ارتودنسی نامریی چگونه است
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
24 مرداد 1398

ارتودنسی نامریی چگونه است

ارتودنسی نامریی چگونه است؟ در جواب این پرسش بایستی گفت روش مرسوم ارتودنسی استفاده از سیم و بند و براکت مخصوص برای بیمار را شامل می شود. بنابراین برای برخی از افراد بخصوص از لحاظ زیبایی این سیستم درمانی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. بنابراین روش درمان ارتودنسی نامریی که استفاده از پلاک های شفاف برای ردیف و مرتب کردن دندان ها می باشد را شامل شود. در این روش درمانی با استفاده از تجهیزات دیجیتال به صورت کاملا سه بعدی برای دندان های بیمار پلاک شفاف ایجاد می شود و بیمار با استفاده از آن دندان های خود را مرتب می کند.

ارتودنسی نامریی نتیجه پیشرفت دندانپزشکی بوده و برای کسانی که بر روی زیبایی خود حساس هستند بسیار مناسب است.
ارتودنسی نامریی چگونه است

ارتودنسی نامریی چگونه است و چه مزایایی دارد؟

به لحاظ زیبایی و فراهم آوردن شرایط معمولی برای افراد در زمان استفاده، ارتودنسی نامریی را می توان ممتاز و ویژه دانست. نامریی بودن این پلاک ها در حدی است که افراد در دید از نزدیک و تنها با تمرکز زیاد می تواند به وجود پلاک پی ببرند. بنابراین استفاده از سیستم ارتودنسی نامریی باعث حفظ زیبایی در زمان درمان می شود و بیمار با سهولت خاطر می تواند از آن استفاده کند.

این روش درمانی برای کسانی که بسته به شرایط کاری که دارند نیاز به استفاده از سیستم ارتودنسی نامریی دارند، بسیار سودمند است. در واقع با استفاده از سیستم ارتودنسی نامریی بدون آن که فردی متوجه شود که دندان های بیمار تحت درمان ارتودنسی است، درمان برای فرد انجام می شود. علاوه بر نامریی بودن و امتیازات مخصوص این روش درمانی، می توان از مزیت های دیگر این روش رعایت بهداشت ساده تر و امکان استفاده از رژیم غذایی عادی را نام برد. در واقع این پلاک ها را به راحتی می توان از روی دندان ها برداشت و عملیات مسواک زدن و یا استفاده از دهانشویه ها و سایر مسایل بهداشتی را بر روی دندان ها انجام داد.

تفاوت ارتودنسی نامریی با روش معمولی چگونه است؟

در سیستم ارتودنسی قدیم با استفاده از سیستم سیم و .. امکان تغذیه برای مواد مختلف وجود نداشت، ولی در این روش درمانی با استفاده از پلاک های شفاف می توان به راحتی تغذیه با مواد غذایی مختلف را انجام داد. در واقع با خارج کردن پلاک ها می توان انواع مواد غذایی را میل نمایید.

از دیگر مزایای این روش نسبت به روش های قبلی ارتودنسی می توان به آسودگی بیشتر بیمار در حین درمان و رسیدن به نتیجه مطلوب تر اشاره نمود. با این وجود این سیستم درمانی هم نیاز به همکاری و همیاری بیمار دارد. و بایستی بیمار با رعایت بهداشت به فرایند درمانی کمک نماید. بایستی بهداشت دندان ها در زمان استفاده از پلاک های شفاف به صورت مناسب رعایت شود.

دکتر سعید کریمی نیز با استفاده از فناوری های دیجیتال اقدام به درمان ارتودنسی نامریی با کیفیت بالا و قیمت مناسب می نماید. ایشان از سیستم کاملا سه بعدی برای ساخت پلاک های شفاف استفاده می کنند.

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.