لمینت دندان
9 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
26 مهر 1398

لمینت دندان سرامیکی

لمینت دندان سرامیکی استحکام و زیبایی را در کنار هم برای دندان های شما فراهم می نماید. لمینت های سرامیکی از لحاظ زیبایی منحصر به فرد هستند. به منظور حصول زیبایی دندان لمینت روشی مناسب محسوب می شود. لمینت دندان روشی جهت بدست آوردن لبخند زیبا برای بیمار محسوب می شود. لمینت ها از جنس سرامیک یا کامپوزیت می باشند که درخشندگی و سفیدی آنها منجر به زیبایی دندان می شود. انتخاب جنس لمینت بسته به شرایط دندان و نظر دندانپزشک انجام می شود. زیبایی بدست آمده در دندان ها در روش لمینت های دندانی به حدی بالا است که این روش درمانی به یکی از پر کاربردترین روش های دندانپزشکی تبدیل شده است.

فهرست محتوای صفحه :

لمینت دندان به صورت پوسته و لایه نازکی است که روی سطح بیرونی دندان قرار می گیرد و نقص دندان، رنگ تیره، شکستگی و ... را می پوشاند. لمینت کردن درمانی به منظور ترمیم و فراهم کردن زیبایی برای دندان ها می باشد. لمینت یکی از بهترین روش ها در دندانپزشکی زیبایی برای فراهم کردن دندان های درخشنده و جذاب می باشد.

اما هزینه لمینت دندان چگونه است! برای استعلام هزینه خدمات لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی می توانید با تماس با ما اقدام کنید.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

لمینت کامپوزیتی چگونه است؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید
لمینت کامپوزیتی یکی از بهترین و زیباترین لمینت های دندانی محسوب می شود. لمینت های کامپوزیتی نیز شرایط خاص خود را داشته و متقاضیان فراوانی را دارد.

ویژگی های لمینت های ساخته شده توسط دکتر سعید کریمی

وجه تمایز لمینت های سرامیکی ساخته شده توسط دکتر سعید کریمی با سایر لمینت های سرامیکی، ضخامت لمینت های سرامیکی می باشد، این لمینت ها با حداقل ضخامت (۰,۳mm) و کمتر می باشد، این ضخامت که هم باعث می شود عملا دندان سالم و بدون تراش باشد و هم باعث زیبایی بیشتر و طبیعی بودن لمینت دندان می شود زیرا انعکاس نور سرامیک در ضخامت های کم ، باعث میشود لمینت مانند دندان طبیعی شود.

 لمینت دندان

لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی دندان چه کاربردی دارند؟

لمینت دندان سرامیکی یا نوع کامپوزیتی آن از موارد پر کاربرد در درمان های دندانپزشکی زیبایی می باشد. با این نوع لمینت ها می توان دندان هایی ردیف و زیبا را برای افراد فراهم نمود. از جمله موارد پر کاربرد لمینت دندان موارد زیر است:

 • از بین بردن بد رنگی های دندان، گاهی با روش هایی نظیر سفید کردن دندان ها امکان اصلاح رنگ دندان وجود ندارد، در این موارد لمینت گزینه بسیار مناسبی است.
 • از بین بردن فضاهای ایترپروگزیمالی (فضاهای بین دندانی)، در مورد فضاهای بین دندانی روش هایی نظیر ارتودنسی نیز قابل استفاده است، اما در ارتودنسی دندان ها، مدت زمان درمان طولانی بوده و نارضایتی افراد از سیم کشی و براکت های دندانی وجود دارد، این در حالی است که با لمینت این فواصل بین دندانی در کوتاهترین زمان ممکن برطرف می گردند. گاهی فاصله بین دندانی محدود به دو یا چند دندان بوده و بقیه دندان ها، ردیف بوده و فواصل بین دندانی بین آن ها وجود ندارد، در این گونه موارد با لمینت می توان به بهترین صورت ممکن این فواصل بین دندانی را برطرف نمود.
 • افزایش طول دندان ها، یکی از موارد مهمی که در چهره های زیبا و جوان به آن توجه می شود، ارتفاع طول تاج دندان است. هر میزان ارتفاع تاج دندان بالاتر باشد، چهره به صورت جوانتر نمایان می گردد. با لمینت های دندانی می توان ارتفاع تاج دندان را اصلاح نمود.
 • پنهان کردن ترک ها و شکستگی های دندانی
 • اصلاح ردیف بودن دندان ها با لمینت
 • ایجاد تناسب دندانی و زیبایی دندان
 • و ...
 لمینت دندان

از جهتی لمینت دندان را به ونیرهای کامل و ونیر های پارسیل دسته بندی می کنند. ونیر پارسیل جهت حصول نواحی محدود و ونیر کامل جهت درمان عیوب کلی استفاده می شود. انتخاب نوع درمان بسته به نوع نقص دندانی توسط دندانپزشک می باشد.

مراحل لمینت دندان چگونه است؟

درمان لمینت فرایندی تخصصی است که تنها توسط متخصص در این حوزه امکان پذیر است. مراحل لمینت کردن دندان ها به شرح زیر است:

 • انجام معاینات و بررسی های اولیه، متخصص لمینت دندان در گام نخست به بررسی سیستم دهان و دندان فرد پرداخته و میزان سلامتی و وضعیت دندان های فرد را می سنجد. نیاز به درمان های تکمیلی و انتخاب نوع لمینت مناسب در این مرحله تعیین می گردد. استفاده از تصویر برداری های سه بعدی و دیجیتال می تواند کمک شایانی به روند درمان در این مرحله نماید.
 • درمان های ترمیمی، اگر دندان های فرد نقص هایی نظیر پوسیدگی، بیماری های لثه و ... داشت، بایستی قبل از لمینت کردن اقدام به درمان های ترمیمی برای فرد نمود. از این رو معاینه و ترمیم اولین قدم برای درمان است.
 • قالب گیری و آماده سازی دندان برای لمینت کردن، برای استفاده کردن از لمینت های دندانی نیاز به تراشیدن مینای دندان است. تراشیدن دندان ها سطحی بوده و درد چندانی نداشته و جای نگرانی ندارد. سپس قالب گیری دندان صورت می گیرد.
 • ساخت لمینت دندان، این فرایند کاملا تخصصی بوده و تنها در مراکز معتبر لمینت های با کیفیت تهیه می شود. استفاده از فناوری های نوین نظیر کد کم که توانایی ساخت سه بعدی را فراهم می نماید بسیار کمک کننده است. در انتخاب رنگ لمینت نیز تنوع لازم وجود دارد و می توان میزان سفیدی و درخشندگی آن را مشخص نمود.
 • نصب لمینت بر روی دندان ها، برای چسباندن لمینت بر روی دندان ها از چسب مخصوص استفاده می شود. نصب صحیح لمینت تنها توسط متخصص با تجربه امکان پذیر است. در هنگام نصب لمینت باید توجه گردد که بین خط فاصل لثه و دندان نباید فاصله ایجاد گردد زیرا این امر می تواند باعث شکستگی لمینت و تجمع باکتری ها و ... گردد. در پایان نصب لمینت باید هماهنگی بین دندان ها بررسی شود تا شرایط کاملا طبیعی برای دندان های فرد فراهم گردد.

انواع لمینت دندان

 • لمینت کامپوزیتی دندان
 • لمینت سرامیکی دندان
 لمینت دندان

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در جنس آن ها می باشد. مزیت لمینت سرامیکی دندان نسبت به لمینت کامپوزیتی ثبات رنگ و ظاهر زیباتر این لمینت هاست. البته از لحاظ استحکام نیز لمینت سرامیکی بهتر است ولی نیاز به تراش دندان از نکاتی است که در لمینت های سرامیکی بایستی به آن توجه نمود. انتخاب نوع لمینت بسته به نظر دندانپزشک و شرایط دندانی فرد دارد، البته هزینه این نوع لمینت ها متفاوت بوده و این امر نیز در انتخاب نوع تاثیر دارد.

لمینت سرامیکی دندان چه ویژگی هایی دارد؟

لمینت سرامیکی در لابراتوار ساخته می شود و از جنس سرامیک می باشند. در لمینت سرامیکی پس از تراش دندان و گرفتن قالب برای دندان مورد نظر، در لابراتوار لیمنت سرامیکی ساخته می شود. جنس خاص این نوع لمینت ها زیبایی و استحکام بالا را فراهم کرده که آن را گزینه مناسبی برای زیبایی دندان ها کرده است.

لمینت کردن با نوع سرامیکی برای بیمار حداقل نیاز به حضور سه جلسه ای بیمار نزد دندانپزشک می باشد. چرا که باید قالب گیری و تراش دندان در یک جلسه و بررسی لمینت ساخته شده در جلسه بعدی و نهایتا در یک جلسه لمینت بر روی دندان توسط دندانپزشک چسبانده شود. این در حالی است که در نوع کامپوزیتی در زمان کوتاهتر درمان انجام می شود.

با توجه به میزان مهارت و تجربه دندانپزشک میزان آسیب دندان در لمینت کردن دندان بسیار ناچیز است. از این رو با انتخاب یک دندانپزشک مجرب با خیال راحت از لمینت های سرامیکی بهره برید.

مزایای لمینت سرامیکی:

 • بدست آوردن زیبایی دندان با سطح شفاف و زیبا
 • سفید و درخشان کردن دندان ها
 • زیبایی دندان بیشتر نسبت به کامپوزیتی
 • ثبات بیشتر رنگ لمینت، لمینت های سرامیکی از ثبات رنگ بالاتری برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابر زرد شدن دارند، با این وجود رژیم غذای و استفاده از مواد غذایی رنگی در این مورد بسیار تاثیرگذار است.
 • ظاهری طبیعی لمینت، نوع لمینت های سرامیکیطبیعی بودن لمینت در برابر دندان طبیعی را حفظ می نماید.
 • استحکام بالا
 • عمر مناسب لمینت، عمر لمینت های سرامیکی در مقایسه با لمینت های کامپوزیتی بالاتر است.
 • ...
 لمینت دندان

معایب لمینت سرامیکی:

 • در استفاده از نوع سرامیکی میزان تراش دندان بیشتر است.
 • در صورت تخریب نوع سرامیکی باید لمینت دوباره ساخته شود.
 • قیمت بالاتر
 • مدت زمان بالاتر درمان
 • ...

لمینت دندان در چند جلسه صورت می گیرد؟

برای تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای لمینت کردن دندان، ابتدا باید معاینات لازم بر روی دندان های فرد انجام گیرد. اگر دندان های فرد نیاز به درمان های تکمیلی نظیر رفع پوسیدگی های دندانی و مشکلات لثه و ... باشد، تعداد جلسات بیشتری برای لمینت دندان نیاز دارد. به طور کلی می توان درمان لمینت را در طی 2 تا 3 جلسه انجام داد و نیاز داشتن فرد به درمان های تکمیلی تعداد جلسات را بالاتر می برد. با این وجود لمینت های کامپوزیتی در مدت زمان کوتاهتری برای استفاده فرد تهیه و نصب می گردند.

قیمت لمینت دندان چگونه است؟

در تعیین قیمت لمینت های دندانی، فاکتورهای مختلفی موثر می باشند، یکی از فاکتورها، جنس لمینت است. بدون شک قیمت لمینت سرامیکی بالا تر از لمینت های کامپوزیتی است. قیمت لمینت بر مبنای تعداد واحد دندانی که نیاز به لمینت کردن دارند، مشخص می شود. بنابراین اگر تعداد لمینت مورد نیاز بیشتر باشد، قیمت نهایی نیز بیشتر می شود. نیاز به سایر درمان های ترمیمی و تکمیلی نیز گاهی وجود دارد که این امر بر قیمت نهایی تاثیر دارد. با این وجود هزینه لمینت در ایران پایین بوده و متقاضیان فراوانی دارد. همچنین تعرفه خدمات لمینت دندان خود واحد دندانپزشکی نیز در تعیین قیمت نهایی بسیار تاثیر دارد. در دندانپزشکی دکتر سعید کریمی لمینت های دندانی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب برای بیماران بکار برده می شود.

 لمینت دندان

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان یکی از پر کاربردترین روش های درمانی در دندانپزشکی زیبایی به حساب می آید، در این روش درمانی دندان هایی ردیف و یک دست با رنگ مناسب برای افراد فراهم گشته که افراد از لبخند زدن با آن ها لذت می برند. با این وجود این روش درمانی، زیبایی نیاز به شرایط اولیه برای دندان های فرد است. به عنوان مثال اگر افرادی دچار پوسیدگی های دندانی باشند، باید ابتدا درمان مناسب برای رفع این نقص را طی نمایند. از دیگر مواردی که افراد باید برای لمینت کردن دندان ها در نظر بگیرند، سطح مینای کافی برای قرار گرفتن لمینت بر روی آن می باشد. برای لمینت کردن باید دندان های فرد سالم بوده و از مشکلات لثه افراد رنج نبرند. بنابراین به کار بردن درمان های تکمیلی در چنین افرادی لازم است.

برخی از افراد از عادت های نامناسب نظیر دندان قروچه و ... رنج می برند، در این افراد فشار بالای وارده به لمینت می تواند میزان استحکام آن را کاهش دهد. بنابراین افراد با چنین مشکلاتی نیز باید درمان های متناسب برای ان ها در نظر گرفته شود.

تفاوت لمینت دندان و روکش های دندانی در چیست؟

تفاوت روکش های دندانی با لمینت در آن است که روکش کل سطح و محیط تاج دندان را در بر می گیرد، این در حالی است که لمینت برای سطح بیرونی تاج دندان مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از روکش های دندانی بیشتر کاربرد ترمیمی دارد، این در حالی است که لمینت های دندانی بیشتر کاربرد زیبایی دارند. در برخی از موارد دیگر نمی توان از لمینت ها برای دندان ها استفاده کرد، به عنوان مثال دندان هایی که دچار پوسیدگی های زیادی شده اند یا در مورد دندان هایی که شکستگی و تخریب بالایی دارند، روکش دندان استفاده می گردد.

انتخاب نوع درمان مناسب برای افراد، بسته به نظر دندانپزشک است.

تفاوت لمینت دندان و لومینیزر

لومینیزر در واقع یک محصول خاص از خانواده لمینت های دندانی است که در آن نیاز به تراش دندان ها وجود ندارد. هر دو لمینت دارای شرایط مشابهی هستند، به عنوان مثال لمینت دندان و لومینیزر دارای خاصیت ضد لک و جنس مشابه سرامیکی می باشند و کاربرد متشابهی دارند. تفاوت مهم این دو تنها در تراش دادن یا ندادن دندان ها می باشد. در لومینیزر نیاز به تراش دندان وجود ندارد. ضخامت لومینیزر بسیار کم می باشد.

انتخاب نوع درمان بسته به نظر دندانپزشک می باشد، از دندانپزشک خود بخواهید بهترین روش درمانی را برای دندان های شما انتخاب نماید.

رنگ لمینت دندان

درجه سفیدی و رنگ لمینت ها به صورت گوناگون هستند، متناسب بودن این رنگ با چهره افراد می تواند در زیبایی بیشتر تاثیر داشته باشد. در انتخاب زنگ مناسب برای لمینت، در نظر داشته باشید که رنگ لمینت به صورتی باشد که حالت طبیعی برای دندان های فرد فراهم نموده و افراد با دیدن آن ها لذت ببرند. برای تعیین رنگ مناسب برای لمینت، سن، رنگ پوست و جنسیت تاثیر فراوان دارد، اگر پوست تیره ای داشته باشید و از لمینت های بسیار سفید استفاده کنید، در هنگام لبخند زدن سریعا افراد پی به وجود لمینت می برند. بنابراین افرادی که پوست تیره و سبزه دارند نباید از رنگ های خیلی روشن استفاده نمایند. لمینت مورد استفاده برای افراد باید حالت طبیعی داشته باشد. کسانی که رنگ پوست سفید دارند می توانند از لمینت های سفید تر برای طبیعی تر نشان دادن دندان ها استفاده کنند. هدف از انتخاب رنگ مناسب برای لمینت، فراهم کردن لبخند طبیعی است.

برای انتخاب رنگ مناسب برای لمینت می توانید به دندانپزشک خود پیشنهاد دهید، اما بهترین راه برای فراهم کردن رنگ مناسب برای لمینت انتخاب آن توسط خود دندانپزشک است. استفاده از فناوری های دیجیتال و نشان دادن نتایج طراحی لبخند و استفاده از لمینت مناسب می تواند در این امر بسیار کمک کننده باشد

طول عمر لمینت دندان

نحوه استفاده از لمینت دندان و مراقبت های انجام گرفته از لمینت می تواند بر طول عمر لمینت تاثیر داشته باشد. بکارگیری لمینت با کیفیت و جنس مناسب از مهم ترین شرایطی است که طول عمر استفاده لمینت های دندانی را به بیش از یک دهه می رساند. دندانپزشک باید به درستی فرایند درمان را انجام داده و مهارت او در افزایش درصد موفقیت درمان بسیار تاثیر دارد، از این رو انتخاب متخصص حرفه ای در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد

با انتخاب مرکزی معتبر در زمینه لمینت های دندانی با اطمینان لمینت های با کیفیت را برای دندان های خود فراهم آورید.

نکات مهم در مورد لمینت دندان

لمینت های دندانی یکی از بهترین روش ها برای بدست آوردن لبخند زیبا است، استفاده از لمینت ها با رعایت نکات می تواند بر طول عمر استفاده آن ها بیافزاید. برخی از مهم ترین نکاتی که در مورد لمینت باید رعایت گردد، به شرح زیر است:

 • بعد از درمان لمینت دندانی، ممکن است دندان لمینت شده به گرما یا سرما حساس گردد، این امر موقتی بوده و با گذشت زمان برطرف می گردد. برای جلوگیری از این امر بهتر است افراد از مصرف مواد غذایی خیلی سرد یا خیلی گرم برای مدت زمان کوتاهی اجتناب نمایند. بروز حساسیت دندانی در افراد بعد از لمینت امری موقت و زودگذر است و در همه افراد رخ نمی دهد.
 • برای جلوگیری از تغییر رنگ لمینت، باید بعد از مصرف مواد غذایی رنگی نظیر چای، قهوه و ... حتما افراد اقدام به مسواک زدن نماید. در مورد تغییر رنگ لمینت ها باید توجه داشته باشید که لمینت سرامیکی در مقایسه با لمینت کامپوزیتی مقاومت بالاتری در برابر تغییر رنگ دارد. از این رو لمینت های سرامیکی دارای مزیت نسبی هستند.
 • در صورت شکسته شدن لمینت یا جدا شدن آن از مینای دندان باید به دندانپزشک مراجعه نموده تا عملیات ترمیمی زیبایی مناسب برای دندان های فرد انجام گیرد. لمینت از آنجایی که به مینای دندان می چسبد، دارای استحکام بالایی بوده و براحتی دچار شکست یا جدا شدن از مینای دندان نمی شود، با این وجود باید از اعمال فشار بالا به لمینت خودداری گردد.
 • دندانپزشک باید در لمینت کردن دندان ها رابطه بسته شدن دو فک و ایجاد تناسب و هماهنگی را رعایت نماید، نباید لمینت با دندان های دیگر دچار درگیری شود و براحتی برای لبخند زدن فرد مناسب باشد. از این رو انجام درمان لمینت نزد متخصص دندانپزشکی مجرب بسیار مهم است.

مراقبت های لازم پس از لمینت دندان

پس لمینت کردن بایستی مراقبت های لازم از آن برای طول عمر بالاتر و پایداری آن ها صورت گیرد. از این رو رعایت بهداشت و رعایت نکات تجویزی دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. باید به لمینت پس از نصب فشار شدید داده نشود زیرا این امر موجب شکست و جداسازی احتمالی آن از دندان می شود. استفاده صحیح از مسواک و حفظ سلامت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از استفاده لمینت دندان بیمار بایستی در دوره های زمانی منظم به دندانپزشک مراجعه کند. سعی نمایید با لمینت شکستن آجیل و جویدن مواد سخت را انجام ندهید، زیرا امکان شکسته شدن لمینت وجود دارد. همچنین مصرف مواد غذایی رنگی نظیر قهوه و مصرف دخانیات می تواند موجب بد رنگی لمینت شود که افراد بایستی مصرف این مواد را به حداقل ممکن برسانند.

مزیت لمینت سرامیکی نسبت به نوع کامپوزیتی ثبات رنگ و ظاهر زیباتر این لمینت هاست.

لمینت دندان با استفاده از روش های دیجیتال

بکارگیری روش های دیجیتال می تواند در افزایش دقت و درصد موفقیت درمان های مختلف دندانپزشکی بخصوص در درمان های زیبایی دندان تاثیر فراوان داشته باشد. استفاده از اسکن های سه بعدی داخل دهانی، ساخت انواع ریستورین های دندانی نظیر لمینت دندان با استفاده از تجهیزات دیجیتال و بهره بردن از نرم افزارهای طراحی لبخند دیجیتال از مهم ترین کاربردهای روش های دیجیتال در دندانپزشکی زیبایی است. در مورد لمینت های دندانی استفاده از نرم افزارهای طراحی لبخند می تواند در بدست آوردن رضایت بالاتر بیمار بسیار تاثیر داشته باشد، زیرا می توان نتایج درمانی را برای افراد نشان داد

در تهران تنها مراکز دندانپزشکی معتبر اقدام به ارائه روش های درمانی با استفاده از تجهیزات دیجیتال می نمایند، دندانپزشکی دکتر سعید کریمی یکی از مجهزترین و بروزترین دندانپزشکی ها به تجهیزات دیجیتال بوده که از آخرین ابزار و تجهیزات دیجیتال برای درمان های مختلف بخصوص لمینت دندان استفاده می کند.

با انتخاب یک مرکز معتبر برای لمینت دندان، دندان هایی زیبا و جذاب را برای خود فراهم آورید. در دندانپزشکی دکتر سعید کریمی از فناوری کد کم برای ساخت انواع لمینت های دندانی به صورت کاملا سه بعدی بهره گرفته می شود. انتخاب رنگ و ساخت لمینت بسته به نظر و خواست افراد و با بهترین مواد انجام می شود. قیمت خدمات دندانپزشکی در این مرکز بسیار مناسب بوده و بهترین کیفیت خدمات دندانپزشکی در این مرکز ارایه می شود.

فیلم لمینت دندان

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

رضا 30 آبان 1402

سلام. دندان های جلویی من رنگشون زرد شده، همچنین یکی از دندونام دچار شکستگی شده. آیا من میتونم از لمینت استفاده کنم؟

مدیر 30 آبان 1402

سلام وقت بخیر، بله شما میتوانید از لمینت استفاده کنید. در مورد دندان های آسیب دیده باید ترمیم روی آن ها انجام بشه، سپس لمینت کردن روی آن ها صورت میگیره.

سهیل احمدی 13 آذر 1402

سلام جناب دکتر، من میخاستم لمینت دندان انجام بدم، آیا لمینت کردن دندان ها درد و ناراحتی دارند؟

مدیر 13 آذر 1402

اگر نگران درد در هنگام لمینت کردن هستید، اصلا جای نگرانی نیست. لمینت دندان درد چندانی ندارد. در این درمان تنها نیاز به تراش جزئی دندان است که در مورد لمینت های کامپوزیتی این تراش به حداقل ممکن است. با خیال آسوده اقدام به درمان لمینت نمایید زیرا این روش درمانی درد ندارد و روش درمان بدون درد و ناراحتی به حساب می آید.

مجید اکبری 19 آذر 1402

ببخشید دکتر میخاستم بپرسم که هزینه لمینت بر چه اساسی تعیین میشه؟

مدیر 19 آذر 1402

سلام. برای تعیین هزینه لمینت دندان، فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار هستند، تعداد واحد لمینت، نوع و جنس لمینت، استفاده از روش های نوین نظیر کد کم برای اماده سازی لمینت و ... از جمله فاکتورهای تاثیرگذار هستند. اگر قصد اطلاع از میزان هزینه لمینت را دارید، با دندانپزشکی ما تماس بگیرید.

امیررضا 7 دی 1402

سلام . من برای طراحی لبخند میخاستم از لمینت های دندانی استفاده کنم. میخاستم بدونم چند تا از دندونام رو باید لمینت کنم؟

مدیر 7 دی 1402

سلام دوست عزیز. درمان لمینت یکی از روش های بکار رفته برای طراحی لبخند است. دندانپزشک باید وضعیت دندان های شما رو بررسی کنه سپس نوع درمان مناسب را برای شما انتخاب می کند. گاهی برای لمینت کردن باید کل دندان های جلویی رو لمینت کرد یا گاهی تنها با دو یا سه واحد لمینت می توان شرایط لبخند زیبا را برای فرد فراهم نمود. به دندانپزشکی مراجعه کنید تا متخصص دقیقا وضعیت دندان های شما رو بررسی کنه

مهدی 9 دی 1402

سلام من دندونام مرتب هست و از لحاظ سفیدی مشکلی ندارن اما بینشون فاصله وجود داره. من باید چیکار کنم تا این فواصل از بین بره. در ضمن روی فواصل و تاثیر اونا بر زیبایی لبخند خودم خیلی حساس شدمه.

مدیر 9 دی 1402

دندان های شما باید معاینه بشه. برای رفع فواصل بین دندانی می توان از روش های مختلف دندانپزشکی استفاده کرد. شاید این فاصله بیش از حد باشد که نیاز به درمان ارتودنسی است. اما در برخی از مواقع هم لمینت بهترین گزینه است. بدون بررسی دندان های شما نمیشه نتیجه قطعی رو گفت. ولی با لمینت دندانی می توانی دندان های مرتب و سفیدی را برای خود فراهم کرده که از لبخند زدن با آن ها لذت ببرید.

علیرضا 12 بهمن 1402

سلام. من یکی از دندان های جلوییم زرد رنگ شده. با اینکه یک بار برای سفید کردن دندان اقدام کردم. به نتیجه دلخواه نرسیدم. میخاستم بدونم میتونم از لمینت ها استفاده کنم یا سفید کردن کامل انجام نشده؟

مدیر 12 بهمن 1402

سلام دوست عزیز. دقیقا یکی از کاربردهای لمینت، برای دندان هایی است که به روش های معمول سفید کردن، قابل سفید شدن نیست. با لمینت کردن دندان این مشکل براحتی برطرف می گردد. با این وجود باید دندان های شما معاینه گردد و روش مناسب برای دندان های شما در نظر گرفته شود.

امیرمحمد شریف پور 23 اسفند 1402

سلام. من ۲ ساله که لمینت استفاده کردم. ولی متاسفانه در اثر فشار زیاد. اول لق شد و بعد از روی دندان جدا شد. الان باید چیکار کنم؟

مدیر 21 فروردین 1403

سلام. شما باید به دندانپزشک مراجعه نمایید. متخصص لمینت دوباره می تواند ترمیم و الصاق لمینت روی دندان شما را انجام دهد.

ارشیا 21 فروردین 1403

آیا دندانی که لمینت شده رو میشه، عصب کشی نمود؟

مدیر 21 فروردین 1403

لمینت دندان بر روی دندان ها قرار گرفته و مانعی برای خدمات ترمیمی نظیر عصب کشی و پر کردن دندان نیست. بنابراین افرادی که لمینت استفاده می کنند براحتی می توانند از خدمات ترمیمی نظیر عصب کشی استفاده کنند.

سوسن اکبری 31 اردیبهشت 1403

سلام جناب دکتر تعداد جلسات مورد نیاز برای لمینت دندان چقدره؟ ایا بین لمینت ها تفاوتی از این نظر هست؟

مدیر 31 اردیبهشت 1403

سلام دوست عزیز. معمولا برای لمینت های سرامیکی نیاز به تعداد جلسات بیشتری است(معمولا 2 جلسه)، این در حالی است که لمینت های کامپوزیتی در جلسات کمتر و حتی یک جلسه انجام می شود.

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.