اوردنچر متکی بر ایمپلنت
2 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
19 مهر 1398

جراحی سینوس لیفت

اوردنچر روشی درمانی در زمینه کاشت ایمپلنت است. با پیدایش ایمپلنت دندان و بکارگیری ایمپلنت در دندانپزشکی بسیاری از مشکلات بیماران حل شده است. یکی از مشکلات بیماران مشکلات مربوط به پروتز است که دندانپزشکان را به سمت استفاده از ایمپلنت دندان برای حل این مشکل برده است.

فهرست محتوای صفحه :

پروتز کامل در برخی از موارد منجر به نارضایتی و ناسازگاری بیماران می شود. یکی از دلایل نارضایتی بیمار متحرک بودن پروتز و شلی و سفتی آن است. به همین دلیل درمان پروتزی بسمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت می رود. حتی برخی معتقدند که در آینده درمان پروتز کامل با پروتز متکی بر ایمپلنت جایگزین خواهد شد.

برای هزینه اوردنچر دندان می توانید با تماس با ما اقدام کنید.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که با استفاده از جراحی درون لثه قرار داده شده و پس از گذشت زمان، اتصال قطعه با استخوان باقیمانده در لثه اتفاق می افتد.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت چیست؟

اوردنچر چیست؟ در روش اوردنچر بر پایه ایمپلنت دندان از چند ایمپلنت در فک بیمار استفاده می شود که این امر باعث گیر و ثبات دست دندان مصنوعی بیمار می شود. زماني كه يك دنچر كامل به يك اوردنچر متكي بر ایمپلنت دندان تبديل مي گردد عملكرد جويدن بهبود مي يابـد.

در روش اوردنچر متکی بر ایمپلنت در مقایسه با روش پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت دندان نیاز به ایمپلنت کمتری است که این امر باعث ارزان تر شدن این روش در مقایسه با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت شده است.

از مزیت های مهم اوردنچر، حفظ استخوان فک می باشد به طوری که با توزیع تنش براستخوان های اطراف ایمپلنت دندان مانع از تحلیل و کاهش تراکم استخوان می شود بااین وجود از دست رفتن ایمپلنت دندان هنوز به عنوان یک معضل برای بیمار و دندانپزشک است.

وجود استخوان کافی در فک از شرایط لازم جهت بکارگیری اوردنچر متکی بر ایمپلنت است.

اوردنچر متکی بر ایمپلنت

در استفاده از اوردنچر دو روش ball و bar مطرح است که در روش bar باعث کاهش انتقال استرس به استخوان اطراف ایمپلنت می شود و در Ball افزایش Stability اوردنچر را داریم.

اوردنچر متکی بر ایمپلنت

مزایا، معایب و مشکلات اوردنچر متکی بر پایه ایمپلنت:

مزایا اوردنچر:

 • استفاده از تعداد ایمپلنت دندان کمتر در اوردنچر متکی بر ایمپلنت در مقایسه با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت
 • افزایش قدرت جویدن بیمار
 • کاهش حرکت افقی پروتز
 • مقرون به صرفه تر نسبت به روش های مشابه
 • کاهش تحلیل استخوان فک و حفظ تراکم استخوان
 • سهولت رعایت بهداشت
اوردنچر متکی بر ایمپلنت

معایب اوردنچر:

 • مشکلات روحی روانی بیمار در مورد استفاده از پروتز بجای دندان طبیعی
 • ساییده شدن اتچمنت ها
 • نیاز به فضای بیشتر بین اکلوزالی
 • ادامه تحلیل استخوان خلفی در اوردنچر متکی بر ایمپلنت
 • حرکت پروتز در موارد نادر

قیمت و هزینه اوردنچر

هزینه اوردنچر بسته به برند انتخابی برای ایمپلنت متفاوت است. قیمت ایمپلنت اوردنچر انتخابی بر قیمت اوردنچر تاثیر گذاشته و انتخاب برندهای مطرح قیمت بالاتری را در پی دارد. دندانپزشکی دکتر سعید کریمی خدمات اوردنچر با قیمت مناسب را عرضه کرده که برای استعلام قیمت می توانید با این واحد دندانپزشکی تماس حاصل نمایید.

برای هزینه خدمات دندانپزشکی اوردنچری می توانید با تماس با ما اقدام کنید.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

جهت خدمات کاشت ایمپلنت مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی که یکی از معتبرترین مراکز ایمپلنت دندان تهران است را برگزینید.

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

بهروز 20 اسفند 1402

سلام. من 2 تا از دندونای فک بالام باقی مونده. میخام کشیده بشن و از اوردنچر برای پروتز استفاده کنم. این روند چقدر طول می کشه؟

مدیر 20 اسفند 1402

سلام. بعد از کشیدن و جراحی ایمپلنت چند ماه زمان نیاز است تا اتصال محکم بین استخوان فک و ایمپلنت برقرار گردد. البته شرایط و حجم استخوان موجود در فک بیمار در این امر تاثیر دارد.

صادقی 7 خرداد 1403

سلام. قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت چقدره؟ من دندان مصنوعی استفاده می کنم و برای ثابت کردن پروتز قصد بهره گیری از اوردنچر رو دارم. قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با استفاده از اوردنچر چجوریه؟

مدیر 7 خرداد 1403

سلام در مورد اینکه شما قصد دارید با استفاده از اوردنچر پروتز و دندان مصنوعی خود را ثابت کنید، بهترین روش را انتخاب کرده اید. در مورد اوردنچر، از چند ایمپلنت استفاده می گردد. بنابراین نوع و برند ایمپلنت مورد استفاده اولین فاکتور برای تعیین هزینه است. اگر شخصی نیاز به پیوند پودر استخوان یا درمان های سینوس لیفت نیز داشته باشد، هزینه های این درمان ها را نیز باید در نظر گرفت. از سوی دیگر تعرفه های دندانپزشکی و خدمات ارائه شده در دندانپزشکی نیز بر هزینه نهایی تاثیر دارد. برای استعلام هزینه های مربوط به اوردنچر با دندانپزشکی دکتر سعید کریمی تماس بگیرید.

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.