وکاهش خطر عفونت این امر محقق میشود . در ضد عفونی کردن کانال عصب از هیپو کلریت سدیم استفاده میشود که دربرخی از موارد نفوذ کافی این ضد عفونی کننده درکانال دندان صورت نمیگیرد. محدودیت عدم نفوذ ضد عفونی کننده را میتوان با کاربرد لیزر برطرف کرد زیراکه لیزر قابلیت نفوذ دربافت دندان را دارد. لیزر دندانپزشکی خاصیت آنتی باکتریالی دارد.

لیزر دندان لیزر دندان

جراحی های داخل دهان

با توجه به دقت برش بالا لیزر در جراحی های داخل دهان، استفاده از ان برای این امر منجر به حداقل تخریب بافتی ، درد بعد از عمل است. دربرداشتن ضایعات خوش خیم و بدخیم نیز لیزر کاربرد دارد.

لیزرهای co2 و Nd و Er و دیود بیشترین استفاده را دردندان پزشکی دارد.

درمان زخم و التهاب سرطانی با لیزر

ایجاد التهاب وزخم دهان یکی از عوارض شیمی درمانی در یماران سرطانی است. جهت ازبین بردن این التهابها لیزر روشی مطلوب است. با لیزر دندان میتوان این زخمهای دردناک را درمان کرد. وجود این التهابها منجر به مشکلات فراوانی در بیماران میشود که حتی بیمار از نوشیدن آب هم دوری میکند. با فناوری لیزر واستفاده ازآن در درمان بیماریهای دهان و دندان بسیاری ازین مشکلات ازبین رفته است.

تراش دندان با استفاده از لیزر

تراش لیزری مینا و عاج دندان یکی از کاربردهای لیزر است. از لیزرهای پر کاربرد جهت این امر لیزر اربیوم را میتوان نام برد. در تراش دندان با لیزر با افزایش حرارت ممکن است که به بافت های اطراف آسیب وارد شود که جهت جلوگیری ازین امر از اسپری آب و هوا با لیزر اربیوم استفاده میشود وبدین صورت حرارت به شکل کنترل شده به دندان میرسد و احتمال آسیب بافت مجاور کاهش می یابد.

یکی ازنکات قابل توجه دراستفاده از لیزر جهت تراش، کاربرد لیزر درتراش پوسیدگی ها است زیراکه میزان آب موجود دربافت پوسیده بیشتراز قسمتهای دیگر است که این امر برداشت انتخابی پوسیدگی را میسر میکند زیرا با بکارگیری صحیح نور لیزر بافت پوسیده زودتر برداشته شده واین امر منجر به عدم آسیب به نسج سالم دندان میشود.

رفع بوی بد دهان با لیزر

علل متعددی باعث ایجاد بوی بد دهان میشود من جمله دندانهای پوسیده یا زبان شیاردار وبیماریهای لثه و... . کسانی که بیماریها وعفونت لثه دارند بوی بد دهان رایج است. دندانهای پوسیده نیز باعث گیر افتادگی مواد غذایی شده که باعث بوی بد میشود. با لیزر میتوان بدون درد و خونریزی از بوی بد دهان بطور قطعی خلاص شد.

لیزر تراپی

لیزر تراپی به معنای استفاده از لیزر با قدرت پایین جهت تحریک سلول ها و خراج کردن آنها از حالت التهابی است. از لیزر تراپی جهت کاهش تورم و درد پس از کاشت ایمپلنت دندان ، عفونت های دندانی ، تسریع استخوان سازی و مهار جریان عصبی و... استفاده میشود.

لیزر دندان

نکات مهم در استفاده لیزر در دندان پزشکی

  • قبل از استفاده لیزر موضع مورد نظر کاملا تمیز باشد چرا که وجود بزاق منجر کاهش اثر لیزر میشود.
  • جهت آسیب نرسیدن به چشم بیمار از عینک مخصوص استفاده شود.( لیزر به شبکییه چشم آسیب میزند.)
  • استفاده از دستکش ولباس مخصوص

تاریخچه لیزر دندان

اولین لیزرهای کاربردی در دندان پزشکی قابلیت جراحی بافت نرم را داشتند. در دهه 80 لیزرهای نسل دوم ساخته و وارد بازار شد این لیزر ، لیزر اربیوم بود. لیزر اربیوم کاربرد فراوانی در جراحی بافت نرم و سخت دندانی واستخوانی دارد. با پیشرفت علم دندانپزشکی نحوه کاربرد لیزر وسعت پیدا کرد. امروزه پژوهشگران لیزر هزاران مقاله معتبر درمورد کاربرد لیزر دردندانپزشکی ارایه کرده اند.

از انجمنهای مهم در تعیین استانداردهای درمان لیزر دندان میتوان به WFLD انجمن جهانی کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، ESOLAانجمن کاربرد لیزر در دندان پزشكی اروپا،ALD انجمن دندانپزشکی ایالات متحده امریکا و MLA انجمن لیزری پزشكی ایران اشاره کرد.

تاریخچه لیزر دندان در ایران

برای اولین بار در سال 1382 دستگاه لیزر واترلیز به دانشگاه دندان پزشکی شهید بهشتی داده شد وپس ازآن شاخه لیزر دردندان پزشکی ایران وارد شد واز طرف فدراسیون جهانی لیزر در دندان پزشکی ایران صاحب کرسی شد. درطی گذر زمان تا به امروز دندانپزشکان کشورمان درمراجع معتبر لیزر درسطح جهان مقالات واندوخته های خود را عرضه کرده وبه افتخارات فراوانی دست یافته اند. با این وجود تعداد مراکزی که ازتکنولوژی لیزر دندان استفاده میکند در ایران محدود بوده وتعداد دندان پزشکانی که تخصص و کاربرد لیزر را بکار میبرند بسیار کم میباشند. با این وجود کاربرد لیزر با سرعت در دندانپزشکی رو به توسعه وپیشرفت است.

انواع لیزر دندان در دندانپزشکی

Diode laser لیزر دیود:

لیزر دیود قادربه تولید نور باقدرت بالا دارد که جهت عمل جراحی بدون دردسر وبراحتی استفاده میشود. این نوع لیزر دارای طیف گسترده ای از استفاده در دندان پزشکی ، مانند جراحی بافت نرم و ضایعات تومور و... است.

لیزر دندان

لیزر co2

لیزر co2 جهت جراحی بافت نرم مناسب می باشد. طول موج این نوع براحتی در آب جذب میشود. این لیزر گازی بوده و در برداشتن ضایعات خوش خیم و بدخیم نیز کاربرد دارد.

لیزر اربیوم

لیزر اربیوم جهت درمانهای دندانپزشکی یکی از مناسبترین لیزرها است که از خصوصیات بارز آن لرزش ، فشار و صدا کمتر می باشد. با لیزر اربیوم میزان خونریزی بافت کمتر بوده وخطر عفونت به شکل قابل ملاحضه ای کاهش یافته است. لیزر اربیوم از سیستم فیبر نوری استفاده می کند.

لیزر کم توان

لیزر کم توان توان کمتر 0.5 وات میباشد که ازاشعه لیزر با انرژی پایین استفاده کرده ودر درمان التهاب ، درد ، از بین بردن بی حسی یاکم حسی در لب و نواحی اطراف آن ،تبخال ،آفت و درمان بعضی ازانواع سرطانها استفاده میشود. ازنتایج فوق العاده لیزر کم توان ترمیم سریع زخم است.

لیزر پرتوان

لیزر پر توان از اشعه لیزر با انرژی بالا استفاده میکند که در برش و جراحی های داخل دهانی وبافت نرم و سخت کاربرد فراوان دارد. لیزر پر توان قابلیت های لیزر کم توان را نیز دارند.

ورود وکاربرد لیزر دردندانپزشکی منجر تغییراتی شگرف دردندانپزشکی شد وبا مزیتهای فراوان بسیاری ازبیماریهای دندانی به آسانی قابل درمان شد. ازمزیتهای لیزر دندان میتوان به نتیجه باور نکردنی درکمتر ازیک ساعت اشاره کرد چرا که لیزر دندان منجر به سرعت ودقت بسیاری ازدرمانهای دندانپزشکی شده است. امروزه استفاده لیزر دندان جهت بیماران با مشکلات انعقادی کاربرد فراوان دارد زیرا بوسیله تکنولوژی لیزر دندان میزان خونریزی به حداقل ممکن رسیده است ومیزان جراحت به بافتها به حداقل رسیده است. پس از جراحی بوسیله لیزر دندان نیازی به بخیه نیست ومیزان ناراحتی های بعداز جراحی بشکل قابل ملاحضه ای کاهش یافته است. بهبود سریعتر موضع پس ازجراحی با لیزر ازدیگر مزایای لیزر دندان است زیرا امکان برش دقیق و ریز بافت وجود دارد وجراحت ایجادی حداقل ممکن است. لیزر دندان از آلودگی خونی جلوگیری بعمل آورده واحتمال عفونت به حداقل ممکن میرسد. همه ی موارد فوق ازمزایای لیزر دندان محسوب میشود ولی یکی ازمزیتهای اصلی لیزر کاهش استرس ناشی ازاستفاده توربینهای دندانپزشکی با لیزر است چراکه بسیاری ازبیماران درمراجعه به دندانپزشک دچار استرس وترس هستند که در دندانپزشکی کودکان این مورد ملموستر بوده وتجربه بی درد وبدون ترسی را رقم میزند. تابش لیزر از تهوع در حین درمانهای دندان پزشکی جلوگیری میکند. تشخیص ساده پوسیدگیهای دندانی درمراحل اولیه پوسیدگی با لیزر وحداقل درد ممکن برای بیمار بوسیله لیزر، افزایش سرعت دندانپزشکی نیز جزء محاسن لیزر دندان است. بوسیله لیزر میزان ترکهای میکروسکوپی برروی مینای دندان بخاطر ضربه فریز وبراده های ناشی ازاستفاده فریز حذف میشود. با لیزر نیاز به بی حسی موضعی کاهش یافته ودر سفید کردن دندان بدون گرم شدن مینای دندان کاربرد فراوان دارد.

داشتن تکنولوژی لیزر دندان یکی از نقاط قوت دندانپزشکان محسوب میشود. امروزه با تکنولوژی لیزر دندان ، دندانپزشکان اقدام به درمان بسیاری از بیماری های دهان و دندان می نمایند. دندانپزشک زیبایی نهایت بهره وری را از لیزر دندان میکند. با لیزر دندان درمان سریعتر وبا دقت و کیفیت بالاتر انجام میگیرد. دندانپزشکی دکتر سعید کریمی خدمات لیزر دندان را در بالاترین کیفیت ممکن به بیماران ارایه میدهد. مجهز بودن این دندانپزشکی به روزترین لیزر ها وتجهیزات دندانپزشکی از نقاط قوت ان محسوب میشود.

ارسال نظر
نظراتبله درمان لیزر دندانها محدودیت سنی ندارد.


لیزر برای تمامی سنین قابل انجام است؟


آیا امکان تراش دندان با لیزر وجود داره؟یکی از کاربردهای لیزر بکارگیری لیزر در تراش دندان است.


جراحی لثه با لیزر دندان چه مزیتی دارد؟جراحی لثه با لیزر دندان تاثیر درمانی آنها بیشتر است و از سوی دیگر جای زخم نیز سریعتر بهبود می یابد.


در مورد حساسیت های دندانی آیا لیزر دندان تاثیر گزار است؟با لیزر دندان نتجیه بهتری برای درمان حساسیتهای دندانی بدست میاد. درمان با لیزر نتیجه ماندگارتری دارد.


از لیزر دندان میتوان برای رفع بوی بد دهان استفاده کرد؟لیزر دندان در بیمارانی که مبتلا به حفره دهانی بوده واین سبب بوی بد دهان شده است بدون نیاز به جراحی، خونریزی و درد، برطرف شده و بوی بد دهان برطرف میشود.


لیزر دندان در کودکان هم استفاده میشه؟بله یکی از قشرهایی که در رجوع به دندانپزشک دچار استرس میشند کودکان هستند. با لیزر دندان کاهش استرس ودندانپزشکی راحتتری برای کودک فراهم میشه.


با لیزر تراش دندان امکانپزیره؟یکی از کاربردهای لیزر در دندانپزشکی تراش با استفاده از لیزر است که بسیار دقیق تر است. اما اگر قبلا دندان با مواد فلزی پر شده باشد این امر محدودیت هایی دارد. با لیزر دندان میتوان تراش بصورت دقیقتر وبهتر را انجام داد.


لیزر دندان در جراحی های بافت نرم وسخت کاربرد داره؟بله. لیزر هم در جراحی بافت نرم وهم بافت سخت کاربرد داره. قابلیت تنظیم طول موج این امکان رو میسر میکنه.


آیا شما تو کلینیکتون افزایش طول تاج دندان رو با استفاده از لیزر دندان انجام میدین؟ برای افرادی که تاج دندوناشون کوتاهه؟بله. با لیزر دندان درمان دقیق تر وسریعتر میشود. لیزر برای ارتفاع طول تاج دندان هم استفاده میشود.


آیا استفاده از لیزر دندان درد و ناراحتی درمان دندانپزشک ی رو کاهش میده؟لیزر دندان درمان دندانپزشکی رو دقیق تر و سریعتر میکنه. با لیزر دندان میزان صدمه به بافتهای کناری به شدت کاهش پیدا میکنه. درد و خونریزی لیزر در دندانپزشکی بسیار کمتره و بیمار با سهولت بالاتر وآرامش خاطر میتونه درمان رو انجام بده. دوره درمان لیزر دندان نسبت روشهای قدیمی کمتره زیرا میزان جراحت به سایر بافت ها کاهش پیدا میکنه

Copyright © 2015 - bsbsaba Co. All Right Reserved.

مشاهده برنامه هفتگی