آیا ایمپلنت دندان درد دارد
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
09 اردیبهشت 1397

آیا ایمپلنت دندان درد دارد

سوالی که برخی در ذهن دارند این است که آیا ایمپلنت دندان درد دارد و بیمار بایستی درد زیادی را تحمل نماید. در پاسخ بایستی گفت درمان ایمپلنت دندان، درمانی بدون درد بوده و بیمار می تواند این درمان را همانند سایر روشهای دندانپزشکی انجام دهد.

فهرست محتوای صفحه :

در زمان کاشت دندان، درمان با بی حسی موضعی در لثه انجام می شود و مدت زمان درمان نیز بلند نبوده و صرفا در زمان کمتر از یک ساعت انجام می شود. درد ایمپلنت کردن از کشیدن دندان هم کمتر است و براحتی کاشت صورت می گیرد. بنابراین در پاسخ به سوال آیا ایمپلنت درد دارد، بایستی گفت خیر درد چندانی ندارد. بخصوص با روش های نوینی نظیر ایمپلنت بدون درد و خونریزی که به ایمپلنت پانچی موسوم است.

ایمپلنت بدون جراحی به ایمپلنت پانچی موسوم ایت که کاشت به وسیله پانچ و سوراخ کردن در لثه ایجاد می شود.

پس از کاشت دندان، ممکن است در مدت زمان کوتاهی پس از کاشت درد مختصری ایجاد شود که با مصرف مسکن ها این درد ها موقتی بوده و جای هیچ گونه ناراحتی و نگرانی نیست.

در تعیین مدت زمان کافی برای کاشت دندان فاکتورهای مختلفی بازی می کنند. یکی از آنها تعداد ایمپلنت های لازم برای فرد متقاضی است. البته توجه به شرایط فیزیکی و عدم وجود بیماری های جانبی موثر در درمان ایمپلنت نظیر پوکی استخوان و بیماری های قلبی و ... نیز در درمان در نظر گرفته می شود.

در ایجاد ایمپلنت می توان بلافاصله پس از کشیدن دندان کاشت را انجام داد که در صورتی میسر است که استخوان کافی در فک وجود داشته باشد که این مورد با نظر دندانپزشک انجام می شود. بکارگیری روش های جراحی جدید و استفاده اصولی و صحیح از آنها در کاهش درد بیمار بسیار تاثیر دارد.

ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت درد دارد و راه هایی برای کاهش آن وجود دارد؟

وجود التهاب ها و دردهای موقتی پس از کاشت دندان جای نگرانی نداشته و معمولا با گذر زمان برطرف می شوند. جهت کاهش درد می توان از مصرف مسکن های تجویزی که دندانپزشک تجویز نموده است، استفاده کرد. استفاده از کیسه پلاستیکی حاوی یخ و قرار دادن روی صورت و در ناحیه ایمپلنت شده نیز در تسکین درد بیمار بسیار موثر است. تورم ایجاد شده در ناحیه ایمپلنت نیز طبیعی است و بمرور زمان از بین می رود. یکی از عوارضی که پس از کاشت ایمپلنت در موارد نادر گزارش می شود، عفونت ایمپلنت است که با رجوع به دندانپزشک و تجویز آنتی بیوتیک قابل درمان است.

بنابراین در پاسخی کلی به سوال آیا ایمپلنت درد دارد می گوییم درد چندانی وجود ندارد و رعایت بهداشت و عدم مصرف دخانیات بخصوص در به موفقیت رسیدن درمان بسیار موثر است. پس از ایمپلنت ممکن است مقداری موضع خونریزی داشته باشد که جای نگرانی نیست و بمرور زمان از بین می رود. ایمپلنت درمان مناسب برای بی دندانی است که هم نقش ترمیمی دارد و هم در زیبایی بسیار موثر است که این امر باعث رجوع بسیاری نزد دندانپزشک زیبایی جهت این درمان شده است.

برای کاهش درد های احتمالی کاشت ایمپلنت دندان چه می کنند؟

برای کاشت دندان در مراحل مختلف، اعم از زمان جراحی و بعد از خدمات کاشت دندان، مجموعه فعالیت ها و داروهایی برای کاهش درد کاشت وجود دارد که می توان برای زمان درمان یکی از موارد زیر را بکار برد:

  • بهره گیری از بی حسی های موضعی
  • خدمات بی هوشی
  • روش های نوین نظیر ایمپلنت پانچی یا روش دیجیتال
درد ایمپلنت

دقت داشته باشید که میزان داروی بی حسی مورد استفاده برای کاشت دندان می تواند درد را به حداقل ممکن و حتی درمان بی درد برای بیمار تبدیل نماید، با این وجود در برخی از بیماران که شرایط جراحی وسیع تر است، بنا به تشخیص خود متخصص ایمپلنت می توان از بیهوشی نیز بهره برد. ذکر این نکته لازم است که بهره گیری از روش های نوین نظیر ایمپلنت پانچی و روش های دیجیتال می تواند میزان خونریزی و درد را به حداقل ممکن برساند.

بعد از جراحی نیز برای کاهش درد و خونریزی یا تورم های احتمالیاستفاده از کمپرس یخ، داروهای تجویزی دندانپزشک و رعایت نکات تجویزی متخصص لازم است.

درد ایمپلنت

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.