روکش دندان ایمپلنت چیست؟

روکش دندان ایمپلنت شده یکی از مراحل کاشت ایمپلنت دندان محسوب می شود. در واقع مرحله کاشت ایمپلنت به صورت معمول شامل دو مرحله بوده و ابتدا کاشت پایه ایمپلنت انجام شده وو با برقراری اتصال و جوش محکم بین پایه و استخوان فک، ساخت روکش و نصب آن بر روی پایه انجام می شود. روکش هم قابلیت دندان طبیعی را برای ایمپلنت فراهم می آورد و هم از طرفی زیبایی را برای دندان های فرد فراهم کرده، بطوریکه فرد به صورت طبیعی می تواند همانند دندان های طبیعی از روکش دندان استفاده نماید.

ادامه مطلب

علت تیر کشیدن دندان روکش شده چیست؟

برای دریافتن علت تیر کشیدن دندان روکش شده بایستی مجموعه عواملی را در نظر گرفت. باید علت درد مشخص شود، تا بتوان درمان مناسب را برای شخص در نظر گرفت. بکارگیری صحیح روکش دندان توسط فرد و نصب مناسب آن می تواند شرایط مناسبی را برای دندان فراهم آورد.

ادامه مطلب

علت درد دندان بعد از گذاشتن روکش

علت درد دندان بعد از گذاشتن روکش و مشکلات این چنینی را در این مطلب بیان می کنیم. روکش دندان با فراهم آوردن شرایط تاج مناسب برای دندان ها، قابلیت های دندان ها در استفاده طبیعی را فراهم می کند. ولی با نصب روکش دندانی در برخی از موارد ممکن است دردهایی ظاهر شود که این موارد و علت آن ها را در زیر بیان خواهیم کرد:

ادامه مطلب

بهترین روکش برای دندان چیست؟

واقعا بهترین روکش برای دندان چیست و دندانپزشک بایستی چه روکشی را برای دندان های بیمار انتخاب نماید. برای انتخاب بهترین روکش برای دندان بایستی نکاتی را در نظر گرفت. در اولین مورد بایستی بدانید که روکش های دندانی مختلفی برای دندان ها قابل استفاده است که دندانپزشک می تواند از انواع آن ها استفاده نماید. روکش های زیرکونیا و سرامیکی از زیباترین و مستحکم ترین روکش های دندانی می باشند که می توان برای دندان ها از آن ها بهره برد.

ادامه مطلب

درمان عفونت دندان روکش شده

درمان عفونت دندان روکش شده امکان پذیر بوده و از این رو مشکلی پیش نمی آید. در برخی از موارد ممکن است دندان پس از استفاده از روکش دچار عفونت شده باشد که درد های موضعی وجود دارد. در این موارد بایستی دندانپزشک اقدام به برداشتن روکش دندان کرده و علت عفونت را حل نماید. دندان های عصب کشی شده اگر دچار عفونت شده باشند

ادامه مطلب