مراحل ایمپلنت دندان
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
29 اردیبهشت 1397

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان به صورت پشت سر هم و در دوره های زمانی معین انجام می شود. مراحل ایمپلنت دندان جهت درمان موفقیت آمیز بایستی به صورت دقیق و رعایت تمامی نکات درمانهای دندانپزشکی باشد.ایمپلنت دندان بایستی در فک بیمار کار گذاشته شود و مدتی جهت اتصال ایمپلنت با استخوان صرف شود.

فهرست محتوای صفحه :

مراحل ایمپلنت دندان و زمان کاشت ایمپلنت

جهت کاشت ایمپلنت بایستی مدتی در حدود 2-3 ماه جهت اتصال بین ایمپلنت و استخوان صرف شود. البته برخی موارد وجود دارد که در مدت زمان درمان تاثیر فراوان دارد ، به عنوان مثال برخی دچار بیماری های دیگر نظیر پوکی استخوان هستند که این امر بر مدت زمان لازم جهت اتصال ایمپلنت با استخوان فک تاثیر داشته و زمان بیشتری جهت این امر لازم دارند.

کاشت دندان موجب زیبایی، راحتی، بازسازی شکل، تکلم و سلامت بیمار می شود. ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که با استفاده از جراحی درون لثه قرار داده شده و پس از گذشت زمان، اتصال قطعه با استخوان باقیمانده در لثه اتفاق می افتد.

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

در درمان ایمپلنت برخی بیماران نیازمند درمانهای تکمیلی هستند به عنوان مثال بیماران با پوکی استخوان نیازمند درمان پیوند استخوان هستند. این بیماران بایستی درمان کاشت و پیوند استخوان را برای درمان موفق ایمپلنت انجام دهند تا اتصال قوی و موثری با ایمپلنت و استخوان فراهم شود. برخی نیز دچار بیماری های دیگر نظیر بیماری های قلبی و ... هستند که دندانپزشک بایستی تمامی این موارد را برای این بیماران در نظر بگیرد.

مراحل ایمپلنت دندان

روش های کاشت دندان چگونه است؟

روش های مختلفی در درمان در مراحل ایمپلنت دندان وجود دارد که با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از روشهای نوین مدت زمان و مراحل ایمپلنت دندان را کاهش می دهد. درمان یک مرحله ای و دو مرحله ای و یا سه مرحله های از روشهای مرسوم ایمپلنت و کاشت آن است. روش کاشت ایمپلنت فوری نیز کمترین زمان را برای درمان نیاز دارد.

از روش های نوین در زمینه کاشت دندان می توان به روش پانچی که به ایمپلنت بدون جراحی موسوم است یا روش های کاشت ایمپلنت دیجیتال اشاره نمود. در کاشت ایمپلنت دیجیتال با بهره گیری از تجهیزات دیجیتال امکان تصویر برداری سه بعدی فراهم شده و محل دقیق کاشت دندان تعیین می شود. تنها متخصصی که از دندانپزشکی دیجیتال بهره می گیرد قادر به کاشت دیجیتال دندان است.

دندانپزشکی دکتر سعید کریمی یکی از مدرن ترین مراکز درمان ایمپلنت تهران بوده و قابلیت درمان ایمپلنت و انواع روشهای کاشت ایمپلنت دندان را دارد.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.