دندانپزشک زیبایی

دندانپزشک زیبایی با کمک روشهای زیبایی دندان اقدام به درمان و ایجاد لبخند زیبا می نماید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر ایجاد زیبایی، دندانهای معیوب، پوسیده وخراب را نیز درمان می نماید.

یک دندانپزشک زیبایی خوب بایستی از مراجع معتبر کسب مدرک کرده و به آخرین تکنیکهای درمانی مسلط باشد. توجه به مدارک دانشگاهی دندانپزشک کمک شایانی در انتخاب دندانپزشک خوب به شما می کند.

توجه به نمونه کارهای دندانپزشک و میزان رضایت سایر بیماران نیز از دیگر مواردی است که افراد می توانند در انتخاب دندانپزشک خوب برای درمان های زیبایی دندان به آن توجه نمایند.

درمان های زیبایی دندان چهره جوان و شاداب را برای فرد فراهم می نماید. در این امر انتخاب یک دندانپزشک خوب می تواند بسیار ثمر بخش باشد.

ادامه مطلب

کاربرد CAD CAM کد کم در دندانپزشکی

(Computer aided designﻳﺎ CAD) بهﻛﻤﻚ کامپیوتر و (Computer aided manufacturingﻳﺎ CAM ) ﺳﺎﺧﺖ دندان ﺑﺎکمک ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ CAD CAM کد کم است. دندانپزشک زیبایی از این فناوری بسیار استفاده می کند.

با فناوری کد کم می توان انواع روکش های دندانی، لمینت دندان و ... را به صورت کاملا سه بعدی و با زیباترین شکل ممکن ساخت.

تکنولوژی CAD/CAM برای حل ۳ چالش مهم گسترش یافته است. نخست اطمینان از ساخت ریستوریشن های با دوام، دوم اﻳﺠﺎد ترمیم با ظاهر طبیعی و سوم ساخت آسانتر و دقیقتر ریستوریشن های دندان است.

فناوری کد کم را می توان تحولی شگرف در دندانپزشکی دانست که از خدمات دندانپزشکی دیجیتال محسوب می شود.

ادامه مطلب

روشهای کاشت ایمپلنت دندان

انواع طرح درمانهای کاشت ایمپلنت دندان بسته به شرایط کاری و نظر دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان متفاوت است. پس ازکاشت ایمپلنت روکش ساخته می شود. علاوه بر تفاوت روش های کاشت دندان، روکش های مورد استفاده نیز بسیار متنوع می باشند، که این امر در دندانپزشکی زیبایی بسیار مهم است.

با بکارگیری ایمپلنت، دندان هایی همانند دندان طبیعی برای فرد فراهم می شود. کاشت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته است.

روش های کاشت دندان روز به روز پیشرفته تر شده است. از این رو می توان با سهولت اقدام به کاشت نمود.

یکی از روش های مدرن امروزی، کاشت ایمپلنت بدون جراحی و درد است. این روش درمانی از روش های مدرن امروزی محسوب می شود.

ادامه مطلب

لیزر دندان

استفاده از لیزر دندان جهت کاربردهای مختلف بخصوص دندانپزشک زیبایی مناسب است. لیزر درسفید کردن دندان و جراحی بافت نرم، سخت دندان و... کاربرد دارد. لیزر دندان با پیشرفت تکنولوژی به کمک دندانپزشکان آمده است.

کاهش تورم، درد و خونریزی از مزایای کاربرد لیزر در دندانپزشکی محسوب می شود. بهبودی سریع تر بیمار به دلیل کاهش صدمات به بافت ها با لیزر از دیگر مزایای کاربرد لیزر محسوب می شود.

کاهش استرس ها و نگرانی های بیمار از جمله مزیت های منحصر به فردی است که تنها با لیزر برای درمان های دندانپزشکی حاصل می شود.

لیزر ناراحتی های پس از درمان که در درمان های قدیمی ایجاد می شد به شکل قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و سرعت ترمیم بسیار بالاتر است.

ادامه مطلب

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف روشی مدرن در ارتودنسی به حساب آمده که زیبایی و ردیف کردن دندان ها را برای افراد فراهم می کند. درمان با پلاک های شفاف نسبت به روش‌های سنتی ارتودنسی راحت‌تر است، زیرا هیچ قطعه سیم یا فلزی در دهان وجود ندارد، همچنین این روش درمانی، درمان بی‌دردتر از درمان با بریس‌های سنتی است. ارتودنسی نامرئی تاثیر منفی روی سخنرانی و تکلم افراد ندارد و نیازی به حذف آن در سخنرانی ها و جلسات نیست.

ادامه مطلب