ثابت کردن پروتزهای متحرک با ایمپلنت دندان
0 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
21 اردیبهشت 1397

ثابت کردن پروتزهای متحرک با ایمپلنت دندان

ثابت کردن پروتز مصنوعی با ایمپلنت دندان یکی از انواع کاربردهای ایمپلنت است. اغلب پروتزهای متحرک مشکلاتی را برای استفاده کنندگان از آنها ایجاد می کند. مشکلات تکلمی و مشکلات در خوردن غذا ها از جمله این مشکلات است.

ثابت و فیکس کردن پروتز متحرک با تعداد کمی ایمپلنت امکانپذیر است. تعداد کم ایمپلنت مورد استفاده در این روش درمانی آن را بصرفه ساخته است.

ایمپلنت کوتاه چیست؟

نوع خاصی از ایمپلنت های دندانی ایمپلنت کوتاه است که طول آن از 8 میلی متر کمتر است. این در حالی است که طول ایمپلنت های عادی 10 میلی متر و گاها بیشتر است. ایمپلنت کوتاه برای مثال زمانیکه که ارتفاع استخوان فک پایین تا عصب کمتر از 8 میلی متر باشد انتخاب خوبی می تواند باشد. ایمپلنت های کوتاه را می توان تنها برای یک دندان استفاده کرد و بایستی قطر بیشتری داشته باشد.

اما سوال اینجاست که به چه دلیل این نوع ایمپلنت استفاده می شود که باید گفت در شرایطی مثل ارتفاع استخوان کم بهتر است از پیوند استخوان صورت گیرد که در برخی از موارد این پیوندها موفقیت آمیز نیست که ایمپلنت کوتاه می تواند راه گشا باشد. جهت انجام و استفاده از ایمپلنت کوتاه تشخیص صحیح دندانپزشک لازم است که دندانپزشک با تهیه تصاویر لازم و بررسی های لازم اقدام به انتخاب ایمپلنت های کوتاه می کند.

مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی یکی از معتبرترین مراکز کاشت دندان تهران بوده که انواع روشهای کاشت دندان را با موفقیت انجام می دهد.

نظرات کاربران

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.