شرح مقاله

بهترین روکش برای دندان چیست؟

واقعا بهترین روکش برای دندان چیست و دندانپزشک بایستی چه روکشی را برای دندان های بیمار انتخاب نماید. برای انتخاب بهترین روکش برای دندان بایستی نکاتی را در نظر گرفت. در اولین مورد بایستی بدانید که روکش های دندانی مختلفی برای دندان ها قابل استفاده است که دندانپزشک می تواند از انواع آن ها استفاده نماید. روکش های زیرکونیا و سرامیکی از زیباترین و مستحکم ترین روکش های دندانی می باشند که می توان برای دندان ها از آن ها بهره برد. روکش دندان برای حفظ دندان ها و فراهم آوردن کارایی همچون دندان های طبیعی بسیار لازم و ضروری می باشد.

بهترین روکش برای دندان چیست

روکش های زیرکونیا و یا سرامیکی کدام یک؟

دو نوع جدید و مناسب برای روکش های دندانی، روکش های زیرکونیا و سرامیکی می باشند. این دو نوع روکش دندانی از نظر استحکام و زیبایی منحصر به فرد می باشند. اما کدام یک را انتخاب کنیم و یا آن که از دندانپزشک بخواهیم از کدام روکش دندانی استفاده نماید؟ روکش های سرامیکی و زیرکونیا از نظر زیبایی منحصر به فرد می باشند. اگر کسانی به دنبال زیبایی هستند، حتما از این روکش ها استفاده نمایند. روکش های سرامیکی از نظر استحکام از روکش های زیرکونیا دارای استحکام کمتری می باشند. این در حالی است که میزان زیبایی هر دو نوع روکش بسیار بالا است. روکش های زیرکونیا هم استحکام فوق العاده دارند و هم زیبایی منحصر به فرد را دارا هستند. از این رو می توان این نوع روکش ها را به عنوان بهترین روکش های دندانی نام برد. نکته مهم در بین انتخاب این دو نوع روکش دندانی آن است که روکش های زیرکونیا دارای قیمت بالاتری هستند.

روکش دندان مناسب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

برای دندان های مختلف می توان از روکش های دندانی استفاده نمود. درجه استحکام بالا و زیبایی از خصوصیات یک روکش مناسب به حساب می آید. روکش بایستی در لابراتوار ساخته شده و عملیات نصب با چسب مخصوص به صورت صحیح توسط دندانپزشک انجام شود. روند نصب توسط دندانپزشک بایستی به نحوی باشد که به بافت های مجاور لثه آسیبی نرسد. استفاده از فناوری های مدرن در زمینه ساخت روکش دندان نیز بسیار مناسب می باشد. استفاده از فناوری کد کم کمک شایانی به دندانپزشکان می نماید و می توان روکش های زیباتری را ساخت. در این فناوری با استفاده از کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال انواع روکش دندان را به صورت سه بعدی تهیه می کنند.

استفاده از روکش دندان برای سلامتی دندان ها و فراهم کردن زیبایی و استحکام مناسب برای آن ها امری ضروری محسوب می شود. به عنوان مثال دندان های عصب کشی شده، شکننده می شوند و اگر از روکش های دندانی برای آن ها استفاده نشود، می توانند دچار شکستگی ها شوند. از این رو بایستی با استفاده از روکش دندان استحکام و کارایی مناسب را برای دندان های مختلف فراهم نمود.

برای تهیه انواع روکش های دندانی و درمان های روکش دندان می توانید به دندانپزشکی دکتر سعید کریمی مراجعه نمایید. این مرکز درمانی از بهترین و با کیفیت ترین روکش های دندانی بخصوص روکش های سرامیکی و زیرکونیا با قیمت مناسب استفاده می نماید. این مرکز دندانپزشکی مجهز به فناوری کد کم بوده و ساخت سه بعدی انواع روکش های دندانی با کیفیت را برای شما فراهم می آورد.