لمینت کامپوزیتی
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
27 مهر 1398

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی یکی از بهترین و زیباترین لمینت های دندانی محسوب می شود. جهت بدست آوردن یکی از روش های دندانپزشکی استفاده از لمینت کامپوزیتی است که باعث لبخند زیبا در فرد می شود. لمینت کامپوزیتی پوسته نازکی است که متناسب با اندازه دندان ساخته شده و بر روی آن قرار می گیرد. لمینت دندان در انواع سرامیکی و کامپوزیتی است که نوع کامپوزیتی آن نسبت به سرامیکی ارزانتر بوده و میزان تراش دندان در ونیر کامپوزیتی نسبت به سرامیکی کمتر است. امروزه بااستفاده لمینت می توان دندانهای زیبا و خوش فرمی را داشت. از مهم ترین تفاوت های جنس کامپوزیتی و سرامیکی عدم نیاز به تراش دندان در نوع کامپوزیتی است.

اما قیمت لمینت های کامپوزیتی چگونه است؟! هزینه لمینت دندان بسته به مواد اولیه بکار برده شده و تکنولوژی های بکار رفته برای ساخت دارد. برای استعلام هزینه خدمات لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی می توانید با تماس با ما اقدام کنید.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

لمینت سرامیکی چگونه است؟

جهت مطالعه این مقاله کلیک کنید
لمینت های سرامیکی از لحاظ زیبایی منحصر به فرد هستند. به منظور حصول زیبایی دندان لمینت روشی مناسب است. استحکام لمینت های سرامیکی فوق العاده می باشد.
لمینت دندان

لمینت دندان در روش های زیبایی دندان به خصوص ایجاد تناسب اندازه دندانها، جلا، درخشندگی و سفیدی دندان کاربرد فراوان دارد. طول دندانها را می توان بااستفاده از لمینت کامپوزیتی بلند تر نشان داد. از بین بردن فاصله بین دندان ها از دیگر کاربردهای لمینت است. لمینت دندان کاربرد فراوان در زیبایی دندانی فرد دارد. بازسازی دندان های شکسته و همچنین دندان های کوچک و بد شکل از موارد دیگر استفاده لمینت دندان است. از پر کاربردترین روش های بکار برده در درمان های دندانپزشکی زیبایی، استفاده از لمینت های دندانپزشکی است.

لمینت کامپوزیتی دندان چه ویژگی هایی دارد؟

در لمینت کامپوزیتی تراش دندان کمتر است و نیاز به مراحل چند گانه، قالب گیری و لابراتوار نیست. نوع مواد مورد استفاده جهت ساخت لمینت دندان بر روی کیفیت آن تاثیر داشته و استفاده از مواد مرغوب، دوام و ماندگاری لمینت راافزایش می دهد. درمان با لمینت های کامپوزیتی در زمان کوتاه تری در مقایسه با سرامیکی فراهم می شود که این مورد از مزایای لمینت های کامپوزیتی در مقایسه با نوع سرامیکی محسوب می شود.

لمینت کامپوزیتی

مزایای لمینت کامپوزیتی چیست؟

 • در لمینت دندان کامپوزیتی میزان تراش دندان کمتر است.
 • هزینه در نوع کامپوزیتی کمتر است و لمینت های کامپوزیتی در مقایسه با سرامیکی ارزان تر هستند.
 • زیبایی مناسب برای دندان
 • زمان کوتاه تر درمان با لمینت کامپوزیتی! لمینت های کامپوزیتی نیاز به درمان در یک جلسه دارد، در حالی که نوع سرامیکی حداقل نیاز به سه جلسه برای درمان دارد.
 • ترمیم شکستگی های دندان با این روش انجام می شود و دندان های زیبا و ردیف برای فرد فراهم می شود.
 • در سنین پایین و در موارد ترمیم محدود از نوع کامپوزیتی بیشتر استفاده می شود.
 • ...

معایب لمینت کامپوزیتی چیست؟

 • در نوع کامپوزیتی امکان تغییر رنگ وجود دارد. این در حالی است که دوام رنگ در نوع سرامیکی بالاتر است.
 • احتمال سایش نیز وجود دارد.
 • زیبایی کمتر کامپوزیتی در مقایسه با سرامیکی
 • دوام و پایداری کمتر کامپوریتی نسبت به سرامیکی
 • ...

مراقبت های بعد از لمینت کردن چگونه باشد؟

لمینت کامپوزیتی نیز همانند دندان ممکن است تغییر رنگ دهد یا حتی شکسته شود. لذا بایستی بهداشت لمینت حفظ شود و از فشار آوردن به لمینت دندان خودداری کرد. در صورت عدم حفظ بهداشت لمینت پلاک بر روی آن و رنگ پریدگی ایجاد می شود. بایستی دقت شود در استفاده از دهان شویه احتمال تاثیر مواد دهانشویه بر روی لمینت دندان وجود دارد. لذا قبل از استفاده دهانشویه با پزشک مشورت کنید. استفاده از دستگاه جرمگیری هم جهت حفظ بهداشت لمینت مرسوم است.

میزان موفقیت لمینت دندان به جنس دندان بیمار نیز وابسته است. بایستی دقت کرد که نصب صحیح لمینت کامپوزیتی دندان موجب عدم جداشدن لمینت از دندان شده و مشکلات دیگر آن از بین می رود. جهت بدست آوردن زیبایی دندان بااستفاده لمینت نیاز به مراجعه دندانپزشک متخصص است.

دقت کنید که لمینت کردن دندان ها بایستی نزد دندانپزشک متخصص و با تجربه انجام شود، زیرا اگر دندانپزشک مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است دندان به سرما و گرما حساس شده و نارضایتی افراد را در پی داشته باشد. نکته دیگر در مورد لمینت کردن آن است که نیاز به بی حسی برای دندان نیست و این امر استرس و نگرانی های احتمالی را در برخی از افراد کاهش می دهد.

دکتر سعید کریمی برای لمینت های دندانی از تکنولوژی پیشرفته کد کم بهره می برند. در این تکنولوژی به صورت کاملا سه بعدی لمینت فراهم شده که زیبایی منحصر به فردی را فراهم می اورد. انواع لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی در دندانپزشکی دکتر سعید کریمی با بالاترین کیفیت ممکن عرضه می شود. امکان تهیه لمینت در رنگ های مختلف بسته به شرایط دندان های بیمار و با بالاترین کیفیت ممکن از مزایای لمینت کردن در دندانپزشکی دکتر سعید کریمی است.

فیلم لمینت دندان

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.