ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
16 تیر 1398

ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته

ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته راه حل مناسبی برای افرادی است که دندان های خود را از دست داده اند و لثه آن ها به مرور زمان دچار تحلیل گردیده است. لازم به ذکر است اگر دندان های از دست داده را ترمیم نکنیم به مرور زمان فک و لثه دچار تحلیل می شوند. لثه های تحلیل رفته در سنین بالا رایج بوده که استفاده از پروتزهای دندانی را برای استفاده کنندگان دشوار می سازد و گاهی اصلا نمی توان برای آن ها پروتز استفاده نمود.

در زمان کاشت دندان، درمان با بی حسی موضعی در لثه انجام می شود و مدت زمان درمان نیز بلند نبوده و صرفا در زمان کمتر از یک ساعت انجام می شود.
ایمپلنت لثه

ایمپلنت دندان برای لثه های تحلیل رفته چگونه است؟

کسانی که دچار تحلیل لثه شده اند براحتی می تواند با رجوع نزد یک متخصص مجرب ایمپلنت اقدام به کاشت دندان نمایند. آن ها می تواند یا به صورت کامل دندان های خود را ایمپلنت دندان کنند و یا از روش های دیگر نظیر ایمپلنت All on ۴ که روشی برای ثابت کردن پروتز دندانی است استفاده کنند. انتخاب روش مناسب بسته به نظر دندانپزشک داشته و آن است که می تواند بسته به شرایط جسمانی و سالم بودم لثه های بیمار روش مناسب را انتخاب نماید.

گاهی علاوه بر تحلیل لثه، استخوان فک بیماران نیز به مرور زمان دچار تحلیل شده اند که بایستی دندانپزشک متخصص ایمپلنت به آن توجه کافی نماید. برای رفع این موضوع دندانپزشک از درمان های تکمیلی نظیر پیوند استخوان برای فک بیمار استفاده می کند. با پیوند استخوان کاشت ایمپلنت بسیار دقیق تر و محکم تر انجام شده و جوش بین ایمپلنت و استخوان فک بخوبی برقرار می شود. حتی برخی از افراد دارای بیماری های زمینه ای نظیر پوکی استخوان هستند که جهت ایجاد و کاشت ایمپلنت در این نوع بیماران نیز درمان پیوند استخوان انجام می شود. گاهی در برخی بیماران می توان از درمان های تکمیلی لثه نظیر جراحی های لثه برای بهبود تحلیل و وارفتگی لثه ها استفاده کرد.

در روش کاشت ایمپلنت می توان از روش های نو و جدید جهت این امر استفاده کرد که افراد در سریعترین زمان ممکن بتوانند دندان های از دست رفته خود را بازیابی نمایند. کسانی که اصرار به استفاده از پروتز با وجود لثه های از دست رفته دارند می تواند از روش All on 4 استفاده کنند که به تعدادی ایمپلنت درون لثه ها جایگذاری شده و پروتز بر روی آن فیکس می شود. با وجود ایمپلنت ها، پروتز تحرک خود را از دست داده و پروتز ثابت و فیکسی با وجود ایمپلنت ها برای بیمار فراهم می شود که نقص لثه های تحلیل رفته را می پوشاند.

بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

دکتر سعید کریمی یکی از مجرب ترین و بهترین متخصصین ایمپلنت در سطح تهران بوده که از مراکز معتبر علمی کسب علم نموده و خدمات کاشت ایمپلنت را با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می کند. انواع روش های کاشت ایمپلنت دندان برای افراد با شرایط مختلف در مرکز کاشت ایمپلنت دندان دکتر سعید کریمی عرضه می شود.

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.