آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

ایمپلنت یکی از روش های نوین جهت جبران بی دندانی است. اما کسانی که از آن استفاده می کنند، همواره سوال دارند که آیا ایمپلنت دائمی است؟ در پاسخ بایستی گفت ایمپلنت دارای عمر بالایی است که بکارگیری نوع های با کیفیت تر می تواند باعث ماندگاری و طول عمر بیشتر ایمپلنت دندان شود.

ادامه مطلب

چگونه از ایمپلنت نگهداری کنیم؟

چگونه از ایمپلنت نگهداری کنیم؟ همواره بایستی توجه نمود که همانطور که دندان های طبیعی نیازمند مراقبت هستند، ایمپلنت کاشته شده هم نیازمند مراقبت و نگهداری است. در این مطلب شما را با نگهداری و مراقبت ایمپلنت دندان کاشته شده آشنا می سازیم.

ادامه مطلب

چند سال بعد از کشیدن دندان میتوان ایمپلنت کرد

چند سال بعد از کشیدن دندان میتوان ایمپلنت کرد؟ سوالی است که بسیاری از افراد که دندان های خود را از دست داده اند، دارند. در جواب این افراد بایستی گفت که با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه کاشت دندان، همه ی افراد قادر به کاشت ایمپلنت دندان هستند. ولی هر چه زمان بین کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت کوتاه تر باشد، می توان کاشت موفق تر و دندان مناسب تری را برای افراد فراهم کرد.

ادامه مطلب

مراقبت های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

یکی از درمان های مرسوم در کاشت دندان، سینوسن لیفت است. مراقبت های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت انجام شده برای بالا رفتن عمر درمان کاشت ایمپلنت ضروری و حساس است. زمانی که دندان های فک بالا کشیده شود، سینوس رشد کرده و میزان استخوان موجود در فک بالا برای کاشت ایمپلنت دندان کاهش می یابد. در چنین مواردی بایستی از درمان های سینوس لیفت و تزریق استخوان در موضع برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده کرد.

ادامه مطلب

ایمپلنت بدون جراحی لثه چگونه است؟

ایمپلنت بدون جراحی روشی نوین در درمان ایمپلنت دندان است که در آن موضع ایمپلنت ابتدا پانچ شده و سپس کاشت پایه ایمپلنت برای ایمپلنت انجام می گیرد.

در این روش درمانی سرعت عمل بالا است و درد و خون ریزی به مراتب پایین تر است. کاهش تخریب بافت لثه باعث کاهش خونریزی می شود و همچنین سرعت بهبودی را افزایش می دهد.

روش کاشت ایمپلنت پانچی بایستی بصورت کاملا تخصصی توسط دندانپزشک ایمپلنت انجام شود و نیازمد شرایط مساعد جسمانی بیمار است و تنها با تشخیص دندانپزشک این روش انجام می شود.

ادامه مطلب