دندانپزشکی دیجیتال
7 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
06 آبان 1398

دندانپزشکی دیجیتال

دندانپزشکی دیجیتال Digital Dentistry بکارگیری فناوری های دیجیتال جهت درمان های مختلف دندانپزشکی است. در دندانپزشکی دیجیتال با بهره گیری از تجهیزات مناسب دقت، سرعت و کیفیت بالاتر برای درمان دندانپزشکی به دست می آید. بکارگیری کامپیوتر و خدمات دیجیتال در دندانپزشکی برای امور مختلف اعم از ساخت ریستوریشن های دندانی، تصاویر دیجیتال و ... مورد استفاده قرار می گیرد. از بارزترین کاربردهای دندانپزشکی دیجیتال، کاربرد آن در زمینه فناوری کد کم و ساخت ریستوریشن های دندانی است. این فناوری ویژه قابلیت ساخت انواع روکش های دندانی، لمینت ها و ... به شکل دلخواه فراهم کرده است.

فهرست محتوای صفحه :

با فناوری های دیجیتال می توان تصاویر سه بعدی از مجموعه فک و داخل دهان بیمار فراهم کرده و اقدام به درمان متناسب برای آن ها کرد. با استفاده از روش دیجیتال هزینه و زمان را می توان در درمان های دندانپزشکی بهینه کرد. دقت بسیار بالای این روش ها از مزایای استفاده از فناوری های دیجیتال است. روش های مورد استفاده به مرور زمان به روزتر، دقیق تر و پیشرفته تر می گردد. با این وجود تمامی دندانپزشکان قادر به استفاده از فناوری های دیجیتال نیستند و یا تمایلی برای اختصاص دادن زمان برای یادگیری ندارند. دکتر سعید کریمی از فناوری های دیجیتال و روز برای انواع درمان های دندانپزشکی بهره می برد و این مرکز از مدرن ترین مراکز دندانپزشکی دیجیتال تهران محسوب می شود.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید
در روش ایمپلنت دیجیتال ابتدا اسکن سه بعدی داخل دهانی از بیمار گرفته می شود. تعیین محل دقیق کاشت دندان و بدست آوردن اطلاعات کافی از موضع کاشت نظیر میزان حجم استخوان در موضع کاشت بسیار لازم و ضروری است.

دندانپزشکی دیجیتال و کاربردهای آن چیست؟

کاربرد دندانپزشکی دیجیتال چیست؟اگر بخواهیم کاربرد های فناوری های دیجیتال را در درمان های دندانپزشکی نام ببریم، می توان به تعداد زیادی از کمک هایی که فناوری های دیجیتال به درمان های دندانپزشکی کرده اند، اشاره نمود. با دندانپزشکی دیجیتال، درمان سریع تر، آسان تر و به شکل صحیح تر انجام می شود. فک و سیستم دندانی افراد از حساسیت بالایی برخوردار بوده که بکارگیری دقت جهت درمان های مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است. با فناوری های دیجیتال این امر محقق می شود. برخی از موارد کاربردی دندانپزشکی دیجیتال را در ادامه متن آورده ایم:

فناوری کد کم CAD/CAM

کد کم حاصل استفاده از فناوری های دیجیتال در ساخت ریستوریشن های دندانی است. با فناوری کد کم می توان به حالت سه بعدی ریستوریشن دندانی اعم از روکش دندان، لمینت دندان، وینر، بریج و ... را در اسرع وقت و به زیبایی هر چه بیشتر برای بیمار فراهم کرد و دندانسازی دیجیتال را انجام داد. کد CAD مخفف Computer Aided Design و CAM مخفف Computer Aided Manufacturing به معنای طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر است. با استفاده ازکد کم تحولی بزرگ و مثبت در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فراهم شده است. استفاده از کد کم برای درمان هایی نظیر کاشت ایمپلنت فوری بسیار مناسب است، زیرا روکش دندانی را می توان در سریعترین زمان ممکن تهیه کرد. استفاده از این فناوری در تصویربرداری داخل دهانی و بررسی وضعیت دندان ها اعم از ساییدگی، وضعیت مفصل گیجگاهی فکی و ... را می توان با فناوری کد کم انجام داد.

دندانپزشکی دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ کاشت ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین روش های درمانی است. استفاده از دندانپزشکی دیجیتال برای کاشتی موفق و دقیق می تواند بسیار سودمند باشد. به عنوان مثال با استفاده از surgical guide می توان محل دقیق کاشت ایمپلنت را مشخص کرد. با استفاده از روش دیجیتال می توان زمان را به حداقل ممکن جهت درمان رساند. جهت درمان های دیجیتال بایستی به متخصص ایمپلنت که با فناوری های دیجیتال آشنا بوده و قادر به استفاده از این روش ها می باشد مراجعه نمود. دکتر سعید کریمی خدمات کاشت ایمپلنت دیجیتال تهران را ارایه می دهند.

دندانپزشکی دیجیتال

تصویر برداری و رادیوگرافی های دیجیتال

با استفاده از تصویربرداری های دیجتال و دندانپزشکی دیجیتال می توان نقص دندانی را به خوبی تشخیص داد و درمان متناسب با آن را انتخاب کرد. تصاویر بایستی مشخص کننده دقیق عیب و نقص دندانی باشد. استفاده از تصویربرداری های داخل دهانی و خارج دهانی از اولین گام ها جهت درمانی موفق برای دندانپزشک است. تجهیزات به روز تر در این زمینه می تواند به دندانپزشک کمک بیشتری در جهت تشخیص و درمان نقص دندانی شود. اتفاده از سی تی اسکن دندانی یکی از مرسوم ترین کاربردهای فناوری دندانپزشکی دیجیتال محسوب می شود. این امر باعث سهولت دندانپزشک در تشخیص عیب و نقص دندانی است.

لیزر دندان

یکی از ابزارها و روش های درمانی که کمک فراوانی در زمینه دندانپزشکی دیجیتال نموده است، استفاده از لیزر در درمان های دندانپزشکی است. لیزر دندان می تواند در ایجاد دقت بیشتر روش درمان بسیار موثر واقع شود. با لیزر میزان تخریب بافت های همسایه موضع درمانی به حداقل ممکن می رسد. از این رو استفاده از لیزر دندان در درمان های دندانپزشکی باعث کاهش مدت زمان بهبودی، کاهش درد و خونریزی های احتمالی می شود. استفاده از لیزر در درمان های دندانپزشکی در ایران وسعت پیدا کرده و دندانپزشکان معتبر اقدام به استفاده از لیزر برای درمان می کنند. لیزرهای مورد استفاده در این زمینه متنوع بوده که انتخاب نوع لیزر برای درمان بستگی به تشخیص دندانپزشک دارد. استفاده از لیزر دندان باعث تسهیل جراحی های دندانی و بهبود و ترمیم بهتر بافت ها می شود.

دندانپزشکی دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال

بسیاری از افراد به دنبال زیبایی لبخند و درمان های مربوط به آن هستند. برخی دوست دارند قبل از درمان از نتایج درمانی اطلاع پیداکنند. برای این دسته از افراد می توان با استفاده از فناوری های دیجیتال و بکارگیری نرم افزارهای خاص مربوطه دندانپزشکی دیجیتال اقدام به ارائه نتایج قبل از درمان نهایی کرد. در واقع بیمار می تواند با نرم افزارهای مربوطه نتیجه درمانی را خود ببیند. از این رو می تواند نظرات خود را در اختیار دندانپزشک گذاشته و از او بخواهد مدل و نحوه درمان دلخواه شما را انجام دهد. نرم افزارهای مربوط در این زمینه هم روز به روز در حال گسترش بوده و سهولت نشان دادن نتایج را به بیماران باعث شده اند.

دکتر سعید کریمی یکی از مجرب ترین متخصصین در زمینه ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهران محسوب می شوند. ایشان از مراکز معتبر کسب تخصص کرده و با جمع آوری به روز ترین تجهیزات دیجیتال انواع درمان های دندانپزشکی را با کمک فناوری های دیجیتال انجام می دهند. ایشان از فناوری های روز در این زمینه نظیر لیزر دندان، کد کم و انواع نرم افزارها و .... جهت درمان های دندانپزشکی بهره می برند. با رجوع به دندانپزشکی دکتر سعید کریمی می توانید به بهترین نحو ممکن هم درمان و هم زیبایی دندان ها را برای خود فراهم آورید و مرکزی مدرن برای خدمات دندانپزشکی دیجیتال تهران محسوب می شود.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

امیری 1 آذر 1402

سلام. ایا میزان درد در دندانپزشکی دیجیتال کمتره؟ لطفا راهنمایی کنید.

مدیر 1 آذر 1402

سلام. ویژگی بارز دندانپزشکی دیجیتال، افزایش دقت و سرعت درمان های دندانپزشکی می باشد. با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال به دلیل سریع‌تر بودن و دقیق‌تر بودن میزان جراحات و خونریزی های احتمالی به حداقل ممکن رسیده و از این رو درد و ناراحتی های بیمار کاهش می باید.

حسن زاده 13 آذر 1402

سلام مزیت دندانپزشکی دیجیتال نسبت به روش های قدیمی چیه؟

مدیر 13 آذر 1402

مزیتی که در دندانپزشکی دیجیتال وجود دارد، افزایش دقت به شیوه‌ای مناسب است. به این طریق درمان موفق تر بوده و نتایج درمانی بسیار بهتر است.

وحید 9 دی 1402

سلام من میخام برای سفید کردن دندان ها ی خودم از لیزر استفاده شود. ایا شما از لیزر در درمان های خود بهره میگیرید؟

مدیر 9 دی 1402

سلام. در دندانپزشکی دکتر سعید کریمی از لیزر به صورت کاملا تخصصی استفاده می شود. همچنین بهره بردن از لیزر برای سفید کردن دندان ها، دقت کار و اثر بخشی فرایند رو به شکل محسوسی افزایش می دهد. دندانپزشکی دکتر سعید کریمی یکی از مجهزترین دندانپزشکی ها بوده که خدمات دندانپزشکی دیجیتال رو به شکل مناسبی ارائه می دهد.

شریفی پور 7 بهمن 1402

سلام من میخام کاشت دندان با لیزر انجام بدم. ایا شما این روشو انجام میدهید؟

مدیر 7 بهمن 1402

بله در دندانپزشکی ما از لیزر برای درمان های مختلف بهره گرفته میشود و امکان درمان ایمپلنت با لیزر وجود دارد

داوود 12 بهمن 1402

سلام دکتر شما روش کاشت دیجیتال دندان رو هم ارائه میدید؟

مدیر 12 بهمن 1402

سلام در این مرکز انواع روش های دیجیتال برای درمان های مختلف انجام می گیرد. خصوصا کاشت ایمپلنت دیجیتال به صورت تخصصی برای بیماران صورت می گیرد.

سعید 20 اسفند 1402

جناب دکتر ایا همه ی افراد قادر به انجام درمان ایمپلنت دیجیتال هستند؟

مدیر 20 اسفند 1402

برای کاشت دیجیتال ایمپلنت باید حجم استخوان کافی در فک بیمار وجود داشته باشد. اینکه شما شرایط انجام این درمان را دارید یا خیر بر عهده متخصص ایمپلنت است. او با بررسی ها و معاینات کافی تعیین می کند شخصی شرایط ایمپلنت دیجیتال را دارد یا خیر.

صابر 29 خرداد 1403

سلام. دندانسازی دیجیتال چیست؟ بهم پیشنهاد کردن از این روش برای ساخت پروتزهای دندانی استفاده کنم؟ میشه راهنمایی کنید.

مدیر 29 خرداد 1403

سلام. دندانسازی دیجیتال همون فرایندهای کد کم است که بکارگیری تجهیزات کامپیوتری و دیجیتالی برای ساخت پروتزهای دندانی می باشد. قطعا نتایج درمانی به این روش ها بسیار مناسب تر هستند.

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.