جراحی های پیشرفته دندانی و جراحی دندان های نهفته
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
06 آبان 1398

فهرست محتوای صفحه :

جراحی دندان عقل

جراحی دندان عقل نهفته را با پیشرفته ترین روش های دندانپزشکی تجربه نمایید. در برخی از موارد جهت درمان بیماریهای دهان و دندان نیاز به جراحی های دندانی است. جراحی دندان نیازمند تخصص و تجربه بالا دندانپزشک است. در بین جراحی ها، جراحی دندان های نهفته از حساسیت بالاتری برخوردار است. در این جراحی با دسترسی به دندان هایی که امکان مشاهده یا دسترسی به آنها وجود ندارد، جراحی دندان صورت می گیرد. در جراحی دندان با برداشتن یا بلند کردن استخوان یا بلند کردن تمام یا بخشی از بافت لثه برای دسترسی به دندان، یا تکه کردن دندان به بخشهای کوچکتر جراحی صورت می گیرد. در جراحی ممکن است به بی هوشی نیز نیاز باشد. لذا تخصص بالا دندانپزشک و مهارت دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

جراحی دندان عقل نهفته

جراحی تکنولوژی جدیدی است که در جراحی های امروزی استفاده فراوان دارد.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

لیزر دندان چگونه است؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید
لیزر نوعی از امواج الكترومغناطیسی مانند اشعه ایكس و ... است که بصورت تك رنگ ساطع می شود.

کشیدن دندان عقل

با رشد افراد و رویش دندان عقل، کشیدن دندان عقل در برخی از موارد با توصیه دندانپزشک ضروری است. دندان عقل از آنجایی که در برخی موارد نهفته است، جراحی سخت تری دارد. در برخی از موارد دندان عقل به دندانهای مجاور فشار وارد می کند که این امر یکی از دلایل لزوم کشیدن دندان عقل است. کشیدن دندان عقل در برخی موارد نیاز به رجوع بیمارستان دارد. با بی حس کردن موضع مورد نظر کشیدن آن موضع صورت می گیرد. پس از جراحی دندان عقل ورم موقت طبیعی بوده و زود گذر است. می توان از کمپرس آب یخ نیز برای کاهش ورم استفاده کرد.

احتمالاً پس از کشیدن دندان عقل نیازی به قرار ملاقات بعدی نخواهید داشت اما در مواردی نظیر نیاز به برداشتن بخیه، عارضه های احتمالی در طول عمل، مشکلات دائمی مانند درد، تورم، بی حسی یا خونریزی و عوارض این چنینی با دندانپزشک یا جراح دهان خود تماس بگیرید تا در مورد گزینه های درمانی صحبت کنید

برداشتن دندان عقل به طور معمول به عنوان یک روش سرپایی و تحت بیهوشی خفیف انجام می شود. بهبودی پس از کشیدن دندان عقل می تواند تا شش هفته طول بکشد، اما اکثر افراد می توانند در یک یا دو روز به فعالیت های عادی خود بازگردند.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.