توریسم درمانی
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
06 آبان 1398

توریسم درمانی

توریسم درمانی مسافرت برای کسب سلامتی است. در توریسم درمانی امکانات دندانپزشکی مناسب و سطح تخصص بالا از عوامل موفقیت توریسم درمانی دندانپزشکی بحساب می آید. توریسم درمانی دندانپزشکی و هزینه های مناسب دندانپزشکی و تخصص بالای دندانپزشکان ایرانی از مزیتهای ایران نسبت به کشورهای منطقه در زمینه توریسم درمانی محسوب می شود. مطب دندانپزشکی دکتر سعید کریمی در راستای توریسم درمانی و جذب توریست های متقاضی درمان در تهران آمادگی دارد تا نسبت به جذب توریست و گردشگر داخلی و خارجی ( توریسم درمانی )از اقصی نقاط کشور و جهان اقدام نماید.

فهرست محتوای صفحه :

مزایای دندانپزشکی دکتر سعید کریمی

وجود پرسنل دندان پزشک مجرب و تجهیزات مدرن و تخصصی بروز این مرکز را به یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در زمینه توریسم درمانی تبدیل کرده است. انواع روشهای کاشت دندان ( ایمپلنت ) و روشهای زیبایی دندان برای توریسم درمانی دراین مرکز ارایه می شود. مطب دکتر سعید کریمی با داشتن مرکز پیشرفته کد کم و استفاده از اسکنرهای سه بعدی زیباترین و با کیفیت ترین ریستوریشن های دندانی را دراختیار بیماران قرار می دهد. تکنولوژی لیزر دندان نیز برای توریسم درمانی در این مرکز ارایه میشود.

توریسم درمانی

هزینه توریسم درمانی

هزینه های بالای دندان پزشکی یکی از علل سفر بیماران بعنوان توریسم به کشورهای دیگر است. در حالی که هزینه ی دندان پزشکی در کشور دیگر بهمراه هزینه اقامت و سفر آنها کمتر بوده که منجر به مساعد بودن توریسم درمانی در کشور دیگر می شود. کیفیت خدمات دندانپزشکی در ایران بالا بوده بطوریکه قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا می باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران کیست؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید

توریسم درمانی سابقه ای تاریخی دارد و به هزاران سال پیش باز می گردد. به عنوان مثال یونانیان جهت درمان به اپیدوریا در خلیج سارونیک جهت درمان می رفتند. ایران علاوه بر مساعد بودن جهت گردشگر درمانی امکانات سیاحتی گردشگری مناسب داشته که به مزایای ایران افزوده می شود.

ایران یکی از مقاصد توریسم پزشکی و دندان پزشکی در منطقه است. توریست درمانی صنعتی جهانی مولتی میلیاردی شده است.

توریسم درمانی

نکته بارزی که جهت توریست ها مهم است توجه به استانداردهای درمانی کشور مقصد است با توجه به اینکه استانداردهای آموزشی در کشورهای مختلف متفاوت است. ارایه داروهای با کیفیت برای بیماران و خدمات کامل دندانپزشکی نظیر استریلیزه کردن، واکسیناسیون و کنترل عفونت‌ها که می‌توانند ضامن سلامت بیماران باشد بسیار مهم است.

امروزه کشورهای زیادی در زمینه خدمات گردشگر درمانی تلاش کرده اند و تلاششان را می کنند تا خدمات دندانپزشکی عالی را در زمینه های مختلف فراهم کنند. امروزه گردشگر درمانی بسیار شایع شده است بعنوان مثال 1.2 میلیون نفر در سال 2014 برای درمان خارج ازاین کشور مسافرت کرده اند.

از جمله علل متعدد در توسعه گردشگر درمانی می توان موارد زیر را نام برد

  • هزینه بالای درمان در کشوری خاص
  • بهبود ارتباطات و آسان شدن مسافرت ها
  • توسعه و بهبود تکنولوژی و استانداردهای پزشکی
  • هزینه پایین درمان در کشور مقصد
  • وجود پزشک متخصص و با تجربه در کشور مقصد
  • سهولت درمان در کشوری خاص
  • .....

امروزه گردشگری پس از صنایع نفت و خودرو به عنوان یکی از مهم ترین روشهای تجاری جهان محسوب می شود. در گردشگری بسیار رونق یافته است. توریسم درمانی تاثیر فراوانی در سبد ارزی کشورها دارد. توریسم درمانی را می توان استفاده از خدمات جهت بهبود و یا افزایش سلامتی در حوزه ای خارج از حوزه ی زندگی شخص در نظر گرفت.

سابقه ای طولانی دارد و به زمان یونانیان و رومیان باستان بر می گردد. رودخانه ها و آبهای معدنی مکانی مناسب برای فراغت و کسب سلامتی محسوب می شد. در ایران نیز اهمیت آبهای معدنی از زمانهای دور بسیار مورد توجه بوده است. دندانپزشکی و درمانهای پیشرفته آن نیازمند تجربه و تجهیزات مدرن بصورت همزمان می باشد. کشورها هزینه های فراوانی جهت این امر انجام داده اند. کشور ما ایران جز کشورهایی با دندانپزشکان سطح اول دنیا محسوب میشود. مراکز دندانپزشکی با گردآوری تجهیزات لازم اقدام به درمان بیماران می کنند.

توریسم درمانی دندانپزشکی

از دلایل برتری یک مرکز دندانپزشکی وجود تجهیزات مدرن در آن مرکز است. تکنولوژی نوین کد کم یکی از این تکنولوژی ها است. فناوری لیزر و نرم افزارهای جانبی کمک کننده به دندانپزشک و تجهیزات دقیق دیجیتال، همگی از نقاط برتری یک مرکز دندانپزشکی محسوب می شود. وجود همه ی این تجهیزات در یک مرکز از دلایل برتری آن مرکز محسوب می شود. مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی مجهز به، به روز ترین تجهیزات دندانپزشکی است. این در حالی است که کشورهای مجاور یا از نعمت دندانپزشکان در این حد تخصص بی بهره اند و یا تجهیزات مدرن امروزی را ندارند. بیماران دراین کشورها به عنوان توریسم درمانی می توانند به کشور ما مسافرت کرده و از امکانات دندانپزشکی استفاده مطلوب نمایند. توریسم درمانی قابلیت استفاده از تجهیزات و تخصص بالای دندانپزشکان جهت درمان است.

توریسم درمانی در کشورهای جهان بسیار متداول است بعنوان مثال فیلیپین خدمات درخشانی را در حوزه سلامت ارایه می دهد و در جذب توریسم بسیار موفق بوده است. کشور سنگاپور نیز به گواهینامه کمیسیون مشترک بین المللی آمریکا دست یافته است. در ایران توریسم درمانی گسترش یافته است که البته جای پیشرفت زیادی دارد. خدمات درمانی در ایران ارزان است و دارای کیفیت بالایی می باشد. توریسم درمانی در ایران بخوبی تبلیغات لازم را نداشته است. نکته مهم در مورد ایران جاذبه های گردشگری طبیعی آن است بطوریکه ایران جزء 10 کشور برتر جهان از این لحاظ است.

حوزه های گردشگر درمانی در ایران بیشتر شامل درمانهای ناباروری، دندان پزشکی و جراحی های قلب و... است.

توریسم درمانی با توجه به نقاط زیبا و دیدنی کشور ما، می تواند به عنوان یکی از اهداف گردشگری بخصوص بیماران از کشورهای مختلف برای کشور ما باشد. با گسترش سطح بهداشت در قرن فعلی و جهانی شدن بهداشت ایجاد شکل جدیدی از گردشگری تحت عنوان گردشگر درمانی را فراهم ساخته است. توریسم درمانی شامل درمانهایی نظیر جراحی های زیبایی و آب درمانی، بخصوص درمانهای پیشرفته دندانپزشکی است. توریسم درمانی به سرعت رو به رشد بوده و بسیاری از کشورها برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری های فراوانی در توریسم درمانی کرده اند. گاهی توریسم درمانی شامل استفاده از امکانات کشور هدف به عنوان مثال آب و هوای مطلوب، چشمه های آب گرم، مجموعه های لجن درمانی و... می باشد. این امکانات در بهبود وضعیت روحی و روانی توریسم نقش مهمی دارد. توریسم درمانی جهت مسافرت بیماران خارج از محدوده ی زندگی جهت درمانهای پزشکی است. توریسم درمانی برای کشورهایی که در کشورهای گران محسوب میشود مزیت نیز محسوب می شود. با توریسم درمانی این دسته ازافراد صرفه جویی در هزینه های درمانی بدست می آید. خصوصا برخی کشورها سیستم مراقبت بهداشت خصوصی ندارند و بیمه خاصی نیز ندارند. توریسم درمانی برای کسانی که ساکن کشوری هستند که با وجود داشتن امکانات و خدمات بهداشت دولتی، نیازمند انتظار طولانی مدت برای درمان در کشور خود هستند گزینه مناسبی است. توریسم درمانی توسعه زیادی کرده است و هم اکنون سالیانه حدود 60 میلیارد دلار درآمد زایی دارد.

کشور ما ایران دارای مزیت ها و ظرفیت های متعددی جهت جذب توریسم( ) دارد. چشمه های آب معدنی دراستان های مختلف ، منطق کویری، مراکز پیشرفته درمانهای ناباروری، مراکز پیشرفته دندانپزشکی و ... مزیت های نسبی ایران در زمینه توریسم درمانی محسوب می شود. بیمار معمولا جهت درمان همراهانی نیز دارد، بنابراین شرایط عمومی توریسم درمانی من جمله: امكانات اقامتي، تسهيلات كافي براي همراهان، سيستم حمل ونقل مناسب، شرايط آب وهوايي ايده آل، اماكن ديدني متنوع و...مهم است از جهت ديگر شرايط محيطي نيز مي تواند بر شخص بيمار نيز تأثير گذاشته و موجب تسريع بهبودي وي شود. خوشبختانه با پیشرفت کشورمان ایران من جمله تهران بسیاری از شرایط فوق فراهم گردیده است.

پيشرفته بودن تجهيزات و تكنولوژي يك دندانپزشکی بازگو كننده ميزان رشد و پيشرفت كشور، بهروز بودن پزشكان در ارتباط با كار كردن با دستگاههاي جديد و انجام دادن جديد ترين جراحيها و ايمني و كيفيت درمان است. در توریسم درمانی دندانپزشکی ، استاندارد بودن تجهيزات فاكتور مهمي براي ارزيابي آن به حساب ميآيد. امروزه به علت سهولت دستيابي به اطلاعات از طريق اينترنت، بيماران در مورد استانداردهاي مراکز دندانپزشکی تحقيق ميكنند و تصميم درستي رادر مورد انتخاب کلینیک دندانپزشکی معتبر ميگيرند.

گردشگر درمانی برای سلامتی است و از آنجا که سلامتی امری مهم وحساس است. انتخاب کشور ومرکز درمانی جهت بسیار مهم است. توریسم باید با آگاهی کامل کشور مقصد را انتخاب کند. شاید کشور مقصد دارای درجه های کیفی درمانی مختلف در مراکز درمانی باشد که توریسم جهت توریسم درمانی باید به آن توجه کند. مراکز دندانپزشکی هم دارای سطح کیفیت متفاوت میباشد. توریسم جهت توریسم درمانی باید بداند مرکزی جهت دندانپزشکی باید انتخاب کند که درکنار داشتن دندانپزشکان متخصص دارای آخرین تجهیزات وفناوری های مدرن دندانپزشکی باشد. توریسم جهت توریسم درمانی باید آشنایی مختصری با فناوری های مهم وامروزی دندانپزشکی نظیر کد کم و لیزر دندان و... داشته باشد وبا آگاهی از تجهیزات مرکز هدف اقدام به مسافرت نماید. توریسم درمانی باعث بهبود زندگی فرد شده وامکانات درمانی یکسان را برای تمامی افراد فراهم مینماید.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.