اصلاح نامرتبی دندان ها بدون ارتودنسی
1 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
29 مهر 1398

فهرست محتوای صفحه :

اصلاح نامرتبی دندان ها بدون ارتودنسی

ردیف بودن دندان ها به عنوان ملاکی جهت زیبایی دندان و چهره محسوب می شود. دندان نقش اساسی در زیبایی صورت بازی می کند. افزایش تمایل به داشتن دندانهای ردیف و بی فاصله باعث افزایش درمان ارتودنسی گردیده است. ارتودنسی دندان نیازمند استفاده از براکتها و سیم بندی هایی است که در برخی از موارد نارضایتی بیمار را در پی دارد. پزشکان جهت کاستن این نارضایتی استفاده از مواد همرنگ دندان را توصیه می کنند.

استفاده از مواد همرنگ دندان از طرفی استفاده از ارتودنسی را کاهش می دهد و از طرف دیگر در مدت زمان کمتر لبخند زیبا را به بیمار هدیه می دهد. مدت زمان طولانی درمان ارتودنسی یکی از نارضایتی های بیماران محسوب می شود که با مواد همرنگ دندان در زمان بسیار کوتاهی می شود دندان زیبایی را داشت. مواد همرنگ دندان کمتر به چشم آمده و مورد علاقه ی بیماران می باشد. بیماران با ترمیم مواد همرنگ دندان با اعتماد به نفس بیشتری می توانند بخندند.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

ارتودنسی نامریی چیست؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید
ارتودنسی نامریی روشی جدید در بیمارانی است که دوست ندارند در مدت زمان درمان دستگاه های ارتودنسی را کسی ببیند.

رفع فاصله دندان ها بدون ارتودنسی

فاصله زیاد بین دندانها از زیبایی آن می کاهد. در مواردی که ارتودنسی بکار نمی رود از مواد کامپوزیتی نوری جهت کاهش فاصله بین دندان استفاده می شود. مواد همرنگ دندان این فواصل را می پوشانند و با مواد خاصی این مواد چسبانده می شوند بدون آنکه آسیبی به دندان وارد شود. مواد همرنگ دندان هیچ گونه مضراتی برای بیمار نداشته و درمان بیمار بدون هیچ گونه درد و ناراحتی انجام می شود. این مواد بر روی دندان پایدار بوده و ماندگاری طولانی داشته و از روی دندان جدا نمی شوند که در صورت آسیب دیدن و جدا شدن از روی دندان می توان براحتی دوباره این مواد را چسباند. مواد همرنگ دندان هیچ ضرری برای بدن ندارند. نکته ی دیگر که استفاده مواد همرنگ دندان را مطلوب می سازد هزینه کمتر این مواد در مقایسه با سایر روشهای ترمیمی است.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

کریم 20 اسفند 1402

سلام. من دندان های خیلی کج و نامرتبی دارم، میخاستم بدونم آیا می توانم از روش مرتب کردن دندان ها بدون ارتودنسی استفاده کنم؟

مدیر 20 اسفند 1402

باید شما به دندانپزشکی مراجعه نمایید و بررسی ها و معاینات روی دندان های شما صورت گیرد. معمولا در مورد ناهنجاری ها و بی نظمی هایی که در سطح وسیعی نیستند از روش های بدون ارتودنسی برای مرتب کردن دندان ها استفاده می گردد.

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.