شرح مقاله

ایمپلنت چیست و چگونه انجام میشود؟

ایمپلنت چیست و چگونه انجام میشود؟ ایمپلنت بهترین روش برای جبران دندان های از دست رفته به حساب می آید. با ایمپلنت می توان دندان هایی نظیر دندان های طبیعی برای افراد فراهم شود. روش انجام و کاشت ایمپلنت دارای کلیات یکسان بوده که بسته به بیماران مختلف می توان درمان های به شکل مختلف و با استفاده از روش های تکمیلی انجام شود. ایمپلنت چیست: ایمپلنت را می توان یکی از بهترین روش های درمانی دانست که هم زیبایی را و هم قابلیت و توانایی دندان های طبیعی را برای افراد فراهم می نماید.

ایمپلنت چیست و چگونه انجام میشود؟

ایمپلنت دندان چیست و چگونه انجام میشود؟

روش کلی کاشت ایمپلنت دندان به این صورت است که در ابتدا پایه ایمپلنت درون فک بیمار جاسازی شده و عملیات اتصال ایمپلنت به استخوان فک انجام می شود. با گذر زمان اتصال و جوش محکمی بین پایه ایمپلنت و استخوان فک انجام شده و برای این پایه روکش دندانی مناسب فراهم می شود. حال نحوه کاشت در بیماران مختلف، متنوع است. به عنوان مثال برخی به دنبال کاشت فوری ایمپلنت هستند و یا برخی دارای بیماری های زمینه ای نظیر پوکی استخوان هستند. در این گونه افراد بسته به تشخیص دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت می توان از روش های مختلف استفاده کرد. برخی می خواهند بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت روکش دندان را داشته باشند تا زیبایی آن ها حفظ شود. در این افراد بایستی مرکز کاشت ایمپلنت با فراهم کردن ساخت فوری روکش دندانی این مسئله رو حل کند. در مورد بیمارانی که بیماری های دیگری نظیر پوکی استخوان دارند بایستی درمان پیوند استخوان صورت گیرد. در واقع با تزریق پودر استخوان در محل اتصال پایه ایمپلنت به استخوان فک می توان اتصالی محکم را برای ایمپلنت دندان فراهم آورد و جبران استخوان از دست رفته در این گونه از بیماران نمود.

کاشت مرسوم ایمپلنت به صورت دو یا چند مرحله ای انجام می شود. در واقع در گام نخست با کاشت فیکسچر درون لثه و ایجاد اتصال با استخوان فک، پایه برای روکش فراهم می شود. این مرحله درمانی را می توان با روش هایی نظیر پانج کردن انجام داد تا حداقل آسیب به بافت لثه وارد شود. در مرحله بعدی نیاز به اتصال روکش دندانی برای بیمار است. مراکز معتبری که خود قادر به ساخت روکش دندان و ریستوریشن های دندانی هستند در این امر دارای اولویت هستند. لازم به ذکر است که مدت زمان درمان و کاشت دندان در بیماران مختلف می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال بیماران با پوکی استخوان نیاز به مدت بیشتری برای درمان دارند تا اتصال بین فیکسچر و استخوان فک به خوبی برقرار شود. در کاشت ایمپلنت سعی نمایید از دندانپزشک متخصص بخواهید از ایمپلنت با کیفیت برای شما استفاده کند. زیرا ایمپلنت ها در بازار دارای درجه کیفیت متفاوتی هستند که می توانند عمر و ماندگاری و حتی زیبایی متفاوتی را نیز فراهم آورند.

دکتر سعید کریمی یکی از معتبرترین و مجرب ترین دندانپزشکان تهران در زمینه کاشت دندان محسوب می شود که با فراهم آوردن آخرین تکنولوژی روز و بهره بردن از دانش روز اقدام به کاشت ایمپلنت با انواع روش های درمانی و قیمت مناسب برای بیماران می نماید.