فیسینگ دندان ( ونیر کامپوزیت )چیست
1 دیدگاه
دکتر سعید کریمی
07 اردیبهشت 1397

فیسینگ دندان ( ونیر کامپوزیت )چیست

فیسینگ دندان یا همان ونیر کامپوزیت روشی مناسب توسط دندانپزشک زیبایی جهت از بین بردن نواقص دندانی جهت مرتب کردن دندانها، سفید کردن و ترمیم است. ترمیم دندان های شکسته یا دندان های دچار تغییر رنگ داده شده از مزایای فیسینگ دندان است.

فهرست محتوای صفحه :

در فیسینگ یک لایه بسیار نازک از مواد کامپوزیتی یا سرامیکی بر روی دندان ها بخصوص دندان های جلو برای روشن و سفید کردن آن ها یا رفع نواقص از قبیل بد فرمی و ... قرار می گیرد.

لمینت و کامپوزیت ونیر هر دو جهت طراحی لبخند و زیبایی دندان ها استفاده می شوند. ولی جنس این دو متفاوت است. در استفاده لمینت بایستی دندانهای مجاور تراشیده شوند، این در حالی است که در ونیر کامپوزیت (فیسینگ) نیاز به تراش دندان مجاور نیست. البته دوام لمینت شاید چند سالی بیشتر باشد.

دندان خرگوشی دندانهای بلند جلویی برای فرد است. بلند بودن دندانهای جلویی چهره را جوانتر و جذاب تر نشان می دهد. مدل دندان خرگوشی مدلی زیباست که طرفداران خاص خود را دارد

مزایای فیسینگ دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت به عنوان درمان سریع بدون نیاز به تراش دندان معروف است. به طور کل می توان این روش درمانی را برای از بین بردن نامنظمی های کوچک ، از بین بردن فواصل زیاد بین دندانی و ایجاد سفیدی و درخشندگی دندان ها استفاده کرد.

مواد کامپوزیتی همرنگ دندان بوده و با قرار گیری روی دندان ، دندانپزشک فرم دلخواه را بوجود می آورد. عدم نیاز به تراش دندانها حسن این روش درمانی است. عدم نیاز به تعداد جلسات درمانی بالا هم مزیت این روش محسوب می شود چرا که نیاز به قالب گیری نیست و دندانپزشک صرفا در همان یک جلسه درمان را کامل می کند.

کاربرد فیسینگ دندان چیست؟

فیسینگ برای برطرف نمودن بسیاری از عیوب دندانی، نظیر موارد زیر بکار می رود:

  • اصلاح رنگ دندان، با بهره گیری از فیسینگ می توان دندان های سفید و درخشان را برای افراد فراهم نمود.
  • یکنواخت کردن دندان ها، برای برطرف نمودن ناهماهنگی های دندانی، پنهان کردن شکستگی ها و ترک ها و ... از این روش می توان بهره جست.
  • کاهش فواصل بین دندانی
  • اصلاح شکل دندان های نامنظم

فیسینگ در دو نوع کامپوزیت و سرامیکی قابل انجام است، تفاوت این دو نوع در جنس مواد مورد استفاده می باشد که تفاوت های نهایی در نتایج درمانی را منجر می گردد.

دکتر سعید کریمی خدمات فیسینگ را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند. ایشان از فناوری های دیجیتال برای زیبایی دندان و طراحی لبخند استفاده می نمایند.

برای استعلام قیمت فیسینگ دندان می توانید با تماس با ما اقدام کنید.

تماس با ما: 88888590-021/88884546

فیسینگ

برای دریافت مشاوره و نوبت با مطب دکتر سعید کریمی تماس حاصل نمایید
88888590-021/88884546

نظرات کاربران

صادق کبیری 19 خرداد 1403

سلام. من قصد فیسینگ دارم، اولا میخاستم بدونم عوارض فیسینگ دندان چیست؟ در ضمن فیسینگ دندان قیمت این روش درمانی چقدره ؟

مدیر 19 خرداد 1403

در این روش درمانی نیز همانند بسیاری از روش های درمانی دندانپزشکی عوارضی ممکن است رخ دهد. از جمله این عوارض می توان به ایجاد حساسیت های دندانی، عفونت ها، خراشیدگی، تغییر رنگ و ... اشاره نمود. انجام این روش درمانی در مراکز معتبر می تواند عوارض را به حداقل ممکن برساند. در ضمن در مورد قیمت باید به تجهیزات بکار رفته، تعرفه های دندانپزشکی و ... توجه نمود. شما برای استعلام قیمت می توانید با دندانپزشکی دکتر سعید کریمی تماس بگیرید.

ارسال نظرات

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
Hurray! Your have successfully entered the captcha.