لمینت کامپوزیتی دندان veneer

لمینت کامپوزیتی دندان لمینت های کامپوزیتی composite Veneer

لمینت کامپوزیتی یکی از بهترین و زیباتری لمینت های دندانی محسوب می شود. جهت بدست آوردن یکی از روش های دندانپزشکی استفاده از لمینت کامپوزیتی است که باعث لبخند زیبا در فرد می شود. لمینت کامپوزیتی پوسته نازکی است که متناسب با اندازه دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار می گیرد. لمینت دندان در انواع سرامیکی و کامپوزیتی است که نوع کامپوزیتی آن نسبت به سرامیکی ارزانتر بوده و میزان تراش دندان در ونیر کامپوزیتی نسبت به سرامیکی کمتر است. امروزه بااستفاده لمینت می توان دندانهای زیبا و خوش فرمی را داشت.

 لمینت کامپوزیتی دندان

لمینت دندان در روش های زیبایی دندان به خصوص ایجاد تناسب اندازه دندانها، جلا، درخشندگی و سفیدی دندان کاربرد فراوان دارد. طول دندانها را می توان بااستفاده از لمینت کامپوزیتی بلند تر نشان داد. از بین بردن فاصله بین دندان ها از دیگر کاربردهای لمینت کامپوزیتی است. لمینت دندان کاربرد فراوان در زیبایی دندانی فرد دارد. بازسازی دندان های شکسته و همچنین دندان های کوچک و بد شکل از موارد دیگر استفاده لمینت دندان است.

 لمینت کامپوزیتی دندان  لمینت کامپوزیتی دندان

لمینت کامپوزیتی دندان

در لمینت کامپوزیتی تراش دندان کمتر است و نیاز به مراحل چند گانه، قالب گیری و لابراتوار نیست. نوع مواد مورد استفاده جهت ساخت لمینت دندان بر روی کیفیت آن تاثیر داشته و استفاده از مواد مرغوب دوام و ماندگاری لمینت راافزایش می دهد.

لمینت دندان

مزایای لمینت کامپوزیتی

  • در لمینت دندان کامپوزیتی میزان تراش دندان کمتر است.
  • هزینه مصرفی در لمینت کامپوزیتی کمتر است.
  • ترمیم شکستگی های دندان با این روش انجام می شود.
  • در سنین پایین و درموارد ترمیم محدود از لمینت کامپوزیتی بیشتر استفاده می شود.

معایب لمینت کامپوزیتی

  • در لمینت کامپوزیتی امکان تغییر رنگ وجود دارد.
  • احتمال سایش نیز وجود دارد.
  • زیبایی کمتر لمینت کامپوزیتی در مقایسه با سرامیکی
  • دوام و پایداری کمتر لمینت کامپوریتی
 لمینت دندان

لمینت کامپوزیتی نیز همانند دندان ممکن است تغییر رنگ دهد یا حتی شکسته شود. لذا بایستی بهداشت لمینت حفظ شود و از فشار آوردن به لمینت دندان خودداری کرد. در صورت عدم حفظ بهداشت لمینت پلاک بر روی آن و رنگ پریدگی ایجاد می شود. بایستی دقت شود در استفاده از دهان شویه احتمال تاثیر مواد دهانشویه بر روی لمینت دندان وجود دارد. لذا قبل ازاستفاده دهانشویه با پزشک مشورت کنید. استفاده از دستگاه جرمگیری هم جهت حفظ بهداشت لمینت مرسوم است.

میزان موفقیت لمینت دندان به جنس دندان بیمار نیز وابسته است. بایستی دقت کرد که نصب صحیح لمینت کامپوزیتی دندان موجب عدم جداشدن لمینت از دندان شده و مشکلات دیگر آن از بین می رود. جهت بدست آوردن زیبایی دندان بااستفاده لمینت نیاز به مراجعه دندانپزشک متخصص است.

لمینت لمینت دندان لمینت لمینت کامپوزیتی لومینییرز تراش دندان هزینه کامپوزیت ونیر تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان طول عمر کامپوزیت دندان عوارض کامپوزیت دندان معایب کامپوزیت دندان فیلم کامپوزیت دندان