دندانپزشکی پیشگیری
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
04 آبان 1398

دندانپزشكي پيشگيري

دندانپزشکی پیشگیری

دندانپزشكي پيشگيري کمک به جلوگیری از بیمار شدن و ایجاد مشکلات دندانی می کند. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و دندانپزشکی هم از این قاعده مستثنا نیست. با پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان میتوان سلامتی فرد را حفظ کرد. دندان ها نقش اساسی در زندگی فرد بازی می کنند چرا که از طرفی در تغذیه افراد موثر است و هم از طرفی در تکلم افراد نیز نقش اساسی را بازی می کنند. دندان ها در زیبایی چهره نیز موثر بوده و زیبایی دندان نقش مهم در زیبایی چهره دارند. با دندانپزشکی پیشگیری و رعایت اصول بهداشت دهان و دندان می توان میزان بیماریهای دهان و دندان را کاهش داد. جهت این امر رجوع به دندانپزشک و معاینه دندانها بسیار مهم است.

دندانپزشکی تهران

با پیشرفت علم دندانپزشکی و استفاده تکنولوژی های جدید نظیر ایمپلنت دندان یا لیزر دندان درمان بیماریهای دندان آسان گشته واین امر بازسازی نقش دندان معیوب را آسان گردانده است. از تکنولوژی های مدرن دیگر به تکنولوژی کد کم میتوان اشاره کرد.

علاوه به مراجعه به دندانپزشک و معاینه دندانها در دوره های مشخص رعایت اصول بهداشتی نظیر مسواک زدن و استفاده دهانشویه و نخ دندان هم در پیشگیری ازبیماری موثر است. استفاده از مسواک نخ دندان یا دهانشویه همه نیاز به رعایت اصولی هستند که نیاز به آموزش صحیح دارند که این آموزش ها بخصوص در کودکان ازاهمیت بالایی برخورداند که والدین نقش اساسی دراین امر دارند.

معاينات زود هنگام دندانپزشكی ، شانس پيشگيری از بيماريهاي دندان را بيشتر نموده وبه كودك شما كمك مي‌كند كه به نسلي تعلق يابد كه فاقد پوسيدگي دنداني باشند. با رجوع به دندانپزشکی ومعاینه مداوم میتوان ازپوسیدگی دندان کودکان جلوگیری کرد. امروزه با برنامه های فلورایدتراپی امکان پوسیدگی دندانی کاهش یافته است.

نظرات کاربران

ارسال نظرات