دندانپزشکی پیشگیری
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
04 آبان 1398

فهرست محتوای صفحه :

دندانپزشكي پيشگيري

دندانپزشكي پيشگيري کمک به جلوگیری از بیمار شدن و ایجاد مشکلات دندانی می کند. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و دندانپزشکی هم از این قاعده مستثنا نیست. با پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان میتوان سلامتی فرد را حفظ کرد. دندان ها نقش اساسی در زندگی فرد بازی می کنند چرا که از طرفی در تغذیه افراد موثر است و هم از طرفی در تکلم افراد نیز نقش اساسی را بازی می کنند. دندان ها در زیبایی چهره نیز موثر بوده و زیبایی دندان نقش مهم در زیبایی چهره دارند. با دندانپزشکی پیشگیری و رعایت اصول بهداشت دهان و دندان می توان میزان بیماریهای دهان و دندان را کاهش داد. جهت این امر رجوع به دندانپزشک و معاینه دندانها بسیار مهم است.

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران کیست؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید

دندانپزشکی تهران

با پیشرفت علم دندانپزشکی و استفاده تکنولوژی های جدید نظیر ایمپلنت دندان یا لیزر دندان درمان بیماریهای دندان آسان گشته واین امر بازسازی نقش دندان معیوب را آسان گردانده است. از تکنولوژی های مدرن دیگر به تکنولوژی کد کم میتوان اشاره کرد.

علاوه به مراجعه به دندانپزشک و معاینه دندانها در دوره های مشخص رعایت اصول بهداشتی نظیر مسواک زدن و استفاده دهانشویه و نخ دندان هم در پیشگیری ازبیماری موثر است. استفاده از مسواک نخ دندان یا دهانشویه همه نیاز به رعایت اصولی هستند که نیاز به آموزش صحیح دارند که این آموزش ها بخصوص در کودکان ازاهمیت بالایی برخورداند که والدین نقش اساسی دراین امر دارند.

دندانپزشکی پیشگیری

معاينات زود هنگام دندانپزشكی ، شانس پيشگيری از بيماريهاي دندان را بيشتر نموده وبه كودك شما كمك مي‌كند كه به نسلي تعلق يابد كه فاقد پوسيدگي دنداني باشند. با رجوع به دندانپزشکی ومعاینه مداوم میتوان ازپوسیدگی دندان کودکان جلوگیری کرد. امروزه با برنامه های فلورایدتراپی امکان پوسیدگی دندانی کاهش یافته است.

نکات لازم برای مراقبت از دندان ها

  • دندان های خود را حداقل یک بار در روز مسواک بزنید. همچنین توصیه می شود مسواک خود را هر چند ماه یکبار یا در صورت فرسوده شدن زودتر تعویض کنید. خمیر دندان حاوی فلوراید برای سلامت دندان ها توصیه می شود.
  • روزانه نخ دندان بکشید. تمیز کردن بین دندان ها برای مدیریت باکتری های پوسیدگی دندان ضروری است. نخ دندان کشیدن به حذف ذرات غذا و پلاک بین دندان ها و زیر خط لثه کمک می کند.
  • به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید. ملاقات با دندانپزشک به آنها این امکان را می دهد که سلامت دهان و دندان شما باقی بمانند.
  • یک رژیم متعادل بخورید . ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامت دهان و دندان شما ضروری هستند. همچنین مهم است که نوشیدنی ها و تنقلات شیرین را محدود کنید. همچنین، هر روز مقدار زیادی آب بنوشید!

از آنجایی که اکثر بیماری های دندانی در ابتدا بدون درد هستند و نقص های دندانی شامل پوسیدگی ها و ... به مرور زمان ایجاد می گردند، اگر به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه نکنید، ممکن است تا زمانی که آسیب قابل توجهی در دندان های شما ایجاد نشود، از مشکلات دندانی آگاه نباشید و به مرور زمان میزان تخریب دندان ها افزایش یابد. برای بهترین نتیجه، معاینات منظم دندانپزشکی را هر شش ماه یکبار برنامه ریزی کنید. اگر بیشتر در معرض خطر بیماری های دهان و دندان هستید. به خصوص برای کودکان، بررسی رشد و تکامل دهان (از جمله ارزیابی رشد پوسیدگی) باید بخشی از ارزیابی های دندانی باشد. با مراجعه به دندانپزشکی دکتر سعید کریمی می توانید به بررسی و معاینه دندان های خود اقدام نمایید.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.