کاربرد CAD CAM کد کم در دندانپزشکی

(Computer aided designﻳﺎ CAD) بهﻛﻤﻚ کامپیوتر و (Computer aided manufacturingﻳﺎ CAM ) ﺳﺎﺧﺖ دندان ﺑﺎکمک ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ CAD CAM کد کم است. دندانپزشک زیبایی از این فناوری بسیار استفاده می کند.

با فناوری کد کم می توان انواع روکش های دندانی، لمینت دندان و ... را به صورت کاملا سه بعدی و با زیباترین شکل ممکن ساخت.

تکنولوژی CAD/CAM برای حل ۳ چالش مهم گسترش یافته است. نخست اطمینان از ساخت ریستوریشن های با دوام، دوم اﻳﺠﺎد ترمیم با ظاهر طبیعی و سوم ساخت آسانتر و دقیقتر ریستوریشن های دندان است.

فناوری کد کم را می توان تحولی شگرف در دندانپزشکی دانست که از خدمات دندانپزشکی دیجیتال محسوب می شود.

ادامه مطلب

بعد از عصب کشی دندان چه قرصی بخوریم؟

بعد از عصب کشی دندان چه قرصی بخوریم؟ سوالی که بیماران پس از عصب کشی دارند، آن است که چه داروهایی را پس از عصب کشی در صورت نیاز مصرف نمایند. بایستی در نظر داشت که مصرف قرص ها و داروها بایستی تحت نظر دندانپزشک بوده و بیماران خودسرانه اقدام به مصرف دارو ننمایند. از این رو دندانپزشک معمولا برای درمان دردهای احتمالی پس از عصب کشی اقدام به تجویز داروهای مسکن نظیر استامینوفن، ایبوپروفن و ... می نماید که در مواردی که درد ها بیشتر از حد معمول باشد، تحت نظر دندانپزشک اقدام به مصرف کورتون ها نیز تجویز می شود.

ادامه مطلب

بعد از عصب کشی دندان چه باید خورد

بعد از عصب کشی دندان چه باید خورد و بعد از عصب کشی دندان چه باید کرد از جمله سوال های بیمارانی است که بیمارانی که دندان خود را عصب کشی کرده اند، دارند. لازم به ذکر است دندان عصب کشی شده برای مدت زمانی نیاز به مراقبت دارد تا بتواند همانند دندان طبیعی فرد کارایی داشته باشد.

ادامه مطلب

بعد از عصب کشی دندان چه بخوریم

بعد از عصب کشی دندان چه بخوریم و غذا خوردن بعد از عصب کشی دندان . همواره سوالی است که بسیاری از بیماران دارند که دندانپزشک بر اساس شرایط دندان عصب کشی شده توصیه هایی به بیمار دارد.

ادامه مطلب

روش استفاده نخ دندان

روش استفاده نخ دندان .رعایت بهداشت دهان علاوه بر سلامتی موجب زیبایی بیشتر نیز میشود که دندانپزشک همواره به بیماران خود توصیه میکند. امروزه رجوع به دندانپزشک زیبایی جهت درمانهای زیبایی به شکل چشمگیری افزایش یافته است

ادامه مطلب